Check Point Threat Extraction zaručí 100% bezpečnost dokumentů

17. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Společnost Check Point představila technologii Threat Extraction, která proaktivně a v reálném čase vyčistí dokumenty od škodlivého kódu a zaručí jejich 100% bezpečnost.

Kybernetické útoky jsou stále rafinovanější a jejich počet roste každý den, nicméně dokumenty stále představují pro organizace jedno z největších rizik infekce. Podle zprávy Check Point 2014 Security Report stáhlo v roce 2013 infikovaný dokument 84 % společností.

Technologie Check Point Threat Extraction zajistí ochranu dokumentů před známými i neznámými hrozbami.

Ochrana pracuje preventivním způsobem pomocí rekonstrukce dokumentů. Technologie v dokumentech zachovává pouze známé a bezpečné prvky s tím, že současně vyjme aktivní obsah, vložené objekty a další zneužitelné části, jež následně zrekonstruuje bez potenciálních hrozeb.

„Tradiční přístup k ochraně před infikovanými dokumenty nestačí, pouhé vyhledávání a blokování škodlivého kódu neposkytuje absolutní ochranu. Organizace potřebují preventivně eliminovat jakékoli ohrožení malwarem,“ řekla Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point. „Technologie Check Point Threat Extraction umožňuje organizacím chránit jejich sítě před hrozbami a zaručuje 100% bezpečné dokumenty.“

Společnosti potřebují jistotu, že doručované dokumenty jsou bezpečné a bez škodlivého kódu, ale potřebují také vědět o jakémkoli případném pokusu o útok. Technologie Check Point Threat Emulation, Anti-Bot, prevence narušení a Antivirus doplňují Threat Extraction o detekci škodlivého kódu a poskytují maximální přehled a informace o jakýchkoli pokusech o útok.

Technologie Check Point Threat Extraction bude k dispozici jako součást nového balíčku Next Generation Threat Prevention a bude dostupná od druhého čtvrtletí 2015.

Štítky: 
Bezpečnost, Check Point

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více