Český trh s PC patří Lenovu

21. 2. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Lenovo)
V minulém roce se Lenovo stalo největším dodavatelem osobních počítačů v České republice. Podle IDC dosáhlo Lenovo 22% tržního podílu, což představuje v meziročním srovnání 24% nárůst. Své prvenství si společnost vybojovala navzdory tomu, že celkový trh klesal téměř o 11 %.

Své postavení potvrdila společnost především v segmentu přenosných počítačů, kde získala téměř 27 % trhu. Navíc se Lenovo může pochlubit tím, že si prvenství na trhu notebooků udrželo ve všech čtvrtletích roku 2013. V kategorii stolních počítačů vzrostlo Lenovo meziročně o 6,2 %.

„Máme obrovskou radost z výsledků loňského roku, kdy jsme se stali lídrem na trhu nejenom celosvětově, ale už i v České republice. Tohoto prvenství bychom nemohli dosáhnout bez našich zákazníků, obchodních partnerů a distributorů, jejichž spolupráce si nesmírně vážíme. Jejich projevená důvěra v naše produkty a služby je pro nás hnacím motorem dodávat v budoucnu ještě lepší služby a inovativní výrobky na trh,“ řekl Petr Toman, generální ředitel společnosti Lenovo Česká republika.

Absolutní prvenství dosáhlo Lenovo v kategorii přenosných počítačů, kde společnost zaznamenala téměř 30% meziroční nárůst a dosáhla 27,1% tržního podílu. Společnost Lenovo rostla jako jediná značka mezi pěti největšími dodavateli na trhu. Za silným růstem stálo rozšiřující se produktové portfolio notebooků a ultrabooků v čele s vícerežimovým zařízením Lenovo Yoga.

V segmentu stolních počítačů rostla společnost o 6,2 %, za kterým stály dodávky zejména do podnikové sféry. I v tomto segmentu zaznamenalo Lenovo největší meziroční růst mezi největšími pěti dodavateli na trhu.

Lenovo pokračuje v inovacích u klasických notebooků a ultrabooků a zároveň rozšiřuje své portfolio konvertibilních zařízení, která mohou uživatelé používat v různých režimech od notebooku až po tablet. Poslední novinky, mezi které patří například Lenovo Yoga 2 nebo Miix 2, představila společnost na lednovém veletrhu spotřební elektroniky CES. Nedávnou akvizicí společnosti Motorola a převzetím serverové divize od IBM společnost Lenovo dále potvrzuje své ambice stát se lídrem na trhu v éře PC Plus.

Štítky: 

Podobné články

Gartner: Trh s počítači v roce 2019 mírně rostl

14. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Prodej osobních počítačů podle Gartneru vloni poprvé po sedmi letech vykázal známky oživení. V posledním čtvrtletí roku 2019 se globálně prodalo 70,6 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o 2,3 %. Během celého roku pak bylo prodáno 261 milionů počítačů, což je o 0,6 % víc než v roce 2018. Čtěte více

Canalys: Globální trh s počítači zaznamenal nejvyšší nárůst za posledních sedm let

28. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canalys)
Globální prodej PC zahrnující počítače, notebooky a pracovní stanice ve 3. čtvrtletí letošního roku podle společnosti Canalys meziročně vzrostl o 4,7 % na 70,9 milionu zařízení. Jde tak o největší nárůst od prvního čtvrtletí 2012, kdy byl zaznamenán meziroční nárůst o 5,4 %. Čtěte více

IDC: Prodej počítačů navzdory očekáváním ve 3. čtvrtletí rostl

24. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic během třetího čtvrtletí letošního roku podle IDC meziročně vzrostl o tři procenta na 70,4 milionu zařízení. Za nárůstem prodeje stála kromě silné firemní poptávky také napjatá americko-čínská situace. Čtěte více

Gartner: Prodej PC ve 3. čtvrtletí 2019 mírně rostl

17. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej osobních počítačů ve třetím čtvrtletí letošního roku podle Gartneru meziročně vzrostl o 1,1 %. Celkem se ve sledovaném období prodalo 68 milionů zařízení, což je o milion víc oproti stejnému období vloni. Čtěte více