Canon předvádí možnosti interiérového tisku

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Obliba interiérových dekorací, které si zákazník může nechat zhotovit na míru a podle svých představ, v posledních letech stoupá. Přispěl k tomu i digitální tisk s dostupnými možnostmi pro tapety, nástěnné malby a jiné velkoformátové dekorační prvky i při malých objemech a s bezkonkurenční rychlostí dodání oproti tisku analogovému.

Řešení UVgel Wallpaper Factory od Canonu se u svých tisků pyšní garantovanou stálostí barev, odolností a zdravotní nezávadností potvrzenou certifikáty, díky čemuž jsou tapety vhodné i pro použití v citlivých interiérech jako nemocnice či školky.

„Jako lídr na trhu zobrazovací i fotografické techniky spolupracujeme s mnoha tvůrci, kteří se věnují interiérům. Ti se shodují, že poptávka po dekoracích, které by si klient nechal „ušít na míru“, stále stoupá. Dnes má Canon řešení, které přesně takovou poptávku dokáže uspokojit, chceme ho proto dostat ještě více do povědomí profesionálů z řad architektů, interiérových designerů nebo reklamních agentur, ale i široké veřejnosti,“ uvedla Eva Kučmášová, šéfka komunikace Canonu ve střední Evropě.

Canon řešení nazvané UVgel Wallpaper Factory, v jehož srdci je digitální velkoformátová tiskárna Colorado 1650, oficiálně představil vloni, nyní je již díky instalacím ve firmách zaměřených na velkoformátový tisk blíže i českým zákazníkům. Společnost proto spouští kampaň nazvanou Interior Décor, v níž chce teoretické parametry digitálních tiskových řešení ukázat v praxi.

Smyslem startující kampaně Canonu je představit inovativní schopnosti UVgel Wallpaper Factory a využití tohoto konceptu v interiérech na konkrétních instalacích. Ve spolupráci s PR agenturou My.cz oslovil Canon několik českých architektů a bytových designerů, kteří aktuálně plánují interiérové projekty a pro něž dekorace připravené na míru a v nejvyšší kvalitě znamenají přidanou hodnotu. Právě do segmentu architektury a bytového designu totiž UVgel Wallpaper Factory vstupuje jako katalyzátor změn. Kreativní možnosti, které se tvůrcům otevírají, jsou prakticky neomezené.

„Díky svěžím nápadům designerů a architektů ukážeme naše tapety v reálných bytech, kancelářích, penzionech i mateřských školách, aby si každý mohl snadno představit, jak může vypadat prostředí, kde žije nebo pracuje. Navíc na všech těchto místech naplno využijeme toho, že UVgel kromě kvality vyniká také odolností tisku a pyšní se certifikáty zdravotní nezávadnosti. Ihned po vytištění jsou proto tapety vhodné pro instalaci mezi děti, které se často s novým školním prostředím a vybavením seznamují hodně zblízka,“ doplnila Kučmášová.

Canon se spuštěním kampaně Interior Décor zároveň vyzývá architekty, bytové designéry a další tvůrce ke spolupráci na projektech, které pomohou prezentovat možnosti tohoto řešení pro interiéry. „Necílíme jen na velké projekty, ale i na obyčejné lidi, kteří si chtějí prostě jen zkrášlit svůj domov, kde teď trochu nuceně tráví více času,“ uzavřela Eva Kučmášová z Canonu.

Řešení pro digitální tisk do interiérů

UVgel Wallpaper Factory je produkční řešení sestávající z několika komponent. V první řadě je to velkoformátová roll-to-roll tiskárna Colorado 1650. Dále podavač Jumbo Roll od společnosti Fotoba s vlastním pohonem, který je připojen k přední části tiskárny. Řezačka XLD 170WP rovněž od Fotoby a navíječ REW 162 společně zajišťují automatický ořez pružných médií na velikost a délku dle přání zákazníka.

„Díky kombinaci velkoobjemového podavače s produktivitou tiskárny Canon a automatizací zákazník dosáhne nevídané výrobní kapacity bez nutnosti dohledu. Řešení UVgel Wallpaper Factory se ale týká i zákazníků, kteří již svou produkční sestavu mají a chtěli by ji pouze rozšířit a zefektivnit. Velkoformátové tiskárny Canonu totiž mají otevřenou strukturu rozhraní, díky čemuž má majitel možnost zvolit řešení pro vstup a výstup od různých dodavatelů,“ prohlásil produktový manažer Canonu Peter Varga.

Pro produkci interiérových tisků je však klíčová zejména přesnost rozměrů a návaznost jednotlivých dílů, které Canon díky svému řešení garantuje, a také patentovaný inkoust UVgel. Mezi jeho největší výhody patří to, že pro jeho sušení není nutné teplo, takže při tisku na strojích Colorado nedochází ke zkroucení média. Výstupy jsou tak vždy stoprocentní a připravené k aplikaci.

Při produkci velkého objemu tapet skládajících se z více částí nabízí technologie UVgel maximální kontrolu každého tiskového bodu a přináší tak optimální konzistentnost barev při každém tisku, a to i když tisknete na různých strojích v různém čase. „Potřebujete tisknout jeden díl tapety nyní, ale další až třeba za několik měsíců či let? Při digitálním tisku to není žádný problém a s UVgelem zase máte jistotu, že barvy budou vždy stejné,“ řekls Peter Varga.

Další vlastnosti inkoustů UVgel:

  • Fotorealistická kvalita tisku téměř na jakékoliv flexibilní tiskové médium
  • Okamžité zaschnutí a vytvrzení
  • Opakovatelnost a konzistence barev
  • Odolnost vůči poškrábání a oděru
  • Omyvatelnost
  • Neblednoucí a flexibilní aplikace
  • Snadná instalace výtisků (robustnost)
  • Výtisky jsou bez zápachu
  • Certifikáty zdravotní nezávadnosti GREENGUARD Gold, AgBB a ASTM F739 Typ II

Profilová karta firmy

Canon CZ s.r.o.

Canon CZ s.r.o.

Společnost Canon CZ s.r.o. je přímým zastoupením Canon Inc., světového dodavatele tiskových a kopírovacích systémů, počítačových periférií, foto-video techniky a dalších optických zařízení. Své působení na českém trhu zahájila v roce 1994 s cílem zastřešit a podpořit dealerský prodej a jednotně tak prezentovat výrobky značky Canon českému zákazníkovi. Po krátkém působení vznikla potřeba aktivnějšího přístupu k trhu a Canon CZ s.r.o. zahájil v roce 1996 aktivní prodej foto-video techniky a o necelý rok později i digitální černobílé a barevné tiskové technologie.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Velkoformátový tisk aneb Věk zakázkového designu

2. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Ještě před propuknutím pandemie se designové disciplíny stále výrazněji pohybovaly od lineárního a analogového světa k digitálnímu a programatickému. Tisk a tiskový design nebyly v tomto směru výjimkou. Reakce na covid-19 tento dále trend urychlí. Čtěte více

Epson spustil Cloud Solution PORT pro vzdálenou správu velkoformátových tiskáren

5. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson Cloud Solution PORT je nová cloudová služba, která podporuje velkoformátové tiskárny Epson a lze k ní přistupovat z více zařízení, včetně počítačů, smartphonů a tabletů. Zákazníkům pomůže zvýšit produktivitu, zlepšit plánování a snížit náklady na tiskovou produkci. Čtěte více

Epson představil novou průmyslovou sublimační tiskárnu

27. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson oznámila uvedení své historicky první 76" velkoformátové tiskárny. SureColor SC-F10000 je sublimační tiskárna vyvinutá pro potřeby výroby textilu. Na tomto trhu je klíčovým faktorem úspěchu produktivita, rychlost a spolehlivost. Tiskárna má četná použití: módní oblečení, sportovní oblečení, potahové látky, propagační předměty a reklamní poutače. Čtěte více

Kyocera modelem TASKalfa Pro 15000c vstupuje do nového segmentu

17. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kyocera)
Kyocera Document Solutions Europe expanduje do nových obchodních segmentů a uvádí na trh první produkční tiskové zařízení TASKalfa Pro 15000c. Novinka je dalším krokem v diverzifikaci Kyocery a staví na množství vlastních zkušeností z vývoje a výroby inkoustových tiskových hlav. Čtěte více