Axis uvedl software pro správu multisite audiosystémů

11. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis představila hybridní cloudovou službu AXIS Audio Manager Center založenou na předplatném, která slouží k intuitivní správě multisite audiosystémů. Uživatelé nyní můžou v jednom centrálním ovládacím panelu nastavovat, kontrolovat, spravovat a aktualizovat všechny své audiosystémy i zařízení v různých lokalitách a také vzdáleně spravovat vysílaný obsah.

Síťové audiosystémy umožňují firmám nebo institucím efektivně komunikovat se zaměstnanci i zákazníky, přirozeným způsobem jim předávat různé okamžité informace, varovná hlášení a bezpečnostní pokyny nebo vytvářet správnou atmosféru s pomocí hudby na pozadí. Tyto systémy mají bezesporu celou řadu výhod, ale jejich správa může být časově i finančně dost náročná, například kvůli častým a neočekávaným změnám nebo potřebě rychlé reakce na různé situace.

AXIS Audio Manager Center – řízení zvuku po celém světě

Audiořešení Axis se vyznačují flexibilní architekturou, která umožňuje systém přizpůsobit potřebám všech uživatelů. Software správy audia AXIS Audio Manager Center centralizuje ovládání všech audio systémů, které můžou někdy zahrnovat i tisíce různých lokalit. Veškerou konfiguraci lze provádět tak, aniž byste museli být fyzicky přítomni v místě instalace, tedy vše nastavíte vzdáleně přímo ve svém prohlížeči prostřednictvím jediného zabezpečeného přihlášení a s použitím lokálních rozhraní AXIS Audio Manager Edge. Jednotlivé lokality jsou uspořádány intuitivně, a tak lze snadno a rychle naplánovat nebo distribuovat zvukové oznámení, hudbu na pozadí, reklamy a další informace přímo do vybraných míst a zón.

Protože je software navržený pro podniky s pobočkami po celém světě, umožňuje automatické plánování v různých časových pásmech a různých provozních dobách pomocí jediné akce. Například zvukové oznámení 10 minut před koncem otevírací doby se ve všech prodejnách nastaví automaticky podle časového pásma a aktuální provozní doby v dané prodejně.

Centralizací správy audiořešení se snižují rizika možného selhání a také náklady na správu jednotlivých lokalit. Flexibilní správa uživatelů umožňuje také snadno centrálně nastavovat a rekonfigurovat oprávnění přístupu do systému pro jednotlivé lidi nebo skupiny podle regionu nebo jejich nastavené role. Díky tomu si každá organizace může zvolit správnou úroveň místního řízení podle svých potřeb a preferencí. Zatímco hybridní cloudové řešení je zásadní pro stabilní výkon, monitoring stavu celého systému a zabezpečený vzdálený přístup umožňují efektivně řešit i lokální problémy.

Mezi klíčové vlastnosti AXIS Audio Manager Centerpatří:

  • centrální správa tisíců lokalit;
  • multisite plánovač;
  • kontrola funkčnosti systému;
  • nastavení oprávnění různým uživatelům;
  • vestavěný zabezpečený vzdálený přístup.

Zatímco AXIS Audio Manager Center slouží k podpoře větších a pokročilejších systémů, samostatně zůstává k dispozici také menší bezplatná aplikace s omezenou sadou funkcí AXIS Audio Manager Edge, která je přímo součástí operačního systému audiozařízení Axis a je určena k malým až středním instalacím.

Video : 
Štítky: 
Audio, Chytrá domácnost, Axis Communications

Podobné články

Epson předváděl unikátní technologie z oblasti projekční techniky

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson uspořádala v prostorách Home of AV v Říčanech u Prahy pro své resellery PQ launch & HBR training. Akce byla zaměřena především na představení nových 4K HBR projektorů řady PQ. Nechyběly workshopy doplněné praktickými ukázkami užitečných funkcí projektorů včetně edge blandingu, stackingu a videomappingu. Čtěte více
A/R brýle Sony pro tvorbu 3D obsahu

CES 2024: Audio, video, AR/VR a další oblasti

26. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V předchozích článcích jste se mohli seznámit s novinkami ze světa osobních počítačů, na CESu jsou však samozřejmě k vidění i představitelé mnoha dalších tržních segmentů. Nyní tedy dáme prostor zástupům z oblastí, jako jsou audio a video průmysl, chytré telefony či virtuální a rozšířená realita. Čtěte více

Sharp/NEC na ISE 2024 v Barceloně

15. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sharp/NEC)
Společnost Sharp NEC Display Solutions Europe bude vystavovat na veletrhu Integrated Systems Europe (ISE) 2024, který se koná od 30. ledna do 2. února na barcelonském výstavišti Fira ve Španělsku, kde se návštěvníci seznámí s budoucností AV a Digital Signage technologií. Čtěte více

Ingram Micro Czech Republic distribuuje produkty Orosound

30. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ingram Micro)
Společnost Ingram Micro Czech Republic se stala výhradním distributorem značky Orosound pro Českou a Slovenskou republiku. Orosound je francouzská technologická firma se zkušenostmi v oblasti výzkumu, vývoje a výroby sluchátek s ANC. Její jedinečné výrobky a technologie jsou navrženy s ohledem na společnost a životní prostředí. Čtěte více