Chystá se obří fúze globálních ICT distributorů

26. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synnex)
Společnosti Synnex Corporation a Tech Data uzavřely dohodu o spojení. Transakce je ohodnocena na 7,2 miliardy USD a po jejím uzavření vznikne kolos s tržbami asi 57 miliard USD ročně a více než 22 000 zaměstnanci po celém světě.

Majetkové rozdělení bude v po dokončení obchodu následující – 55 % akcí z nově vzniklé firmy připadne na společnost Synnex, 45 % pak na dosavadního majitele Tech Data, fondy Apollo Global Management.

Nově vzniklá společnost by měla stavět nejen na šířce nabízeného portfolia a služeb, ale také na hlubokých znalostech, zkušenostech a propracovaných digitálních distribučních platformách.

Firma bude pokrývat více než 100 zemí napříč všemi regiony a nabídne přes 200 000 unikátních produktů o 1 500 dodavatelů. A bez problémů by měla být schopna obsloužit až 150 000 současných zákazníků obou dosavadních distributorů.

Velký důraz by měl být do budoucna kladen na rychle se rozvíjející a zejména prorůstové segmenty, jako jsou edge computing, cloud computing, datová centra, bezpečnost, Internet věcí, 5G a obecně pak oblast služeb.

Další podrobnosti získáte např. zde.

Profilová karta firmy

TD SYNNEX

TD SYNNEX

Společnost TD SYNNEX je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáháme společnostem jako HP, Dell, IBM, Microsoft — a stovkám dalších — uvádíme jejich produkty na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory.

Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení. Mnoho hardwarových i softwarových řešení, která používáme každý den, prošlo při cestě na trh našimi logistickými centry.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

adastra.one a Acamar jsou součástí Adastry Česká republika

30. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra Česká republika)
Technologická společnost Adastra Česká republika se po fúzi a sloučení firem adastra.one a Acamar opět rozrostla. Čtěte více

Společnost Hitachi Energy koupila italskou firmu COET

19. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hitachi Energy)
Společnost Hitachi Energy dokončila akvizici společnosti COET, konstruktéra a výrobce energetických zařízení pro elektrickou mobilitu, železnici a průmysl se sídlem v italském Miláně. Posiluje tak svou globální pozici a nabídku v oblasti infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s vysokým výkonem, výkonové elektroniky a okrajových sítí. Čtěte více

SUDOP CIT kupuje většinový podíl v X Consulting Co.

11. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUDOP CIT)
Skupina SUDOP, která od roku 2018 buduje v současnosti již jednu z největších IT skupin v ČR, oznámila majetkový vstup do české IT konzultační firmy X Consulting Co., zaměřující se na IT bezpečnost a komunikační infrastrukturu. Čtěte více

HPE kupuje za 14 miliard USD firmu Juniper Networks

11. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnosti Hewlett Packard Enterprise se stane majitelem firmy Juniper Networks. Od nejnovější akvizice si HPE slibuje další posun směrem k pokročilým síťovým řešením se značným růstovým potenciálem a prostorem pro vysoké marže. Čtěte více