BenQ se pochlubilo novými monitory a projektory

1. 2. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: BenQ)
BenQ představilo svůj pokrok v bezlampových, bezdrátových a interaktivních zobrazovacích řešeních.
Projektor BenQ GP10

„Společnost BenQ se vždy snažila o to, aby světu přinášela inovativní nápady,“ uvedl Peter Chen, výkonný viceprezident a generální manažer produktového centra BenQ Technology. „ISE 2013 je pro nás zajímavou příležitostí ke komunikaci našich myšlenek směrem k širšímu publiku.“

Projektory LW61ST+ a LW31 - BlueCore projektory s laserovým zdrojem světla určené pro byznys a vzdělávání

Projektory jsou postaveny na bázi technologie BlueCore. Ta využívá namísto tradiční rtuťové lampy laserový světelný zdroj, jenž přináší kromě lepšího vizuálního zážitku také vyšší energetickou efektivitu. Technologie SmartEco ve spojení se světelným zdrojem BlueCore zaručuje až 20 tisíc hodin provozu, dosahuje vysokého kontrastního poměru 80 000 : 1 pro ostrý a jasný obraz a dále snižuje spotřebu energie světelného zdroje až o 90 procent. Zároveň také významně redukuje celkové náklady na údržbu a vlastnictví projektoru. Díky tomu, že modely neobsahují rtuť, představují bezpečnější a ekologičtější volbu než běžné projektory, což je důležité zejména v korporátním a vzdělávacím prostředí.

Projektory MX661 a GP10 - pohodlí bezdrátového zobrazování přes Q Presenter prostřednictvím Apple iPhone či iPadu

Bezdrátové zobrazování přináší jednoduché a bezproblémové řešení přenosné projekce pro využití v byznysu a vzdělávání, stejně jako v oblasti domácí zábavy. XGA multimediální projektor  MX661 a ultralehký LED projektor GP10 podporují bezdrátové zobrazování prostřednictvím iOS aplikace nazvané Q Presenter. S její pomocí umožňuje GP10 uživatelům zobrazovat fotografie a dokumenty uložené na jejich iPhonech a iPadech na projekční plátno skrze Wi-Fi připojení standardu 802.11b/g/n. Model MX661 v kombinaci s Q Presenterem uživatelům umožňuje zobrazovat soubory, prohlížet web, přistupovat k funkci live cam (živá kamera), stejně jako provádět jednoduché náčrtky do dokumentů, fotografií, souborů na Dropboxu a webových stránek.

Interaktivní plochý panel TL650

Výkonná prezentace s důrazem na korporátní a vzdělávací využití
Interaktivní Full HD LED plochý panel kombinuje výkon vysoce přesných technologií Optical Touch a Nextwindow s 10bitovou obrazovou kvalitou a multimediální konektivitou. V korporátním prostředí se přímo nabízí možnost využít výhod kompatibility panelu TL650 s Windows 8 k tomu, aby mohli uživatelé dosáhnout vyšší plynulosti a intuitivního multitaskingu pro podnikové aplikace. V oblasti vzdělávání mohou vyučující a lektoři využít TL650 a jeho SMART Notebook II Software k nahrazení tradičního vyučování novým stylem vzdělávání, které probíhá formou spolupráce. Tento přístup podle provedených vědeckých výzkumů jednoznačně zlepšuje efektivitu učení.

Další představené vizuální technologie a produkty:

Dvoulampový byznys projektor SH963 s vysokým jasem

Model BenQ SH963 se od svých konkurentů odlišuje kombinací rozlišení Full HD 1 080p, kontrastního poměru 50 000 : 1, jasu 6 000 ANSI lumenů a HQV zpracováním obrazu. Výsledkem je řešení, jež vyhoví i velmi náročným byznysovým požadavkům. Jeho flexibilita z hlediska instalace, energetická efektivita vyhovující EU regulacím, podpora připojení LAN a bezfiltrový optický systém navíc snižují celkové náklady na vlastnictví.

Projektor pro domácí zábavu W1500: Bezdrátové pohodlí s 3D zážitkem
W1500 se může chlubit obrazovou kvalitou Full HD 1 080p a 3D efekty, jež navíc kombinuje s pohodlím bezdrátového přenosu. 3D obsah může být zobrazen přímo z Blu-ray DVD přehrávače nebo počítače prostřednictvím kabelu či satelitního přijímače. Trojrozměrné hraní pak nabídne například propojení s PS4. BenQ navíc tento produkt doplňuje 3D brýlemi, jež dále zpříjemní celkový pocit z projekce.

Řada VA LED monitorů BenQ

Technologie VA LED displejů je již na trhu dobře etablována, společnost BenQ proto rozšiřuje svou nabídku souvisejících produktů tak, aby vyhověla všem zájemcům. VA LED monitory BenQ tak nyní budou dostupné ve více variantách od cenově dostupných řešení až po prémiové modely. Novinky nabídnou širokoúhlé displeje o velikostech 21,5'', 24'' a 27''.

Mezi klíčové modely VA LED monitorů patří:

• BL2410PT: Ergonomická a zároveň vysoce výkonná volba pro korporátní využití
• GW2760HS a GW2460HM: VA LED monitory s tenkým okrajem pro byznys, ale i malé a domácí kanceláře
• VW2430H: perfektní doplněk k MacBooku

Profesionální herní monitor série XL: Volba číslo 1 pro dokonalé hraní FPS
Řada monitorů BenQ s označením XL byla vytvořena na základě spolupráce legend Counter Striku s elitním týmem BenQ pro výzkum a vývoj. V duchu hesla „Hraní je o detailech“ nabízí hráčům velmi kvalitní herní zážitek podpořený zobrazovací frekvencí 120 Hz a technologií Black eQualizer. K dispozici jsou také S Switch, FPS režim a chytré škálování. Produkt se dále vyznačuje odezvou 1 ms (2 ms grey-to-grey) a dynamickým kontrastním poměrem 12 000 000 : 1. Pro celou řadu profesionálních hráčů, kteří vítězí na světových turnajích, se tak bude jednat o preferovanou volbu.

Nově představené digitální fotoaparáty: G1, GH800 a LH500

Společnost BenQ si klade za cíl přinášet fotoaparáty, které budou snadno ovladatelné, nabídnou uživatelům široké spektrum funkcí i možností a především kvalitní výstupy v podobě fotografií i videa. Důraz je kladen rovněž na pohodlné ukládání a sdílení pořízených materiálů.

• Fotoaparát  G1 s výklopnou obrazovkou a světelností F1.8 se hodí pro zachycování detailních fotografií a Full HD videa ve dne i v noci. Pořizujte nápadité fotografie díky 3¨ LCD displeji s rozlišením 920 tisíc pixelů otočným o 270 stupňů a používejte různé filtrové efekty pro zaznamenání svého životního příběhu.
• Model GH800 je vybaven výkonným 18megapixelovým CMOS snímačem, 36násobným optickým zoomem, 22,5milimetrovým širokoúhlým objektivem a třípalcovým výklopným panelem s rozlišením 920 tisíc pixelů.
• LH500 je synonymem pro propracovaný 16megapixelový kapesní fotoaparát s 24násobným optickým přiblížením. Přichází s celou škálou jednoduše použitelných funkcí a vlastností, mezi něž patří například širokoúhlý objektiv v kinofilmovém ekvivalentu 25 mm, třípalcový LCD displej a nejrůznější filtry a efekty, mezi nimiž nemůže chybět ani vlastní filtr MagiQ.

Osvětlovací řešení od BenQ zajistí potřebnou atmosféru

Společnost nabízí rozmanitý výběr energeticky efektivních a vysoce výkonných produktů v oblasti LED osvětlení a profesionálních osvětlovacích řešení. Ta jsou určena pro široký záběr použití – pracoviště, zdravotnictví, ubytovací služby, ale i průmyslové osvětlení.

Štítky: 

Podobné články

BenQ: projektor TK800

18. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh nový projektor pro domácí kino BenQ TK800 s rozlišením 4K UHD, vysokým dynamickým rozsahem HDR, 92% pokrytím barevného standardu Rec. 709, svítivostí 3 000 lumenů a speciálními audiovizuálními režimy. Čtěte více
BenQ GW2760HS

BenQ: monitor GW2760HS

20. 5. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ představila model GW2760HS. Tento 27" Full HD VA LED monitor je charakteristický štíhlým okrajem, inovativní technologií proti mihotání obrazu a výkonnými technologiemi pro úsporu elektrické energie. K dispozici je také čtecí režim Reading Mode. Čtěte více
BenQ GP3

BenQ: mini projektor GP3

18. 5. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ představila mini projektor GP3. Nový model nativně nabízí zobrazovací poměr 16 : 10 při WXGA rozlišení 1 280 x 800 bodů a mnoho různých způsobů připojení včetně doku pro iPod a iPhone. Čtěte více

BenQ rozšířilo portfolio o LED osvětlení a svítidla

15. 5. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: BenQ a DCD Publishing)
BenQ už nejsou pouze projektory, monitory, fotoaparáty a kamery, ale nově do portfolia v České republice a na Slovensku přibyla LED osvětlení a také designová svítidla QisDesign. Čtěte více