Cisco a Citrix rozšířily partnerství

23. 10. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Citrix)
Společnosti Cisco a Citrix oznámily rozšíření svého partnerství v oblasti virtualizace desktopů, a to hned ve třech hlavních strategických oblastech: cloudovém networkingu, orchestraci cloudu a mobilním pracovním stylu.

Cisco a Citrix věří, že se IT průmysl nachází na počátku důležité architektonické změny: éry cloudu a mobility. Proto chtějí spojovat nejlepší technologie svého druhu do inovativních řešení tak, aby pomohly přímým zákazníkům i poskytovatelům služeb zvládnout změny na trhu a přizpůsobit jim své business modely.

Rozšíření vzájemného partnerství bude zahrnovat rozsáhlé investice do lidí i zdrojů, aby byly v co nejvyšší míře podporovány technologické inovace, integrace a validace jednotlivých řešení, podpora zákazníků a investice spojené se vstupem na trh v globálním měřítku.

Důležité oblasti spolupráce:

Cloud Networking - Cisco rozvíjí své služby L4 – L7 v datacentrech a cloudových infrastrukturách s integrovanou multiservisní architekturou. Cisco Cloud Network Services je přístup založený na ekosystému, který zahrnuje aplikace společnosti Cisco, jejích partnerů a síťových služeb. Spojení těchto technologií do integrovaného řešení pomůže podnikům a poskytovatelům služeb doručovat skutečnou automatizaci cloudových služeb s pokročilou úrovní síťové i aplikační inteligence pro urychlení zavádění služby.

Jakožto součást této strategie mají v úmyslu společně integrovat Citrix NetScaler application delivery controller (ADC) pro hladkou koexistenci sítě Cisco a bezpečnostních služeb, jakými jsou Cisco Wide Area Application Services (WAAS) a Cisco Adaptive Security Appliance (ASA). Obě společnosti také chtějí integrovat Cisco Nexus 1 000V s řešením Citrix XenServer, aby umožnily podnikům a poskytovatelům služeb stavět cloudy založené na klíčové open source technologii. Cisco bude i nadále pokračovat v plné podpoře současných zákazníků, kteří pracují s řešeními na bázi produktové řady Application Control Engine (ACE), a zároveň bude doporučovat Citrix NetScaler jako alternativu pro zákazníky, kteří budou chtít nasadit ADC nové generace.

Orchestrace cloudu – společnosti chtějí vyvinout integrované cloudové řešení pro společnosti i poskytovatele služeb založené na těch nejlepších produktech z nabídky obou společností. Výsledná podoba bude zahrnovat Cisco Unified Computing System (UCS), Cisco Nexus Series a komponenty Cisco Open Network Environment (ONE), stejně jako přední řešení pro orchestraci cloudu od společnosti Citrix – Citrix Cloud Platform, poháněnou Apache CloudStack. Až bude vývoj tohoto řešení dokončen, umožní společnostem i poskytovatelům služeb dodávat velmi efektivní veřejné, hybridní a privátní cloudy.

Mobilní pracovní styl – Řešení pro zajištění mobility pracovní síly a BYOD, které nabídne mobilním uživatelům unifikovaný způsob zabezpečeného přístupu k businessovým aplikacím, datům, hlasovým a nástrojům pro spolupráci z jakéhokoliv zařízení a odkudkoliv. Až bude řešení dokončeno, propojí technologie pro týmovou spolupráci dodávané společností Cisco (včetně těsnější integrace Cisco Jabber klient) se samoobslužným klientem pro mobilní přístup Citrix Receiver a řešením Citrix CloudGateway pro správu podnikové mobility. Sjednocené řešení bude také zahrnovat Citrix ShareFile pro zabezpečené cloudové „follow-me-data“ služby poskytované napříč nejrůznějšími uživatelskými zařízeními.

Pro zajištění optimalizované, monitorované a řízené uživatelské zkušenosti s přístupem k virtuálním aplikacím a desktopům Windows z mobilních zařízení, začlení společnost Citrix řešení Cisco MediaNet do produktů Citrix XenDesktop a XenApp. Pro dosažení potřebné míry zabezpečení u mobilních pracovníků propojí Cisco a Citrix nástroje Citrix Receiver, Citrix Access Gateway a CloudGateway se zabezpečeným přístupovým portfoliem Cisco, jež zahrnuje Cisco AnyConnect, Cisco ASA a Cisco Identity Services Engine (ISE).

Od oznámení partnerství v loňském roce na konferenci Citrix Synergy došlo k tomu, že obě společnosti více než zdvojnásobily objem společného businessu nasazením desítek tisíc nových virtuálních desktopů malým i velkým zákazníkům z nejrůznějších států. To bylo možné pouze díky úspěšné implementaci inteligentního řešení Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) do Citrix XenDesktop.  Společnosti jsou si dobře vědomy transformace, která probíhá v podnikových sítích kvůli tomu, že společnosti chtějí podporovat mobilní přístup k aplikacím kdykoliv a odkudkoliv. Chtějí využít tuto příležitost a dodávat klientům společné řešení, které vyhoví všem jejich požadavkům. Díky kombinaci vyspělých technologií Cisco v oblasti networkingu, nástrojů pro spolupráci a výpočetních kapacit s virtualizačním softwarem společnosti Citrix bude možné dodávat první skutečně vyspělé řešení virtuálních desktopů.

Štítky: 

Podobné články

Cisco zrychluje nasazení kritických podnikových aplikací

16. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové funkce hyperkonvergované infrastruktury HyperFlex. Přínosem nových funkcí je zvýšení výkonu, vylepšení správy, rozšíření ochrany podnikových dat a celkové efektivnější využití hybridního cloudu. Čtěte více

Šest technologických trendů příštích let

28. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Cisco)
Rok 2016 potvrdil, že se současný svět mění a digitalizace prostupuje do všech oblastí života. Ať už jde o trend rozšířené reality nebo nové taktiky kyberzločinců, kteří již aktivně vystupují a žádají o výkupné. Společnost Cisco proto představuje několik trendů, které budou rezonovat v průběhu příštích let. Čtěte více

Trendy v oblasti podnikových sítí v roce 2017

27. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Cisco)
Cisco představila 10 trendů, které by měly hýbat světem podnikových ICT v roce 2017. Mezi ně patří například Wi-Fi volání nebo Internet věcí v kancelářích. Čtěte více

IDC: Trh s bezpečnostními zařízeními má za sebou dobrý start roku 2016

17. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: IDC)
Trh s bezpečnostními zařízeními vykázal v prvním čtvrtletí 2016 růst jak po stránce obratu jednotlivých výrobců, tak v počtu prodaných kusů. Jde tak o jedenáctý rok, v němž bezpečnostní trh vykazuje meziroční růst. Čtěte více