Back-UPS pro použití v domácnostech a domácích kancelářích

10. 1. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Schneider Electric)
Prověřené, ekologické, moderní a s kompaktními rozměry: takové jsou APC zařízení od Schneider Electric. Představujeme vám trojici UPS produktů, které patří mezi nejvyhledávanější řešení pro zajištění nepřerušovaného napájení citlivé elektroniky a dalších zařízení při přerušení nebo kolísání elektrické energie. Schneider Electric nabízí APC UPS jak pro domácnosti a domácí kanceláře, tak i pro malé nebo velké firmy.

Spolehlivé záložní zdroje Back-UPS 650 a Back-UPS 750 VA zajistí ochranu počítačů, ale také routerů, NAS a jiných zařízení. Pomohou v chytré domácnosti, při práci doma či při domácí zábavě.

Zařízení APC Back-UPS 650 VA

Jde o bateriový záložní zdroj s ochranou proti přepětí, který je svou kapacitou a výkonem ideální pro elektronická zařízení a počítače. Back-UPS 650 VA udržuje napájecí kapacitu pro připojená zařízení vyžadující záložní baterii a současně poskytuje samostatnou ochranu proti přepětí pro méně kritická zařízení. Disponuje celkem osmi zásuvkami, které všechny chrání proti přepětí (šest je zálohovaných), a jedním nabíjecím USB portem.

Zařízení samo kontroluje stav své baterie a dává včas vědět, že je třeba zasáhnout. Nová baterie se dá snadno dokoupit a uživatel si ji může sám vyměnit, a to i za chodu zařízení. Pokud není k dispozici záložní energie, vydává produkt akustické varování. Díky LED kontrolce mají uživatelé rychlý a neustálý přehled o stavu zařízení.

Zařízení umožňuje komunikaci s počítačem také prostřednictvím kabelu a výhodou je i software PowerChute Personal, který mimo jiné umožňuje automatické vypnutí počítače.

Na opravu nebo výměnu výrobku i na funkčnost baterie se vztahuje v Evropské unii záruka tři roky. Záruku je možné prodloužit celkem až na šest let.

Více informací včetně uživatelské příručky naleznete ZDE.

Zařízení APC Back-UPS 750 VA

Hledáte pro svého zákazníka spolehlivý cenově dostupný záložní zdroj pro domácí elektroniku a počítače? Odpovědí je bateriový záložní zdroj Back-UPS 750 VA s automatickou regulací napětí. Chrání elektroniku proti nárazům a špičkám bez snížení výkonnosti baterií používaných pro primární elektroniku při výpadku a umožňuje ochránit hardware i data při výpadcích energie. Back-UPS automaticky zvýší nízké napětí, respektive sníží vysoké napětí, na úroveň vhodnou pro zapojená zařízení. Poskytuje ochranu proti přepětí připojených zařízení na datových linkách.

Zařízení disponuje třemi zálohovanými zásuvkami. Díky rozměrům 12 × 16 × 36 cm navíc zabírá minimum prostoru. Výhodou je LED kontrolka, která nabízí neustálý přehled o fungování přístroje.

Na výrobek se vztahuje záruka dva roky s možností rozšíření až na pět let.

Více informací, včetně uživatelské příručky, naleznete ZDE.

Smart-UPS pro použití ve firmách

Zařízení APC Smart-UPS 750 VA LCD 230 V s technologií SmartConnect

Smart-UPS je nejoblíbenější UPS na světě. Spolehlivý záložní zdroj Smart-UPS 750 VA umožňuje ochranu serverů, síťových prvků a úložišť v serverovnách a datových centrech. S touto UPS budou síť i koncová zařízení vždy dostupná a funkční a zákazník se budete moci soustředit na obchodní růst, aniž by ho ohrožovaly výpadky energie.

Jednotky Smart-UPS se mohou pochlubit důmyslnou síťovou funkcí APC SmartConnect, díky které je Smart-UPS zařízení ještě přizpůsobivější a snadněji se instaluje. Navíc umožňuje zobrazit stav přístroje prostřednictvím zabezpečeného webového portálu. Díky tomuto inovativnímu vzdálenému monitorování prostřednictvím Ethernet konektoru (v ceně) budete dostávat automatická upozornění, aktualizace firmwaru a pokročilou podporu. Registrovat se lze ve třech krocích na smartconnect.apc.com.

Možnost komunikace na dálku je dostupná i prostřednictvím SNMP karty, kterou lze dokoupit. UPS lze pak vzdáleně jednoduše monitorovat a řídit. Systém umožňuje například vypínat, zapínat a připojit čidla pro monitoring prostředí (teplota, vlhkost). Lze také ovládat další zařízení jako servery připojené k UPS.

K dispozici je Software PowerChute Business Edition, který umožňuje řízení UPS, zajišťuje bezpečné vypnutí a podává přehled o stavu energie. Díky stavovému displeji, ale také LED diodám, mají uživatelé rychlý a neustálý přehled o stavu zařízení.

Smart-UPS se pyšní lepšími výstupními parametry – oproti řadě Back-UPS vykazuje na výstupu čistou sinusoidu a nabízí tak téměř dokonale čistý průběh napětí. V této řadě existují modely s výkonem 750 – 3 000 VA, k dispozici je verze rack /tower. Další řada UPS disponuje stejným výkonovým rozsahem, ale navíc je možno připojit externí baterie, a tím prodloužit dobu zálohování.

Na opravu a výměnu výrobku se vztahuje standardní záruka tři roky, baterie má pak záruku dva roky. V případě registrace UPS do cloudu v systému SmartConnect získá zákazník zdarma jeden rok záruky na interní baterii navíc. Tím se prodlouží její záruka na tři roky. Standardní záruku lze prodloužit celkem až na šest let.

Více informací včetně uživatelské příručky naleznete ZDE.

 

Jak vybrat správnou UPS?

S výběrem správné UPS vám a vašim zákazníkům pomůže mnoho užitečných nástrojů na webových stránkách apc.com.

Štítky: 

Podobné články

CyberPower: rozvodné jednotky PDU24005, PDU44004, PDU44005 a PDU44302

26. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CyberPower)
Společnost CyberPower uvedla na trh nové modely jednofázových rozvodných jednotek (PDU), které disponují automatickým přepínáním zdroje vstupního napájení (ATS) pro přepnutí na náhradní zdroj elektrické energie v případě výpadku. Díky tomu máte jistotu, že kritické systémy s důležitými daty poběží neustále a výpadek energie je neohrozí. Čtěte více

Schneider Electric uvádí na trh nejkompaktnější třífázové UPS ve své výkonové třídě: Galaxy VL

6. 12. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Schneider Electric)
Společnost Schneider Electric, lídr v digitální transformaci řízení energie a automatizace, oznámil zahájení prodeje třífázových nepřerušitelných zdrojů napájení (UPS) řady Galaxy VL 200-500 kW (400V/480V), které jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny Galaxy. Vysoce účinné kompaktní jednotky UPS nabízejí až 99% účinnost v režimu ECOnversion pro plnou návratnost investice do dvou let u středních a velkých datových center a komerčních a průmyslových aplikací. Čtěte více
Ciaran Forde, vedoucí segmentu datových center ve společnosti Eaton

Jak mohou UPS přeměnit datová centra na energetické hrdiny

25. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Za poslední roky prošla datová centra velkými změnami. Kvůli jejich intenzivní spotřebě energie a souvisejícím emisím uhlíku jsou považovaná za subjekty, které přispívají k ničení životního prostředí. Čtěte více

Focus Nordic distributorem baterií Dynacore

11. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Focus Nordic)
Společnost Focus Nordic se stala novým distributorem společnosti Dynacore. Společnost Dynacore Technology vyrábí a vyvíjí profesionální vysoce kvalitní baterie a nabíječky pro fotoaparáty. Čtěte více