Chytré produkty Netatmo využívající AI na českém trhu

9. 11. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Netatmo)
Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku s využitím AI. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry.

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život také díky tomu, že ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů.

Produkty Netatmo se od běžné konkurence liší také využíváním umělé inteligence, jejíž algoritmy Netatmo do chytrých zařízení integruje. Umělá inteligence si totiž stále více nachází cestu do každodenního života, přičemž mnoho lidí ji dokonce používá, aniž si to uvědomuje. Jen jeden ze tří uživatelů si myslí, že používá umělou inteligenci, i když produkty založené na umělé inteligenci využívá podle studie Pega až 77 % lidí. V současnosti jde o jeden z nejslibnějších směrů koncetrující několik technologií. Statista uvádí, že se celosvětové tržby z trhu s umělou inteligencí navýší více než 17krát a do roku 2025 dosáhnou 36,8 miliardy dolarů. AI nachází využití také v domácnostech, kde osvobozuje od rutinních činností a zlepšuje bezpečnost i komfort. Právě umělá inteligence podle Netatmo dělá z propojeného domova, domov chytrý.

Zážitky a domácí pohodlí s umělou inteligencí

„Počátky chytré domácnosti souvisí s propojením a ovládáním na dálku. Nyní se ale trh orientuje na plně autonomní produkty, které se díky zapojení umělé inteligence starají o pohodlí uživatelů samy o sobě,“ řekl zakladatel a generální ředitel společnosti Netatmo Fred Potter.

Chytrá zařízení s umělou inteligencí dovolují lepší komunikaci uživatelů se svým domovem - například příkaz „odcházím“ vypne v celém domě světla, stáhne venkovní rolety a nastaví bezpečnostní kamery. A to není zdaleka vše - inteligentní venkovní kamera společnosti Netatmo umí rozlišit mezi lidmi, automobily a zvířaty, zatímco vnitřní kamera dokáže rozpoznávat obličeje. Pokročilé algoritmy umělé inteligence v bezpečnostních kamerách Netatmo upozorňují na dění uvnitř domu i mimo něj. Lidé tak mohou opustit svůj domov s klidem a vědomím, že Netatmo jej ochrání před lidmi, kteří by chtěli vstoupit neoprávněně.

Novinky v porfoliu

Od října se portfolio Netatmo, kde najdete kamery, meteostanice srážkoměry, anemometry, měřáky kvality ovzduší a další doplňky, rozšířilo o chytrý detektor kouře s životností baterie 10 let a chytré řešení vytápění. Pro celé portfolio Netatmo je příznačný minimalistický design, tento trend následují i nejnovější chytré prvky.

Detektor kouře

Chytrý detektor kouře Netatmo je kompatibilní se systémem HomeKit společnosti Apple a je možné ho ovládat hlasem. Kompatibilita je také zajištěna s IFTTT. Uživatelé mohou propojit chytrý detektor kouře s dalšími propojenými zařízeními a vytvářet si vlastní scénáře. Třeba připojit k detektoru kouře chytrá světla, která v případě požáru změní barvu a varují rodinu, aby opustila dům. Doporučená maloobchodní cena chytrého detektoru kouře je 2 599,99 Kč. 

Chytré řešení vytápění

Inteligentní termostat Netatmo, který lze doplnit inteligentními radiátorovými ventily, je určen pro uživatele, kteří používají k vytápění zemní plyn, elektřinu, pevná paliva nebo tepelná čerpadla. Díky chytrému termostatu mohou snížit náklady na vytápění, přičemž inteligentní řešení dokáže předpovídat nejvhodnější čas, kdy se má zapnout kotel, začít vytápět dům, a to i v závislosti na zateplení domu a venkovní teplotě. K dispozici je také balíček inteligentních radiátorových ventilů pro dálkové vytápění. Chytré řešení vytápění Netatmo je kompatibilní s předními hlasovými asistenty: Siri, Google asistent a Amazon Alexa.

 

Aplikace Netatmo Energy k ovládání chytrých prvků Netatmo je zcela zdarma a je kompatibilní s telefony iPhone s operačním systémem iOS 9 a vyššími verzemi a smartphony Android s operačním systémem 4.2 a vyššími. Aplikace Netatmo Energy Web App je k dispozici pro počítače Mac a PC.

Distributorem Netatmo pro český a slovenský trh je společnost Ingredi.

Podobné články

Nabídka Philips Hue se rozrostla o další chytré produkty

3. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips Hue)
Mezi nové a aktualizované produkty patří jasnější standardní žárovka, nová rodina vnitřních stropních svítidel, aktualizovaný světelný pásek Philips Hue Lightstrip, aktualizované svítidlo Philips Hue Bloom a příslušenství k sortimentu vnitřních svítidel Philips Hue White Ambiance s technologií Bluetooth. Čtěte více

TP-Link: chytrá žárovka Tapo L510E

28. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link rozšířila svou řadu produktů pro chytrou domácnost TAPO, představenou koncem loňského roku, novou chytrou a stmívatelnou žárovku Tapo L510E, která nabízí takřka nepřeberné možnosti ovládání. Osobitý styl a náladu tak dodáte jak obývacímu pokoji, ložnici, tak i pracovně. Čtěte více

Netatmo představilo inteligentní venkovní kameru se sirénou

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Společnost Netatmo představila venkovní kameru s integrovanou sirénou. Dojde-li k neoprávněnému vniknutí do domova, kamera s integrovanou sirénou okamžitě upozorní uživatele a vyplaší zloděje. Novinka dokáže rozeznat člověka, zvíře, vozidlo i neškodný pohyb. Čtěte více

Chytré domácnosti jsou zranitelné, varují experti

27. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Jak narůstá počet tzv. chytrých zařízení, přibývá i útoků na ně. Na bezpečnost zařízení se také více zaměřují penetrační testeři. Testeři společnosti ESET odhalili velké množství vážných bezpečnostních zranitelností ve třech různých ovládacích centrech pro chytré domácnosti. Svá zjištění nahlásili výrobcům, kteří již vydali příslušné opravy. Čtěte více