Canon představil nové velkoformátové tiskárny pro tvorbu prémiových plakátů

7. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila novou řadu sedmibarevných velkoformátových tiskáren imagePROGRAF GP pro komerční i interní poskytovatele tiskových služeb. Je určená převážně pro tisk špičkových plakátů, ale i dalších grafických aplikací včetně fotografií. V kombinaci s pigmentovými inkousty LUCIA PRO II lze tisknout plakáty formátu A0 na nenatíraný papír do 48 sekund.

Nová řada imagePROGRAF GP zahrnuje tři modely: imagePROGRAF GP-6600S s úhlopříčkou 60"/1 524 mm a GP-4600S s úhlopříčkou 44"/1 118 mm ( nahrazují modely imagePROGRAF PRO-6100S a PRO-4100S), a variantu GP-2600S s úhlopříčkou 24"/610 mm.

Pokrytí PANTONE

Nová sedmibarevná sada inkoustů LUCIA PRO II pro novinkovou řadou imagePROGRAF GP obsahuje oranžovou barvu, která reprodukuje živější a poutavější barvy, a šedou barvu, která mimo jiné pomáhá přirozenému podání pleťových odstínů. Barevný gamut reprodukovatelný novou řadou imagePROGRAF GP tak přesně odpovídá 96 % vzorníku PANTONE FORMULA GUIDE Solid Coated. Díky tomu se tato řada hodí i pro tisk korporátních barev.

Sada inkoustů LUCIA PRO II umožňuje také vytvářet mnohem odolnější výtisky. Nové inkousty zajišťují podstatně vyšší odolnost proti oděru fotografických papírů. Tím se snižuje pravděpodobnost, že se plakáty a další tištěné výstupy při manipulaci, přepravě či lepení poškrábou. Kromě toho zvyšuje vysoce světlostálý pigment v sadě inkoustů výrazně odolnost barev, takže je možné umělecká díla uchovávat až 200 let.

Zvýšení produktivity a důraz na ekologii

Nová řada imagePROGRAF GP se snadno používá a nabízí vyšší produktivitu díky systému sledování stavu dávkování inkoustu, zjednodušenému nastavení a snadnější manipulaci s medii. Možnost tisku na dvě role dovoluje současně vložit druhou roli jiného typu a velikosti média, takže uživatel může automaticky přejít z matného papíru na lesklý bez přerušení práce. Zrychlením procesu automatického podávání medií se také zkrátila doba vkládání přibližně o 40 %.

Cílem společnosti Canon je omezit ekologickou stopu svých produktů a provozů odpovědným využíváním zdrojů, minimalizací odpadu, zvyšováním efektivity a podporou inovací. Proto snižuje společnost Canon množství polystyrenového obalového materiálu použitého pro novou řadu imagePROGRAF GP – například pro model GP-4600S je použito o 89,5 % méně pěnového polystyrenu než pro jeho předchůdce. Kromě toho pomohla snížená spotřeba energie (při provozu spotřebuje 94 W nebo méně a v pohotovostním režimu 2,2 W nebo méně) a další splněná kritéria této řadě získat hodnocení „Gold“ v americkém registru EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool), což je nejvyšší úroveň registrace v oblasti zobrazovacích zařízení.

Nová řada imagePROGRAF GP bude v regionu EMEA dostupná od března.

Více informací naleznete na tomto odkazu.

Štítky: 

Podobné články

Epson uvedl na trh novou velkoformátovou tiskárnu SureColor P20500

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson uvedla na trh nástupce své velkoformátové produkční tiskárny SureColor SC-P20000 a posílila tak svou stále významnější pozici na trhu s vysoce kvalitními fotografickými tiskárnami na vodní bázi určenými pro tisk uměleckých děl. Čtěte více

Velkoformátový tisk získává na popularitě i mezi běžnými uživateli

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Zástupce společností Canon, Epson a HP jsme vyzpovídali ohledně novinek a trendů z oblasti velkoformátových tiskáren. Na následujících řádcích se tak můžete dozvědět, kde se dnes velkoplošné tiskárny využívají nejčastěji, jaké produkty výrobci nabízejí, kam se bude tento segment ubírat nebo jaké příležitosti přináší resellerům. Čtěte více

HP představilo nové technologie pro průmyslový digitální tisk a inteligentní automatizaci

3. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. na veletrhu Dscoop Edge představila nejnovější řadu digitálních tiskových strojů HP a inteligentních funkcí navržených tak, aby řešily současné výzvy v oblasti komerčního tisku a výroby etiket a obalů. Čtěte více

Canon spouští program prodloužené záruky pro velkoformátové tiskárny řady Colorado M

12. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila komplexní program pro velkoformátové grafické tiskárny řady Colorado M, který zákazníkům umožňuje prodloužit záruku až na pět let. Čtěte více