Canon Arizona 2300 mění pravidla velkoformátového tisku

2. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon staví na svých zkušenostech v oblasti flatbed tisku a uvádí na trh velkoformátové grafiky novou řadu Arizona 2300, která zákazníkům pomůže zrychlit výrobu, zlepšit provozní efektivitu a podpořit růst. Nová řada nabízí různé možnosti inkoustových kanálů (4, 6 a 8), díky nimž podporuje rozmanité spektrum aplikací.

Série Arizona 2300 zahrnuje tři kompaktní modely GTF (Arizona 2340 GTF, 2360 GTF, 2380 GTF) s rozměry flatbed stolu 1,25 m × 2,5 m a tři velké modely XTF (Arizona 2340 XTF, 2360 XTF, 2380 XTF) s flatbed plochou 2,5 m × 3,08 m.

Chytrá produktivita

Nová řada tiskáren Arizona 2300 je postavena na technologii Arizona FLOW, která přináší převratné změny v konstrukci flatbed tiskáren. Tato technologie přisávání proudem vzduchu kombinuje rozložení stolu bez zón se snadno použitelnými pneumatickými registračními kolíčky, které zajišťují bezpečné umístění médií na stole. Výsledkem je o 20 % vyšší produktivita ve srovnání s předchozími generacemi tiskáren Arizona, protože obsluha nemusí trávit čas maskováním stolu nebo uchycením médií páskou. To umožňuje rychlejší přechod od jedné úlohy k druhé, zkrácení doby potřebné pro nastavení a bezproblémové přepínání úloh.

Technologie FLOW usnadňuje více než kdykoli před tím tisk na neobvyklá a náročnější média, jako je karton, dřevo a sklo, nebo dokonce tisk velkých obrazů na více deskách.  Tiskněte bezokrajově, od jednoho okraje média k druhému, budete tím těžit z menšího, nebo i nulového množství odpadu, vytisknete více a získáte úplně nové možnosti.

Pneumatické registrační kolíky umožňují zarovnat média k levému nebo pravému okraji stolu – nebo dokonce k oběma – a dovolují tisknout 2 na 1, 4 na 1 a 6 na 1. Jednoduché otočení média z lícové na rubovou stranu a zleva doprava na flatbed stole umožňuje dokonalou přesnost při oboustranném tisku, a to i když má tiskový materiál nestandardní rozměry. S jistotou můžete tisknout na neobvyklá, těžká, hladká nebo předem nařezaná média.

„Trh s velkoformátovou grafikou pohání inovace a my se naplno věnujeme programu výzkumu a vývoje našeho flatbed řešení Arizona. S řadou Arizona 2300 představujeme novou revoluční flatbed technologii: unikátní vakuový systém, který zjednodušuje pracovní proces zákazníkům a urychluje výrobní postupy. Jsme rádi, že můžeme tento produkt uvést na trh a pomoci našim zákazníkům využít nové příležitosti k růstu,“ uvedli Dirk Brouns, viceprezident pro velkoformátovou grafiku, a Martijn van Hoorn, senior viceprezident pro výzkum a vývoj společnosti Canon Production Printing.

Nová řešení z rodiny Arizona jsou schopná tisknout rychlostí až 95 m2/h při zachování kvality tisku, čímž dále posouvají hranice produktivity. Automatizovaný systém údržby navíc umožňuje provést údržbu tiskové hlavy bez nutnosti manuálního zásahu. Tím omezuje čas, kdy je stroj mimo provoz, protože obnoví funkčnost trysky během několika sekund – a to i u bílého inkoustu, u něhož bývá obvykle údržba složitější. Nová řada Arizona 2300 znamená také konec čekání na zahřátí tiskárny, protože nabízí možnost okamžitého zapnutí díky systému vytvrzování LED-UV. Výsledkem je rychlejší zpracování expresních zakázek. Systém zarovnání s pomocí kamery s vysokým rozlišením navíc umožňuje snadné, rychlé a přesné zarovnání tiskových hlav a mapování flatbed stolu.

Díky softwaru Arizona Xpert má řada 2300 navíc schopnost samostatného učení, což zákazníkovi dává možnost vytvářet – a poté opakovat – složité vícevrstvé projekty. Tiskárna si pamatuje „recept“ pro příští tisk podobných aplikací, čímž ušetří čas potřebný pro nastavení a dále automatizuje výrobní proces.

Kromě řady Arizona 2300 představuje společnost Canon také novou verzi softwaru Arizona Xpert 2.1. Díky novým funkcím a „recepturám“, které dále zvyšují produktivitu, je tato aplikace schopna tisknout inteligentní obrysy médií na flatbed stole pro dokonalé umístění bez lepení nebo maskování. Arizona Xpert 2.1 podporuje vyladěné pracovní postupy zahrnující tisk a řezání díky integraci se softwarem Canon ProCut. Oboustranný tisk i tisk na víc panelů jsou nyní díky maximální automatizaci snadnější, a díky nulové chybovosti také zcela bezodpadové. Softwarová aplikace rovněž umožňuje snadné sdílení „receptů“ mezi dodavatelem tisku a designerem. Výsledný produkt si obě strany mohou prohlédnout ve 3D náhledu v Adobe Creative Suite, čímž mizí prostor pro nepochopení se a možnou nespokojenost s výsledkem už ve fázi návrhu.

Navrženo pro udržitelnost

Série Arizona 2300 používá technologii vytvrzování pomocí LED-UV, která snižuje spotřebu energie o 40 % ve srovnání s ostatními flatbed tiskárnami. Vděčí za to své okamžité schopnosti tisku (není nutná žádná doba pro zahřátí), životnosti lampy i její připojitelnosti do běžné napájecí sítě. Nabízí také nízkou spotřebu inkoustu – v průměru méně než 8 ml inkoustu na vytištěný metr čtvereční, a to včetně údržby.

Série Arizona 2300, která se vyrábí v Německu, prošla náročnými testy německých organizací TÜV (Technischer Überwachungsverein) a DGUV (Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung), které potvrzují, že stroje jsou v souladu se zdravotními a bezpečnostními předpisy, snahami o minimalizaci dopadu na životní prostředí i bezpečí prostředí pracovního. UV inkousty získaly certifikaci UL GREENGUARD Gold, která potvrzuje, že jsou výtisky vhodné i pro použití ve školách, hotelech a nemocnicích. Aby tiskárna splňovala stanovené požadavky na ventilaci vzduchu, je zde volitelný systém filtrace vzduchu, který pomáhá udržet zdravé pracovní prostředí pro zaměstnance.

Nová dimenze možností

Výjimečné kvality tisku je se zástupci nové řady Arizona 2300 možné dosahovat u každého výstupu, na širokém spektru médií i při nejvyšších výrobních rychlostech, díky tiskovému režimu high-key, kompenzaci umísťování pixelů, vylepšenému screeningu a oceňované technologii tiskových hlav VariaDot třetí generace. Poskytovatelé tiskových služeb hledající optimální konfiguraci pro vysoce hodnotné aplikace se zajímavými maržemi mohou přidat další inkoustové kanály (ze čtyř na šest a až do osmi kanálů) – včetně nejjasnější sady bílého inkoustu a křišťálově čirého lesklého laku.

Řada Arizona 2300 dokáže splnit jakýkoliv požadavek zákazníka na tisk na tvrdé plastové materiály, jako je akrylát, polykarbonát a styren. V konfiguraci s volitelnou rolovou jednotkou navíc umožňuje využívat širokou škálu médií v rolích, včetně těch tenkých a citlivých na teplo až do 220 cm. Zvládne tak přechod mezi tiskem na pevná a flexibilní média i bez časově náročného přenastavování zařízení. Nonstop výroba s bezpečným, bezobslužným nočním tiskem a možností plně robotizovaného pracovního procesu, včetně automatického nakládání a vykládání desek, se stává skutečností.

Řadu Arizona 2300 je možné vybavit tiskovým softwarem Touchstone pro reliéfní tisk od společnosti Canon, který umožňuje tisknout aplikace, jako jsou například výrobky pro interiér včetně tapet a panelů pro nábytek, nebo funkční aplikace, jako je Braillovo písmo s efektem reliéfní textury.

„Jsme přesvědčeni, že řada Arizona 2300 umožní našim zákazníkům zvyšovat zisky, rozšiřovat možnosti aplikací, nalézat nové tržní příležitosti a současně dosahovat výjimečných výsledků v provozu. Rozšířením našeho portfolia o tuto novou řadu flatbed tiskáren můžeme společně s našimi tiskárnami Colorado UVgel typu roll-to-roll nabídnout řadu velkoformátových řešení, která vyhoví všem potřebám každého zákazníka,“ uzavřel Wouter Derichs, ředitel prodeje a marketingu pro velkoformátovou grafiku společnosti Canon Europe.

Profilová karta firmy

Canon CZ s.r.o.

Canon CZ s.r.o.

Společnost Canon CZ s.r.o. je přímým zastoupením Canon Inc., světového dodavatele tiskových a kopírovacích systémů, počítačových periférií, foto-video techniky a dalších optických zařízení. Své působení na českém trhu zahájila v roce 1994 s cílem zastřešit a podpořit dealerský prodej a jednotně tak prezentovat výrobky značky Canon českému zákazníkovi. Po krátkém působení vznikla potřeba aktivnějšího přístupu k trhu a Canon CZ s.r.o. zahájil v roce 1996 aktivní prodej foto-video techniky a o necelý rok později i digitální černobílé a barevné tiskové technologie.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Epson spustil Cloud Solution PORT pro vzdálenou správu velkoformátových tiskáren

5. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson Cloud Solution PORT je nová cloudová služba, která podporuje velkoformátové tiskárny Epson a lze k ní přistupovat z více zařízení, včetně počítačů, smartphonů a tabletů. Zákazníkům pomůže zvýšit produktivitu, zlepšit plánování a snížit náklady na tiskovou produkci. Čtěte více

Inkousty Epson UltraChrome DG získaly certifikaci GOTS

11. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Inkousty Ultrachrome DG a kapalina pro přípravu bavlny společnosti Epson získaly biotextilní certifikaci Global Organic Textile Standard (GOTS). Oba produkty se standardně používají pro tiskárny SC-F3000 určené pro přímý potisk textilií. Zároveň jsou určeny i pro menší tiskárny SC-F2100 ze stejné produktové řady. Čtěte více

Epson představil novou průmyslovou sublimační tiskárnu

27. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson oznámila uvedení své historicky první 76" velkoformátové tiskárny. SureColor SC-F10000 je sublimační tiskárna vyvinutá pro potřeby výroby textilu. Na tomto trhu je klíčovým faktorem úspěchu produktivita, rychlost a spolehlivost. Tiskárna má četná použití: módní oblečení, sportovní oblečení, potahové látky, propagační předměty a reklamní poutače. Čtěte více

Epson: velkoformátová tiskárna SureColor T2100

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson představila svoji finančně nejdostupnější a nejmenší přenosnou velkoformátovou tiskárnu, která patří do portfolia profesionálních tiskáren série T. Nová 24" tiskárna SureColor T2100 byla navržena tak, aby splňovala požadavky profesionálů, mezi něž patří například architekti, projektanti, učitelé či designeři. Čtěte více