Avast představil bezplatné zabezpečení pro malé a střední firmy

2. 3. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast Software)
Společnost Avast Software uvedla na trh bezplatné cloudové řešení antivirového zabezpečení pro malé a střední podniky s jednoduchou správou, které poskytuje ochranu před nejrůznějšími viry i sofistikovanými kybernetickými útoky.

Avast for Business je vůbec prvním bezplatným multiplatformním řešením na trhu určeným malým a středním podnikům. Zabezpečení je vhodné pro firmy, které disponují nízkým rozpočtem na IT ochranu či limitovanými IT zdroji.

„Již od roku 2001 poskytujeme domácnostem zdarma prvotřídní zabezpečení,“ řekl Vince Steckler, generální ředitel společnosti Avast Software. „Věříme, že teď nastal ten správný čas začít nabízet skvělé zabezpečení, které bude nejen zdarma, ale navíc bude jednoduché na implementaci a správu, také malým a středním podnikům. Malé a střední podniky často nahlížejí na data o svých zákaznících a jejich objednávkách v jiných souvislostech než velké firmy. Avast for Business se proto zaměřuje právě na tyto menší firmy a problémy, kterým čelí v bezpečnostní oblasti (zejména v důsledku nedostatečné úrovně ochrany plynoucí z využívání výrobků určených pro koncové spotřebitele). Z tohoto důvodu se Avast rozhodl začít poskytovat prvotřídní řešení zabezpečení určené právě těmto firmám, tak aby je jednak ochránil, a zároveň jim do budoucna umožnil růst jejich podnikání.”

Síla Avastu spočívá v síti více než 230 miliónů uživatelů, jejichž zařízení fungují de facto jako senzory, které poskytují informace ohledně podezřelých souborů a pomáhají detekovat a neutralizovat nové hrozby ihned, jakmile se objeví. Jakmile Avast na zařízení identifikuje podezřelý soubor a nahlásí jej zpět svým serverům, jsou všichni uživatelé Avastu po celém světě od toho momentu okamžitě chráněni. Na základě používání Avast for Business se malé a střední podniky také stanou součástí této „sítě senzorů“ a budou z ní tak moci zároveň i profitovat.

Avast for Business nabízí intuitivní instalaci, konfiguraci i správu, že již není nutné mít permanentně k dispozici IT manažera. Uživatelé jsou schopni monitorovat, spravovat a chránit veškerá zařízení firmy kdekoliv a kdykoliv pomocí jediné konzole řízené z cloudu.

Základními funkcemi Avast for Business jsou:

 • Bezplatná antivirová ochrana (souborový, webový a mailový štít);
 • HTTP a HTTPS skenování a integrovaná ochrana webového prohlížeče;
 • Webová konzole určená na správu dostupná odkudkoliv a kdykoliv;
 • Pokročilý reportovací a notifikační systém;
 • Multiplatformní podpora zahrnující Windows a Mac OS X.

Pro pokročilejší bezpečnostní požadavky nabízí Avast for Business také prémiové služby a funkce. Nejsou stanoveny žádné limity ohledně počtu chráněných zařízení a firmy tak mohou licence aktivovat a deaktivovat podle aktuální potřeby.

Základní balíček je doplněn o následující prémiové funkce:

 • Firewall;
 • SafeZone;
 • Sandbox;
 • Anti-spam;
 • Skartovač dat;
 • Ochrana serverů Exchange a Sharepoint.

Během roku 2015 Avast představí také nové programy pro distributory a poskytovatele služeb, tak aby mohly i tyto tradiční kanály naplno využívat všech benefitů spojených s nabízením bezplatného zabezpečení firmám. Na léto Avast plánuje organizaci vůbec prvního partnerského setkání s cílem představit vizi a strategii Avastu partnerské spolupráce, včetně možnosti řešit konkrétní funkce a vlastnosti produktů ve vztahu ke konkrétním potřebám partnerů.

Avast for Business v současnosti podporuje Mac, Windows Desktop a Windows Server. Avast for Business je momentálně dostupný pouze v anglickém jazyce a lze jej stáhnout zde.

Štítky: 
Bezpečnost, Software, Antiviry, Avast Software

Podobné články

Acronis Cyber Protect Cloud nyní integrován s nástroji N-able

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Řešení Acronis Cyber Protect Cloud je nyní integrováno s nástroji N-able RMM a N-able N-central. Propojení MSP poskytovatelům umožňuje snadno významným způsobem zvýšit úroveň bezpečnosti jejich nabídky řízených služeb a představuje další položku na seznamu bezproblémových integrací Acronis s předními RMM/PSA technologiemi. Čtěte více

Počet hackerských útoků na české domácnosti klesl, objevují se však nové hrozby

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Turris)
Během druhého čtvrtletí letošního roku sice podle údajů systému Turris Sentinel klesl celkový počet kybernetických útoků směrovaných na routery a další chytrá zařízení v českých domácnostech, ale zároveň se objevila nová, velmi nebezpečná hrozba, pomocí níž mohou hackeři získat kontrolu nad datovými toky v celé napadené síti a napáchat vážné škody. Čtěte více

Cisco varuje před novým typem kybernetických útoků

23. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Útočníci na internetu vytrvale hledají nové způsoby, jak nelegálně vydělat peníze. Poznatky Cisco Talos ukazují, že stále častěji se tak děje na platformách, které umožňují sdílení síťového provozu (proxyware), jako jsou Honeygain, IPRoyal Pawns, Nanowire, Peer2Profit nebo PacketStream. Čtěte více

Finanční sektor vykazuje nadprůměrný dopad ransomwaru

21. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle průzkumu společnosti Sophos bylo ransomwarem vloni zasaženo 34 % organizací ze sektoru finančních služeb, přičemž 51 % z nich potvrzuje, že při nejvýznamnějším útoku se kyberzločincům podařilo zašifrovat jejich data. Průměrný účet za nápravu útoku přitom činil 2,1 milionu USD. Čtěte více