AVG aktualizovalo bezpečnostní řešení pro domácnosti

12. 10. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: AVG)
Aktualizované produktové sady AVG Protection a AVG Performance pro PC a Android obsahují nové funkce na detekci škodlivého softwaru, nový ovládací panel pro ladění, lepší čištění a podporují systém Windows 10.

Produkty a softwarové balíky AVG budou od nynějška aktualizovány průběžně a automaticky, takže uživatelé budou mít vždy ty nejnovější funkce a možnosti a nebudou se už muset starat o to, zda je jejich produkt aktualizovaný. Tato změna je prvním krokem AVG k modelu Zabezpečení jako služba (Security as a Service).

Kromě nejnovějších produktů AVG pro zabezpečení a výkon zařízení se systémy Windows, Android, iOS a OS X obsahují oba balíky platformu AVG Zen. Díky ní lze z jediného ovládacího panelu na PC či zařízení s Androidem kontrolovat a spravovat zabezpečení a výkon napříč neomezeným počtem zařízení celé rodiny.

 „Od počtu zařízení, která vlastníme, až po druh aplikací, které používáme, je dnešní digitální svět vnitřně spojen s našimi životy, než kdykoli předtím. A nezdá se, že by se na tomto stavu mělo něco měnit,” řekl Andrew Reid, senior vicepresident produktové divize ve společnosti AVG Technologies. „Nicméně s tím, jak se každý den stává internetové prostředí složitějším, vidíme, že si spotřebitelé ani firmy nemohou dovolit zůstat nepřipraveni. Proto neustále vyvíjíme naše produkty a tím přinášíme našim zákazníkům klid s vědomím, že jejich zařízení zůstanou vždy chráněna a budou fungovat s nejlepším možným výkonem bez toho, jak se jejich používání změní.”

Nové funkce aktualizovaných balíků AVG Protection a AVG Performance obsahují:

AVG Protection

AVG Protection je k dispozici ve verzi Free nebo Pro a obsahuje software AVG AntiVirus pro Windows, Android nebo Mac, and nově se může pochlubit těmito aktualizacemi:

AVG AntiVirus pro Windows

 • Cloudová detekce v reálném čase: pomáhá okamžitě zaregistrovat šíření nového škodlivého softwaru díky vždy aktuální cloudové technologii využívající crowd intelligence.
 • Detekce pomocí umělé inteligence: užívá umělou inteligenci a data získaná z komunity k aktivnímu určení nových hrozeb v reálném čase, ještě než tým AVG VirusLab hrozby zkatalogizuje.
 • Zdokonalený Online Shield: verze Pro obsahuje cloudovou detekci k určení nebezpečných stahovaných souborů rychleji než kdykoli předtím.

AVG AntiVirus pro Android

 • Lepší ochrana před škodlivým softwarem: Lepší ochrana telefonu či tabletu díky novému inteligentnímu cloudovému testování, zkrácenému času testování a vylepšené detekci.
 • Vylepšená ochrana proti krádeži: Zdokonalené algoritmy činí vzdálené nalezení telefonu rychlejším ve verzi Free a Pro.
 • Informativnější: Aby byly výsledky testování ještě pochopitelnější, byly integrovány informace z AVG VirusLab pro více informací o nalezených hrozbách.
 • Vylepšený mód spořič baterie: Jednodušší prodloužení výdrže baterie díky možnosti zapnout mód spořiče baterie přímo v panelu nastavení notifikací nízké úrovně nabití baterie telefonu.

AVG AntiVirus pro Mac

 • Nová karanténa: AVG AntiVirus pro Mac nyní dovoluje uživatelům izolovat infikované soubory od jejich ostatních zařízení Mac a rozhodnout se později, jak s nimi naložit.

AVG Performance

Upgradovaný balík AVG Performance sestává ze tří ladících produktů – AVG PC TuneUp, AVG Cleaner pro Android a AVG Cleaner pro Mac – a obsahuje následující vylepšení:

AVG PC Tune Up

 • Nový ovládací panel pro ladění: dává uživatelům rychlejší přístup ke všem ladícím funkcím a lépe informuje o potenciálních příčinách snížení výkonu.
 • Rozšířené čištění PC: nyní vyčistí více her ze Steamu, složky stažených souborů a další aplikace, jako je VMware.
 • Rozšířené čištění prohlížeče: odstraní 60 typů pozůstatků po prohlížení z prohlížečů, jako je Internet Explorer, Google Chrome či Firefox.

AVG Cleaner pro Android

 • Nový Správce aplikací: dává uživatelům okamžitý přehled nejnáročnějších aplikací v jediném panelu a pomáhá se jich zbavit jednou provždy.

AVG Cleaner pro Mac

 • Nové čištění mezipaměti iPhoto: zabraňuje aplikaci iPhoto zabírat místo „přednačítáním“ složek a tím zamezuje smazání fotek, k němuž po čase dochází.
Štítky: 

Podobné články

dTest se zaměřil na antiviry: Před čím ochrání a kde mají slabiny?

12. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Antivirové softwary procházejí neustálým vývojem, aby dokázaly čelit novým hrozbám. Každý rok tyto programy míří do laboratoří nezávislé spotřebitelské organizace dTest, která tak může nabídnout aktuální srovnání 25 antivirů pro Windows a 11 pro macOS. Čtěte více

Eset bodoval u AV-Testu

5. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Eset získal od nezávislé testovací organizace AV-Test ocenění Top product pro operační systém Windows. Toto hodnocení získaly řešení v kategoriích, které se zaměřovaly na bezpečností programy pro firmy i domácnosti. Čtěte více

Nový Acronis True Image 2021 k zálohování přidává ochranu proti malwaru

21. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová verze populárního zálohovacího nástroje pro domácí uživatele integruje pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti s osobním zálohováním, čímž vytváří ucelené řešení kybernetické ochrany. Začleněním ochrany proti malwaru, antivirového skenování, filtrování webových stránek a ochrany videokonferencí tak vzniká opět o něco komplexnější nástroj při zachování jednoduchého a intuitivního ovládání. Čtěte více

dTest prověřil antiviry. Nakolik počítač opravdu ochrání?

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Spotřebitelská organizace dTest se pravidelně věnuje i zkouškám antivirů. Letos její odborníci otestovali 24 řešení pro Windows a 10 pro macOS. Zjistili přitom, že zatímco na některé bezplatné programy je spolehnutí, u jiných si zaplatíte za nespolehlivou ochranu. Čtěte více