Centrála Interoute v Praze

4. 3. 2011. (redaktor: Martin Bartolšic, zdroj: Interoute)
Firma Interoute, majitel a provozovatel hlasové a datové sítě v Evropě, otevřela operační centrálu v pražském administrativním centru City West, které získalo ocenění v prestižní soutěži Best of Realty 2010 v kategorii Nové administrativní centrum.
Firma Interoute otevřela operační centrálu v Praze

Rozšířené operační centrum společnosti Interoute je významným milníkem v její rychlé expanzi. Firma je předním mezinárodním poskytovatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií a velkých projektů v oblasti poskytování outsourcingových síťových služeb a infrastruktury. V nových kancelářích se na ploše 3 700 m2  nachází operační centrum a prodejní centrála pro střední a východní Evropu. S více než 300 zaměstnanci je tato centrála strategickým krokem v expanzi firmy Interoute a k poskytování zákaznických služeb nejvyšší kvality.

V kancelářích se nachází síťové operační a kontaktní zákaznické centrum (Network Operations and Customers Contact Centre) s nepřetržitým provozem, které monitoruje a řídí 60 000 km dlouhou síť v 72 zemích. Mezi zákazníky Interoute jsou velké mezinárodní společnosti, například Nintendo, Rentokil, BMW, Universal Music Entertainment či Mathon a významní evropští telekomunikační operátoři. Operační centrála zaměstnává technické experty a odborníky na zákaznické služby.

Prodejní centrála pro střední a východní Evropu, která se nachází v pražském areálu City West, nabízí řešení sjednocené konektivity, komunikace a počítačových operací.

„Touto novou expanzí jsme spojili síťové operační centrum s dalšími oblastmi péče o zákazníky, např. zákaznické kontaktní centrum a ústřední poskytování služeb, do jednoho místa, které splňuje požadavky na maximální efektivitu," řekl Gareth Williams, výkonný ředitel společnosti Interoute. „Těsnější propojení jednotlivých činností nám umožní lepší podporu našim zákazníkům z řad mezinárodních firem a poskytovatelů služeb a zároveň nám poskytne prostor pro další růst."