Axis představil první IP kameru s technologiemi Canon

19. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Axis uvedl na trh síťový model Q1659, který kombinuje technologie společností Axis a Canon. Výsledkem je zařízení přinášející detailní obraz vhodné pro širokou škálu nasazení (hodí se například pro dohled na velké vzdálenosti ve městech, na letištích, v hromadné dopravě, na stadionech a v dalších otevřených prostorech).

Síťová kamera Q1659 jako první model kombinuje fotografické snímací technologie společnosti Canon s vlastními řešeními firmy Axis. Kamera přináší detailní obraz pro pevné dohledové kamery se širokým záběrem a využívá možností snímacího senzoru a technologií objektivu EF za účelem dosažení věrného barevného podání, kontrastu a detailů i za nepříznivých světelných podmínek.

„Kamera je skutečně to nejlepší z přístupů obou světů: IP kamera Axis Q1659 zaručuje kvalitu obrazu na světové úrovni a značka Canon je uznávána pro své fotografické snímací technologie s profesionálními parametry, což znamená, že tento produkt má vše potřebné pro ucelené, flexibilní a snadno proveditelné instalace. Kromě extrémně vysoké kvality a jemných detailů lze kameru Axis Q1659 díky široké podpoře softwarů pro zpracování videa (VMS) rychle integrovat do stávajících bezpečnostních ekosystémů,“ řekl Olof Leidecker, globální produktový ředitel ve společnosti Axis.

Rozlišení obrazu u modelu Axis Q1659 je 20 megapixelů při snímkové frekvenci 8 snímků za sekundu (fps). Kamera disponuje zobrazovací technologií pro digitální zrcadlovky (DSLR – digital single-lens reflex) a uživatel může podle svých potřeb vybírat ze sedmi různých objektivů EF/EF-S. Díky bajonetovému úchytu nepředstavuje výměna objektivu žádný problém.

Kamera má širokou podporu výrobce (například v softwaru pro správu a řízení videa a vývoj aplikací Axis Application Development Partner (ADP) Program, jakož i řešení Axis Camera Station). Aplikace třetích stran pro analýzu obrazu lze instalovat pomocí platformy Axis Camera Application Platform. Podpora řešení ONVIF umožňuje integraci kamer do široké škály videodohledových systémů.

Kamera rovněž podporuje technologii Zipstream společnosti Axis, která umožňuje snížit nároky na šířku přenosového pásma i požadavky na kapacitu pro ukládání dat, a přitom zachovává potřebné detaily v záběru. Slot SFP navíc volitelně umožňuje připojení pomocí optických kabelů.

Kamera Axis Q1659 by podle plánu měla být k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v 1. čtvrtletí roku 2017 za doporučenou maloobchodní cenu od 124 900 Kč.

Štítky: 
IP kamery, Videodohled, Axis Communications

Podobné články

Z bezpečnostních kamer se stávají senzory umělé inteligence

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Securitas)
Online workshop společnosti Securitas ČR ukázal, že základním prvkem moderního zabezpečení se i v Česku stává IP kamera s umělou inteligencí. Kamery dnes slouží spíš jako detektory, které z videa automaticky extrahují metadata, a český systém umělé inteligence dokáže rozpoznat tvář s pravděpodobností jedna ku milionu i v případě, že je zakryta rouškou. Čtěte více

Axis: IP kamery řady P32

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Společnost Axis uvedla na trh nové přírůstky v sérii síťových kamer P32. Fixní varifokální kopulovité kamery nabízejí cenově výhodnou instalaci a jsou vhodné pro dohled v celé řadě míst, včetně datových a logistických center, nebo prémiových maloobchodních prodejen. K dispozici je i verze s duální čipovou sadou navržená pro analytiku s umělou inteligenci a hlubokým učením. Čtěte více

Jaké trendy se objevují v oblasti dohledové techniky? Nejen AI a hluboké učení

12. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Bezpečnostní videokamery představují inteligentní technologii, která díky umělé inteligenci (AI) pomáhá v rozvoji firmám i společnosti jako takové. V kontextu pandemie lze aplikace hlubokého učení efektivně využívat pro rutinní organizační úkoly. V roce 2021 se očekává také nástup takzvané hyperautomatizace, i v této oblasti podpoří bezpečnostní kamery plnění základních činností. Čtěte více
Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více