Běžně za peníze, aktuálně zadarmo

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Řada společností se rozhodla své produkty a služby kvůli šíření koronavirové nákazy a aktuální povinné karanténě dočasně nabídnout zdarma. Pojďme si některé z těch, které by mohly vám nebo vašim zákazníkům pomoci, přiblížit.

Digitální solidarita s innovaphone PBX

Společnost innovaphone na následující tři měsíce poskytne zdarma svou komunikační platformu innovaphone myApps, stačí pouze aktivovat účet. Touto nabídkou by chtěla společnost innovaphone pomoci všem společnostem zvládnout složité období, zjednodušit práci z domova, efektivně ji zvládat a zároveň mít možnost zůstat v neustálém kontaktu. Nabídka Digitální solidarita umožní používat funkce „Telephony, Video Telephony, Chat, Presence (Stav Přítomností) a Application Sharing (Sdílení Aplikací). Uživatelé mohou nainstalovat innovaphone myApps buď do počítače se systémem Windows nebo použít myApps přímo ve webovém prohlížeči. innovaphone myApps je dále k dispozici jako mobilní verze ve formě aplikace a lze ji snadno nainstalovat do systémů Android i iOS. Toto řešení v podstatě umožňuje uživateli snadný přístup pomocí uživatelského jména a hesla kdekoli a kdykoli, bez ohledu na to, jaké zařízení se používá. V případě výrobce kontaktujte na adrese digitalsolidarity@innovaphone.com.

Videokonference Lifesize pomáhají zdarma firmám, školám i nemocnicím s propojením pracovních týmů. Nabídkou videokonference na 6 měsíců zdarma tak reaguje na bezprostřední potřeby soukromých i veřejných organizací koordinovat a informovat své týmy. V ČR již nabídky využila ministerstva, krajské nemocnice a další instituce se na spuštění chystají. Noví zájemci o videokonference touto nabídkou získávají neomezené množství registrovaných, až 25 účastníků v jednom hovoru, neomezené množství video schůzek a neomezenou délku jednotlivých hovorů. Podrobné info zde.

Cisco pomáhá firmám, školám i veřejné správě

Hlavním opatřením je poskytnutí řešení pro komunikaci a spolupráci Webex zdarma. Jen za poslední týden zaznamenalo Cisco 7násobný nárůst provzu Webexu a od začátku března se přes něj uskutečnilo 8 miliard minut videoschůzek, což je 2,5× více než za běžné situace.

Školy mohou až do konce školního roku využít bezplatné licence Webexu pro vzdálenou výuku. Učitel či přednášející se spojí se studenty prostřednictvím videokonference a zároveň s nimi může sdílet dokumenty nebo na nich v reálném čase spolupracovat. Další potřebné informace k využití webexu ke vzdělávání včetně návodů a rad lze najít na této webové stránce.

Firmy mohou díky Cisco Webex zajistit svou provozuschopnost, i když jejich zaměstnanci, partneři nebo zákazníci pracují z domova a propojit je pomocí videokonference. K dispozici je jim nástroj Webex zdarma pro jednotlivce, dostupný po registraci, nebo 90denní zkušební licence Webex Enterprise. Stejným způsobem dokáže Webex zajistit operativu a řešení současné situace ve státních a státem zřizovaných organizacích nebo v krajích a samosprávách. Ke konzultacím s pacienty a vzdálené péči mohou Webex využít zdarma také lékaři a zdravotnická zařízení. Sníží se tak množství osobních kontaktů a zároveň je veškerá komunikace s pacienty operativnější a osobnější než přes telefon.

Cisco zpřístupnilo zdarma i tři klíčové bezpečnostní technologie, které pomohou zaměstnance pracující z domova ochránit: Cisco AnyConnect Secure Mobility Client umožňuje zaměstnancům pracovat na jejich mobilních zařízeních bezpečně odkudkoliv přes virtuální privátní síť (VPN). Cisco Umbrella ochrání zaměstnance před škodlivými odkazy či weby, ať už jsou připojeni v podnikové síti či nikoliv. Duo Security umožňuje organizacím zkontrolovat identitu uživatelů a důvěryhodnost připojeného zařízení pomocí pokročilé vícefaktorové autentizace.

Společnost HP podporuje dnešní pracovníky tím, že maximalizuje počítačovou bezpečnost, zejména na straně zákazníků a koncových uživatelů pracujících z domova. HP bude do 30. září 2020 bezplatně nabízet produkt HP Sure Click Pro, který pomáhá chránit uživatele před bezpečnostními hrozbami, šířícími se prostřednictvím internetových stránek, e-mailových zpráv a dokumentů. HP Sure Click Pro představuje rozšíření stávajícího produktu HP Sure Click o další funkce, jako je například úprava dokumentů Word a Excel v izolovaném kontejneru. Tato nabídka bude k dispozici na všech počítačích společnosti HP i jiných výrobců s OS Windows 10. Podrobnější informace k nabídce by měly být k dispozici v nejbližší době.

Acronis nabízí poskytovatelům zdarma řešení Acronis Cyber Files Cloud

Podnikový nástroj pro sdílení a synchronizaci souborů Acronis Cyber Files Cloud mohou poskytovatelé IT služeb zdarma využívat do 31. července 2020. Prostřednictvím vlastních služeb tak mohou pomoci svým firemním zákazníkům s rychlým přechodem na práci z domova při vysoké úrovni zabezpečení důležitých podnikových dat. V souvislosti s tím Acronis nabízí bezplatně také video školení a potřebnou dokumentaci s cílem pomoci poskytovatelům s proškolením svých klientů a koncových uživatelů k okamžitému zahájení práce. Všichni noví zákazníci Acronis Cyber Cloud přidaní po 18. březnu budou mít až do 31. července zdarma i služby cloudového zálohování. Více informací o platformě Acronis Cyber Cloud získáte na webových stránkách nebo dotazem na stepan.binek@acronis.cz.

SAP poskytuje bezplatnou digitální výuku pro studenty, odborníky i veřejnost

Platforma openSAP nabízí zdarma velké množství e-learning kurzů věnovaných chytrým technologiím, jako jsou strojové učení či internet věcí, ale také programování v jazyce JAVA, etice umělé inteligence a dalším tématům. Výuka probíhá interaktivní formou a zahrnuje i herní a diskuzní fóra s odborníky.

Pro studenty, kteří mají zájem o kariéru v  ekosystému SAP a chtějí studovat na jedné z více než 3 800 univerzit patřících do programu SAP University Alliances, jsou na tři měsíce zpřístupněny 4 studijní balíčky: materiály o řešení SAP S/4HANA, SAP S/4HANA Cloud Finance, SAP SuccessFactors a modelování v SAP HANA.

Pro školáky a jejich učitele, kteří zůstávají doma, je tu program SAP Young Thinkers. Vzdělávací komunita zahrnuje globální síť ambasadorů programu, jimiž jsou angažovaní zaměstnanci a partneři SAP. Ti poskytují základ digitální gramotnosti s cílem inspirovat mladou generaci ke kariéře v oborech STEAM (věda, technologie, strojírenství, umění a matematika).

Efektivní práce „ajťáků“ na home office. Víme, jak na to

Zejména IT oddělení zejí prázdnotou a vývojáři jsou na home office téměř beze zbytku. Pro jejich manažery je teď mnohem složitější kontrolovat efektivitu jejich práce. A právě pro ně vyvinula společnost Coding Bear nástroj nazvaný Bear Inspector, který si může každý zdarma vyzkoušet.  Bear Inspector je primárně analytický nástroj, který analyzuje a hodnotí kvalitu projektu i práce jednotlivých programátorů. Nejde přitom o “Velkého bratra”, který by sledoval každý pohyb myší, pomáhá ale například vyhodnotit, zda přidat člověka na zpožděný projekt nebo lépe nastavit práci v týmu.

České Radiokomunikace poskytnou zdarma své služby pro usnadnění práce nebo vyučování „na dálku“ pro školy a úřady. CRA proto zdarma, bez jakýchkoliv skrytých poplatků nebo podmínek, poskytnou své nástroje pro zpracování a distribuci videoobsahu a pro streaming. CRA nabízí možnost živého streamingu lekcí/přednášek, bez ohledu na počet sledujících, zabezpečení přístupu pouze pro definované publikum a poskytnutí playeru pro implementaci do vlastních webových stránek školy. Školy nebo university mohou také využít archiv videosouborů, například pro videa, tutoriály a další materiály, pro která dostanou prostor na úložišti CRA a budou zpracované do formátu dostupného jak na webu, tak i na mobilu. Tuto nabídku mohou využít kromě škol i státní úřady a instituce, městské a obecní úřady. Zájemci mohou CRA kontaktovat pomocí formuláře na stránce www.cra.cz/cra-media-cloud.

ČD - Telematika chce pomoci s dostupností on-line služeb svých zákazníků. Vybraným zákazníkům protoposkytne ochranu připojení k internetu ČDT-ANTIDDOS na tři měsíce zdarma. Společnost se tak snaží ulehčit současnou situaci těm, kteří využívají připojení k internetu ČDT-Internet s kapacitou vyšší než 100 Mbps. Aktuální spuštění služby jim umožní soustředit se plně na jiné nezbytné činnosti, než na potýkání se s eventuálními DDoS útoky, které jsou stále velmi časté. ČD - Telematika spouští od pondělí 30. března tříměsíční provoz zdarma verze „Připraveno k čištění“, což znamená, že v případě detekce DDoS útoku začne do 4 minut celý ochranný systém pracovat a scrubbing centrum bude čistit veškerý provoz. Tuto nabídku umožnila mimo jiné i dohoda s dodavatelem technologie, izraelskou společností Radware, na tříměsíčním navýšení kapacity scrubbing centra ČD - Telematiky. Případní zájemci o službu se mohou hlásit na adrese poptavka@cdt.cz.

Pro ty, kdo chtějí zůstat v obraze, je tu COVID-19 Shield

Denně aktualizovaná data o vývoji tržeb a marketingových investic v českých e-shopech přináší online analytický dashboard COVID-19 Shield od Roivenue, který si můžete bezplatně vyzkoušet vyplněním kontaktního formuláře na konci stránky. Jednou z jeho výhod je, že pro sledování aktuálních dat není nutné se přihlašovat do svého zákaznického účtu, neboť veškeré grafy a diagramy s aktuálními daty lze exportovat na libovolný web pouhým vložením vygenerované URL adresy.

Bisnode poskytuje zdarma on-line aplikaci pro prověření obchodních partnerů ke zmírnění ekonomických škod. Je stále velmi obtížné posoudit rozsah hospodářských problémů, se kterými se budou muset české firmy v důsledku epidemie koronaviru vyrovnat. Již nyní je ale zřejmé, že podnikatelské prostředí je rizikovější, a v nejbližší době poroste počet opožděných či dokonce nesplacených faktur, stejně jako vzroste počet krachujících firem. Bisnode, který je na trhu vnímán jako ten, kdo firmám usnadňuje podnikání, se rozhodl všem firmám pomoci minimalizovat obchodní rizika a na tři měsíce zdarma poskytnout volný přístup k cenným informacím určeným k prověřování stability obchodních partnerů. Přístup k obchodním informacím je platný tři měsíce, a to včetně modulu, který umožňuje monitoring všech zásadních negativních změn u portfolia až stovky obchodních partnerů. Další informace získáte zde.

Kaspersky poskytne na šest měsíců zdarma své produkty zdravotnickým organizacím

Společnost Kaspersky bezplatně poskytne své produkty určené pro ochranu koncových zařízení všem zdravotnickým organizacím, tak aby byly během současné pandemie chráněny před kybernetickými hrozbami. Zdravotníci budou mít po dobu šesti měsíců k dispozici plné verze těchto B2B produktů Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus, Kaspersky Security for Microsoft Office 365, Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced a Kaspersky Hybrid Cloud Security. Pokud byste o využití nabídky měli zájem, obraťte se na české zastoupení společnosti Kaspersky.

Bezplatnou kyberochranu citlivých dat do českých nemocnic zdarma poskytne i společnost GreyCorbel. AdmPwd.E neboli Admin Password Manager Enterprise chrání interní data proti útokům hackerů. V praxi funguje jako bezpečnostní safe, do kterého ani administrátor nezná heslo. Systém mu generuje přístupové kódy podle oprávnění, tudíž je eliminován lidský faktor. Administrátoři si hesla nemusí pamatovat a nehrozí tak riziko, že by do firemní sítě někoho vědomě či nevědomě pustili. Potencionální útočníci tak nemohou páchat škody prostřednictvím privilegovaných účtů. Šifrování AdmPwd.E už dnes využívá řada českých i světových firem, korporací i státních institucí. Ochrana dat, řešení AdmPwd.E pro nemocnice, je ke stažení na webových stránkách společnosti.

Máte typy na další zajímavé byznysové nabídky, které mohou ostatním pomoci? Dejte nám vědět, do článku je doplníme.

Štítky: 
Ze světa firem, Acronis, Annex NET, Cisco systems, CRA, HP Inc., Innovaphone, Kaspersky, SAP ČR, Zebra systems

Podobné články

Parallels Desktop umožní na Chrome OS spouštět aplikace pro Windows

6. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Parallels )
Řešení Parallels Desktop, které je známé např. schopností virtualizovaně spouštět Windows na počítačích od Applu, bude brzy dostupné i pro byznysovou edici platformy Chrome OS. Windows a pro ně připravené aplikace tak budou moci již brzy na svých strojích provozovat i uživatelé platformy od Googlu. Čtěte více

Cloudové hraní od Microsoftu míří i do České republiky a na Slovensko

6. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoftu zveřejnil další podrobnosti o cloudovém hraní (Project xCloud), které bude bez jakýchkoli dalších poplatků dostupné prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass Ultimate už letos v září. Čtěte více

Apple vylepšil 27" iMac i další počítače

6. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple bez velkých fanfár oznámil vylepšení svého 27" iMACu. Design je stále stejný, jinak se ale zákazníci mohou těšit na celou řadu důležitých změn včetně výkonnějších procesorů, SSD i grafických karet a vylepšeného displeje, webové kamery, reproduktorů nebo mikrofonů. Čtěte více

Nvidia (skutečně) jedná o koupi ARMu

4. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Bloomberg)
I podle hospodářských výsledků z posledních let je zřejmé, že Nvidia je při chuti. Etablovaný výrobce grafických karet je na tom finančně bezesporu dobře, a po akvizici výrobce výkonných síťových prvků Mellanox v loňském roce hodlá spolknout další společnost, a opět tak o něco rozšířit své portfolio. Čtěte více