Canon představil svou novou vlajkovou loď pro velkoobjemový produkční tisk

17. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Větší objemy tisku za kratší dobu, širší výběr aplikací, možnost průniku na nové trhy a zvýšení šancí na další zisky. To vše přináší nová řada inkoustových tiskáren ColorStream 8000 s kontinuálním podáváním, kterou představila společnost Canon. Vlajková loď z rodiny ColorStream s sebou přináší další fázi ve vývoji této platformy a vytváří nový standard pro velkoobjemové produkční prostředí.

Řada ColorStream 8000 staví na desetiletí neustálých inovací a reaguje na zpětnou vazbu od zákazníků. Byla navržena tak, aby vyhovovala současným i budoucím potřebám obchodního i veřejného sektoru, poskytovatelů tiskových a komunikačních služeb (transakční tisk a tisk reklamní pošty), ale i komerčních tiskáren specializovaných na tisk knih, manuály nebo farmaceutické letáky.

Produktivita na vzestupu

Řada ColorStream 8000 zahrnuje dva modely – ColorStream 8133 a 8160, jejichž názvy napovídají, jaká je maximální rychlost tisku každého z nich (133 m/min a 160 m/min). Řada ColorStream 8000 tiskne až 2 152 stran A4/min. Za měsíc tedy zvládne vyprodukovat až 70 milionů stran formátu A4 a snadno se vypořádá i s produkčními špičkami. Navíc ale umožňuje snížit provozní a mzdové náklady konsolidací objemu tisku z ofsetových a kontinuálních tonerových tiskáren, který bez problémů převezme efektivnější řešení ColorStream.

„Produktivitu řady zvyšuje také komplexní automatizace. Díky ní jsou stroje mimořádně snadno ovladatelné a operátor má více času na další činnosti s vyšší přidanou hodnotou. Automatizací úkolů se zásadně zvyšuje doba provozuschopnost zařízení až na více než 90 %.  Tato řada tak poskytuje uživatelům spolehlivé řešení, kterému mohou skutečně důvěřovat,“ uvedl produktový manažer Canonu Martin Křikava.

Proaktivní údržba, kterou řada ColorStream 8000 umožňuje, zajistí klid a čas na plánování výroby. Dovolí také přípravu na cílené odstávky stroje a předchází nečekaným prostojům během výroby.

Vyšší kvalita tisku

Tato řada je vybavena novými tiskovými hlavami s rozlišením 1 200 DPI, které poskytují ohromující a konzistentní kvalitu tisku – a to i při nejvyšší rychlosti – od prvního do posledního výtisku. Reprodukují plynulejší přechody, homogenní odstíny a ostřejší detaily a minimalizují typické artefakty inkoustové technologie. Řada ColorStream 8000 také používá novou sadu pigmentových inkoustů na bázi vody s latexovým polymerem, která poskytuje velmi široký barevný gamut a splňuje přísné procesní standardy renomované společnosti Fogra. A hlavně tvoří dokonalé kapičky a přináší hlubokou černou a zářivé barvy na nenatíraném papíru bez jakékoli předchozí úpravy.

Posouváme flexibilitu aplikace na vyšší úroveň

Na rychle se vyvíjejícím trhu je hledání nových aplikací zásadní pro udržení konkurenceschopnosti. Novinka ColorStream 8000 dokáže standardně tisknout na širokou škálu nenatíraných, recyklovaných a inkjet treated papírů od 40 g/m2 do 160 g/m2 a na vybrané papíry do 220 g/m2.

Poskytovatelé tiskových a komunikačních služeb tak mohou proaktivně reagovat na výzvy dnešního trhu a poskytovat kvalitní propagační aplikace vedle transakčních aplikací, reklamní pošty a knih (černobíle i barevně). Tuto schopnost ještě vylepšuje způsob průchodu papíru tiskárnou díky maximální šířce tisku 560 mm.

Na základě poptávky zákazníků po nejrychlejší verzi ColorStream je model ColorStream 8160 k dostání od 12. května, zatímco ColorStream 8133 bude následovat počátkem druhé poloviny roku 2021. Oba modely budou k dispozici v černobílé a plnobarevné konfiguraci.

Zákazníci si mohou prohlédnout novou řadu ColorStream 8000 v zákaznickém centru v německém Poingu nebo si mohou domluvit virtuální předváděčku.

Další informace o řadě ColorStream 8000 najdete na stránce http://canon.sm/new-cs8000, kde si můžete vyžádat i virtuální ukázku provozu.

Profilová karta firmy

Canon CZ s.r.o.

Canon CZ s.r.o.

Společnost Canon CZ s.r.o. je přímým zastoupením Canon Inc., světového dodavatele tiskových a kopírovacích systémů, počítačových periférií, foto-video techniky a dalších optických zařízení. Své působení na českém trhu zahájila v roce 1994 s cílem zastřešit a podpořit dealerský prodej a jednotně tak prezentovat výrobky značky Canon českému zákazníkovi. Po krátkém působení vznikla potřeba aktivnějšího přístupu k trhu a Canon CZ s.r.o. zahájil v roce 1996 aktivní prodej foto-video techniky a o necelý rok později i digitální černobílé a barevné tiskové technologie.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Inovované tiskové stroje HP Indigo přispějí k rychlejšímu rozvoji digitálního tisku

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila novinky určené pro digitální tisk HP Indigo, které přispějí k růstu a digitální transformaci v oblasti tisku. Poskytovatelé tiskových služeb po celém světě si i nadále pro digitální tisk vybírají systémy HP Indigo, přičemž z nového technologického portfolia, představeného v březnu 2020, bylo do dnešního dne instalováno již více než 125 tiskových strojů HP Indigo. Čtěte více

Canon předvádí možnosti interiérového tisku

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Obliba interiérových dekorací, které si zákazník může nechat zhotovit na míru a podle svých představ, v posledních letech stoupá. Přispěl k tomu i digitální tisk s dostupnými možnostmi pro tapety, nástěnné malby a jiné velkoformátové dekorační prvky i při malých objemech a s bezkonkurenční rychlostí dodání oproti tisku analogovému. Čtěte více

Velkoformátový tisk aneb Věk zakázkového designu

2. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Ještě před propuknutím pandemie se designové disciplíny stále výrazněji pohybovaly od lineárního a analogového světa k digitálnímu a programatickému. Tisk a tiskový design nebyly v tomto směru výjimkou. Reakce na covid-19 tento dále trend urychlí. Čtěte více

Novinky v produkčním tisku od Xeroxu kladou důraz na rychlost a produktivitu

27. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost Xerox představila řadu inovací pro oblast produkčního tisku včetně nových tiskových strojů, přídavné technologie rozšiřující možnosti tiskových zařízení i prvků umělé inteligence a automatizace. Čtěte více