Axis uvádí odolný PoE extender pro připojení vzdálených zařízení

28. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communication)
Společnost Axis Communications rozšířila své portfolio příslušenství o síťový PoE extender T8129-E, který je vhodný pro vnitřní i venkovní instalace a umožňuje připojit a napájet ethernetovým kabelem síťové kamery a další IP zařízení vzdálené až několik set metrů.

Ethernetové připojení a napájení PoE omezuje maximální délku kabelu na 100 metrů. Reálná vzdálenost mezi dvěma síťovými prvky (například routerem a IP kamerou) je pak ještě kratší, protože kabeláž obvykle není možné vést po přímce. K překonání limitu vzdálenosti je proto většinou nutné po 100 metrech umístit další switch nebo router, který potřebuje své externí napájení (elektrickou přípojku).

Nový síťový PoE extender Axis T8129-E představuje mnohem snadnější a praktičtější řešení – instaluje se jako spojovací díl mezi dvěma kabely a prodlouží dosah kabelu o dalších 100 metrů bez nutnosti nového externího napájení. Síťové zařízení tak může být bez problémů připojené a napájené až ve vzdálenosti 200 m kabelu, při použití dvou jednotek až 300 metrů.

Extender T8129-E nabízí dva ethernetové porty, které jsou automaticky nakonfigurovány pro plnou síťovou propustnost v zapojení duplex nebo crossover. Je kompatibilní se všemi síťovými kamerami a IP zařízeními Axis, které podporují technologii PoE, rozsah přenosu při tom závisí na požadovaném výkonu. Extender nepotřebuje dodatečné napájení, protože energii čerpá podobně jako kamery přímo z LAN kabelu skrze síťový rozbočovač s PoE nebo midspan zařízení. Jeho maximální příkon je 1,3W. Zařízení je kompatibilní se standardy IEEE 802.3af, IEEE 802.3at a PoE na úrovni do 60 wattů.

PoE Extender má odolné tělo s krytím třídy IP66 a IP67 (prachotěsnost a odolnost vůči dešti, stříkající vodě, i vůči dočasnému ponoření do vody), takže je možné jej bez problémů použít pro instalace v interiéru i exteriéru, kde odolá teplotním výkyvům od -40 do + 60 ° C a udržuje stálou plnohodnotnou síťovou propustnost.

Extender T8129-E bude k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v září 2018 za doporučenou maloobchodní cenu 6 600 Kč.

Štítky: 
Síťové prvky, Videodohled, IP kamery, Axis Communications

Podobné články

Netgear: přepínače MS510TXM a MS510TXUP

16. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear rozšířila své portfolio firemních přepínačů Smart Managed Pro o dva osmiportové modely. Novinky s označením MS510TXM a MS510TXUP nabízejí pokročilé přepínací funkce na 2. a 3. vrstvě ISO/OSI, vzdálenou správu Netgear Insight i doživotní záruku. Čtěte více

D-Link: přepínače série DXS-3610

14. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link rozšířila své portfolio multi-Gigabitových přepínačů o 10G manažovatelné stohovatelné Layer 3 switche série DXS-3610. Nová série nabízí vysoký výkon, velmi nízkou odezvu a škálovatelnost pro podnikové nebo univerzitní sítě a poskytovatele služeb. Čtěte více

QNAP: switch QSW-M2108R-2C

9. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila webově řízené switche QSW-M2108R-2C úrovně 2 s montáží do racku. Switche jsou vybaveny 2,5GbE, 10GbE a praktickými funkcemi správy úrovně 2 a umožňují efektivní využití šířky pásma pro základní řešení pro správu sítě. Díky provedení s poloviční šířkou je novinka ideálním řešením pro serverovny v malých firmách a organizacích. Čtěte více

Zyxel představil platformu Circle pro jednodušší správu licencí

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Nová platforma pro centralizovanou správu licencí a předplatného k produktům Zyxel přináší obchodním partnerům úsporu času a dlouhodobý zdroj příjmů. Čtěte více