BenQ rozšířilo portfolio o LED osvětlení a svítidla

15. 5. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: BenQ a DCD Publishing)
BenQ už nejsou pouze projektory, monitory, fotoaparáty a kamery, ale nově do portfolia v České republice a na Slovensku přibyla LED osvětlení a také designová svítidla QisDesign.

BenQ rozšířilo portfolio produktů o svítidla a světelné zdroje LED od společnosti Lextar Electronics který patří společnosti BenQ. Na český a slovenský trh vstupuje značka s vybraným sortimentem pro využití v průmyslu, školství, zdravotnictví, veřejných a obytných prostorech i v domácnosti.

V duchu značky představuje řadu výrobků s integrovanými technologiemi ne zcela obvyklými na evropském trhu. Náhrada za běžnou žárovku A60A3 má velmi stálé parametry a sofistikovaný chladič pro dlouhou životnost. LED žárovky A60A1 jsou vybavené integrovaným stmívačem, který rozpozná opětovné krátké stisknutí běžného vypínače a tím změní výkon. Tuto funkci má i nová řada LED trubic T8AA4 s integrovaným stmívačem. Tyto LED trubice včetně standardní řady T8AA3 splňují náročné evropské předpisy i v normách o vlivu optického záření umělých zdrojů. LED trubice se dodávají ve třech nejběžnějších délkách 600, 1200 a 1500 mm s teplotou chromatičnosti 3000, 4000 a 6000 K. Dalším příkladem integrace je LED trubice T8PIR s integrovaným pohybovým čidlem a možností nastavení výkonu po reakci čidla. Další významnou částí sortimentu jsou podhledová svítidla a panely řady FPL, kde jsou využity dlouholeté zkušenosti s výrobou LED panelů pro TV. Další informace najdete na www.benq-lighting.cz.

Designová svítidla QisDesign

I celosvětově oceňovaná svítidla QisDesign patří do skupiny BenQ. Kombinace sofistikovaného designu, inovativních technologií a kvalitních materiálů zdůrazňuje výjimečnost a skutečnou hodnotu svítidel.

Design je inspirován přírodními tvary, například v úzké spolupráci s Národním muzeem akvaristiky v Taipei (modely Coral, Coral Reef, Aurelia). Modely Piano jsou inspirovány klaviaturou, Crystal je typickým tvarem a povrchem podobný leštěnému antracitu. Precizní zpracování použitých materiálů dotváří vysokou hodnotu svítidel. Akryláty vytváří přesnými hranami poutavé světelné linie. Vhodné rozmístění LED a kvalitní homogenní plast mají vynikající rozptylové vlastnosti. Broušený hliník a nerezová ocel vytvářejí monumentální jedinečnost. Další informace najdete na www.qisdesign.cz.

Distribuce

Pokud vás nové produktové skupiny zaujaly a rádi byste je nabízeli svým zákazníkům, potom si nechte zajít chuť, protože pro jejich distribuci BenQ nepoužije svůj IT distribuční kanál. Prodává je spolu s vybranými partnery z řad architektů, lidí pracujících v designu a prodávajících ve studií.

Štítky: 

Podobné články

BenQ: projektor TK800

18. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh nový projektor pro domácí kino BenQ TK800 s rozlišením 4K UHD, vysokým dynamickým rozsahem HDR, 92% pokrytím barevného standardu Rec. 709, svítivostí 3 000 lumenů a speciálními audiovizuálními režimy. Čtěte více
BenQ GW2760HS

BenQ: monitor GW2760HS

20. 5. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ představila model GW2760HS. Tento 27" Full HD VA LED monitor je charakteristický štíhlým okrajem, inovativní technologií proti mihotání obrazu a výkonnými technologiemi pro úsporu elektrické energie. K dispozici je také čtecí režim Reading Mode. Čtěte více
BenQ GP3

BenQ: mini projektor GP3

18. 5. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ představila mini projektor GP3. Nový model nativně nabízí zobrazovací poměr 16 : 10 při WXGA rozlišení 1 280 x 800 bodů a mnoho různých způsobů připojení včetně doku pro iPod a iPhone. Čtěte více
BenQ SH940

BenQ: projektor SH940

22. 4. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ přestavila projektor SH940 nabízející vysoký jas a využitelnost pro prezentaci v rozlehlých prostorách. Projektor nativně podporuje rozlišení Full HD 1 080p a technologii HQV (Hollywood Quality Video), umožňuje snadnou instalaci v různých prostředích a byl navržen tak, aby minimalizoval celkové náklady na vlastnictví. Podporuje i funkci „obraz v obraze“. Čtěte více