Byty, domy i kanceláře ochrání chytrý detektor kouře Netatmo

15. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Netatmo)
Chytrý detektor kouře Netatmo doplňuje bezpečnostní portfolio společnosti o další úroveň ochrany domácnosti. V případě požáru chytrý detektor kouře spustí alarm a okamžitě zašle upozornění na smartphone majitele. Počet požárů stále stoupá a rychlost reakce je přitom zásadní – malý plamen se totiž může ve velký požár proměnit během méně než 30 sekund.
Heleen de Waal, produktová manažerka ve společnosti Netatmo

Podceňovat situaci se přitom rozhodně nevyplatí – jen v České republice došlo v minulém roce k 20 720 požárům, což představuje nárůst o 23 % oproti roku 2017. Celou čtvrtinu představovaly požáry v domácnostech, které dohromady způsobily škody ve výši přes půl miliardy korun.

V případě požáru je nutná rychlá reakce

Chytrý detektor kouře od Netatmo maximalizuje čas potřebný k akci spuštěním alarmu o síle 85 decibelů a zasláním výstrahy v reálném čase na smart phone uživatele. Detektor označí přesnou lokaci kouře prostřednictvím oznámení typu: „Kouř zjištěný v obývacím pokoji”. To umožní uživatelům rychle jednat navzdory jejich nepřítomnosti v místě požáru: mohou zavolat hasiče k okamžitému zásahu a tím zabránit šíření ohně a zničení svého domova. Je-li poplach planý, mohou uživatelé alarm snadno vypnout, ať už ze zařízení nebo pomocí telefonu. Slouží k tomu funkce „Ticho”. 

Chrání po dobu 10 let

Výrobci doporučují měnit detektory kouře po deseti letech, ale řada zařízení má baterie, které vydrží jen jeden až tři roky. Díky dlouhé životnosti baterie je užívání detektoru kouře pohodlné a bez námahy. Už není třeba myslet na výměnu baterií a v noci nehrozí žádná nepříjemná upozornění na jejich nízký stav. Navíc před koncem životnosti vyšle baterie uživateli oznámení, aby došlo k její včasné výměně a byla tak zaručena bezproblémová funkčnost detektoru.

Automatická kontrola funkcí zajišťuje plynulý provoz

Chytrý detektor kouře Netatmo má funkci automatického testování, která průběžně kontroluje, jestli kouřový senzor, baterie a Wi-Fi připojení fungují správně. Uživatelé mají přístup k ověřovacímu protokolu v aplikaci Zabezpečení.

Kompatibilita s HomeKit a IFTTT

Chytrý detektor kouře Netatmo je kompatibilní se systémem HomeKit společnosti Apple a je možné ho ovládat hlasem. Uživatelé se jendoduše zeptají Siri, zda je v domě kouř a jestli baterie správně fungují. Detektor je také kompatibilní s IFTT. Uživatelé mohou propojit chytrý detektor kouře s dalšími propojenými zařízeními a vytvářet si vlastní scénáře. Třeba připojit k detektoru kouře chytré osvětlení, které v případě požíru změní barvu a varují rodinu, aby opustila dům.

Snadná a rychlá instalace

Chytrý detektor kouře Netatmo je bezdrátový, ke stropu se snadno uchytí pomocí šroubů dle návodu pro instalaci a pak už jen zbývá stáhnout si aplikaci Netatmo Security.

V případě rodinných domů lze chytré detektory kouře nainstalovat do více místností a mít přístup ke všem najednou pomocí aplikace, kde je možno si každý detektor pojmenovat podle jeho umístění, např. „Detektor obývacího pokoje,“ „Detektor dětského pokoje“ atd.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

EVOLVEO: chytrá zásuvka Porta U2

17. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
Chytrá zásuvka EVOLVEO Porta U2, lokalizovaná pro české i slovenské prostředí, pracuje zcela nezávisle a pro přenos informací a dat využívá Wi-Fi připojení. Pro ovládání slouží mobilní aplikace, do které lze připojit další chytré zásuvky pro komplexní ovládání a řízení domácnosti či kanceláře. Díky svým parametrům (16A relé, zátěž 3 680 W) „zkrotí“ i přímotopy a další zařízení s vysokým příkonem. Čtěte více

Alza.cz rozšířila expozici chytré domácnosti a pochlubila se prodejními výsledky

26. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Alza.cz)
Alza.cz ve svém showroomu rozšířila prostor věnovaný technologiím chytré domácnosti. Ten nyní zabírá více než dvojnásobnou plochu (62 m²) a zákazníkům nabízí ovládání celé domácnosti prostřednictvím bezdrátového řešení. Nově expozice předvede 200 chytrých produktů od 77 firem. Čtěte více

Základní stavební kameny domácností budoucnosti

3. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Accenture)
Chytrá domácnost má lidem usnadnit život, má pro ně být bezpečnější a obohacující. Navzdory velké propagaci a investicím v této oblasti ale zatím spotřebitelé technologie pro chytré domácnosti zcela nepřijali a chytrých technologií se zde zatím spíše obávají. Výrobci by měli získat jejich důvěru a zaměřit se především na člověka. Čtěte více

CES 2019 představil Harley na elektřinu a chytrý záchod (2. část)

28. 1. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Minulý týden jsme vám představili podstatnou část novinek z letošního CESu ze segmentů chytrých telefonů. televizí a zábavy. Nyní na ně volně navážeme neméně důležitými odvětvími, jako jsou chytrá domácnost, doprava nebo zdraví. Budete se divit, co vše jsme si pro vás přichystali. Čtěte více