Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup.

V důsledku toho podniky přechází na cloudově orientovaný provozní model, který vyhovuje větší rozptýlenosti aplikací, uživatelů a technického personálu.

Společnost Cisco v uplynulých šesti letech investovala několik miliard dolarů do začlenění cloudu do všech aspektů svého podnikání, s cílem pomoct zákazníkům s vytvářením ucelených cloudových strategií v pěti klíčových oblastech: kontinuita, informovanost, bezpečnost, konektivita a provoz.

„Klíčem k úspěchu v dnešním digitálním světě je přímočará, intuitivní uživatelská zkušenost,“ uvedl Todd Nightingale, viceprezident a generální ředitel divize podnikových sítí a cloudu společnosti Cisco. „Zákazníkům pomáháme využívat cloud chytře a rozvíjet jejich digitální provozní modely, aby mohli bezpečně poskytovat nové typy aplikací, které běží v lokálním, multicloudovém a edge prostředí. Pouze Cisco dokáže poskytnout takový přehled a úroveň informovanosti, jaké všichni od infrastrukturních týmů po vývojáře aplikací potřebují k orchestraci a správě aplikací a výpočetní zátěže bez ohledu na to, kde jsou umístěné.“

Mezi představené inovace pro hybridní cloud patří:

Provoz hybridního cloudu:

 • Cisco UCS X-Series: Cisco UCS ve svých datových centrech využívá přes 50 000 zákazníků na celém světě. Systém UCS X-Series je plně integrovaný s platformou Cisco Intersight a jedná se o první systém svého druhu spravovaný z cloudu a určený k provozu hybridních zátěží napříč různými cloudy. Spojuje to nejlepší z rackových a blade systémů a využívá revoluční technologii UCS X-Fabric. Je založený na koncepci, která podporuje různorodost dnešních pracovních zátěží a je připravený na další desetiletí inovací v oblasti procesorů, akcelerátorů a propojení.
 • Intersight Cloud Orchestrator: Poskytuje snadno použitelný automatizační rámec s nízkými nároky na programování, který zjednodušuje složité procesy. Provozní IT týmy mohou jednoduše koordinovat využití infrastruktury a výpočetní zátěže a urychlovat poskytování služeb.
 • Intersight Workload Engine: Výkonná platforma pro moderní, nativně cloudové výpočetní zátěže. Intersight Workload Engine je hypervizor společnosti Cisco postavený na opensource základech Kubernetes a virtualizačního řešení KVM spravovaného z Cisco Intersight. Umožňuje paralelní běh virtuálních serverů, virtualizovaného i nativního K8s prostředí v rámci každého hostitele.
 • Cisco Service Mesh Manager: Nové rozšíření služby Intersight Kubernetes Service, které poskytuje podrobný přehled a zjednodušuje správu díky politikami řízenému zabezpečení a intuitivní vizualizaci topologií služeb v lokálních a cloudových clusterech K8s.
 • Cisco Cloud ACI: K dispozici na AWS, Azure a nyní i Google Cloud, se všeobecnou dostupností od podzimu 2021. Jednotný model politik a správy Cloud ACI výrazně snižuje náklady a náročnost provozu hybridních a multicloudových implementací.
 • Více informací o dalších nových produktech pro provoz hybridního cloudu naleznete zde.

Pozorovatelnost a vhled:

 • Integrace internetového a cloudového informačního řešení ThousandEyes se směrovači Cisco Catalyst 8000 Edge Series pro SD-WAN a přepínači Cisco Nexus 9000 pro datová centra poskytuje zákazníkům cenné informace o kondici sítě a výkonu aplikací, které monitoruje v centrální síti i v pobočkách, datových centrech a všech bodech WAN sítě mezi uživatelem a aplikacemi.
 • Nexus Dashboard Orchestrator funguje jako centrální ovládací panel pro konfiguraci a správu politik společných pro různé ACI lokality, regiony AWS a Microsoft Azure a od letošního podzimu také Google Cloud.

Služby zákaznické zkušenosti (CX) pro cloud

 • Služby CX Business Critical Services pro Cloud poskytují poradenství a konzultace v oblasti návrhu, zavádění, zabezpečení a optimalizace digitální transformace.
 • Služby CX Intersight Workload Optimizer Services zvyšují efektivitu využití prostředků aplikacemi v cloudu.
 • Služby CX Advanced Services pro ThousandEyes a SD-WAN zajišťují nejlepší možnou zkušenost s aplikacemi u cloudových řešení, poskytují odborné poradenství v oblasti návrhu a integrace pro snížení složitosti projektů a urychlení transformace.
 • Řešení Custom Quick Start poskytují služby pro komplexní automatizaci a infrastrukturu ve formě kódu (IaC).

Podobné články

Modernizovaný hyperkonvergovaný systém Dell EMC VxRail zvyšuje výkon i flexibilitu

27. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nové, výkonnější systémy hyperkonvergované infrastruktury Dell EMC VxRail založené na nedávno uvedených serverech Dell EMC PowerEdge. Dell vydává také inovovaný software a představuje dynamické nody, které zákazníkům umožní efektivněji využívat stávající prostředky a podporovat náročné pracovní zátěže. Čtěte více

Výdaje na cloudovou infrastrukturu v první čtvrtletí 2021 rostly

16. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: IDC)
Podle studie IDC Worldwide Quarterly Enterprise Infrastructure Tracker: Buyer and Cloud Deployment vzrostly v prvním čtvrtletí roku 2021 (1Q21) výdaje na produkty výpočetní a úložné infrastruktury pro cloudovou infrastrukturu, včetně dedikovaných a sdílených prostředí, meziročně vzrostly o 12,5 % na 15,1 miliardy dolarů. Čtěte více

Kingston Digital dodává U.2 NVMe SSD disk DC1500M pro datová centra

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston zahájil prodej U.2 NVMe PCIe SSD DC1500M, který je určen pro datová centra a smíšenou provozní zátěž. DC1500M využívá rozhraní NVMe PCIe 3.0 ×4 a má předvídatelný výkon při náhodném čtení/zápisu i předvídatelnou latenci v širokém rozsahu pracovních zátěží. Čtěte více

Prodej serverů v 1. čtvrtletí 2021 rostl v objemu i tržbách

18. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej serverů v prvním kvartálu letošního roku podle společnosti IDC meziročně vzrostl. Konkrétně o 12 % v tržbách na 20,9 miliardy USD a o 8,3 % v počtu prodaných zařízení (na 2,8 milionu). Čtěte více