Avast poprvé uvedl na trh antivirové produkty pod značkou AVG

12. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: AVG)
Avast vydal edici 2017 svých klíčových produktů pod značkou AVG – základní bezplatný AVG AntiVirus Free, prémiovou verzi antiviru pro neomezený počet zařízení AVG Internet Security a také AVG TuneUp určený pro údržbu a čištění.

„Zkombinovali jsme způsoby detekce hrozeb AVG a Avastu a získali tak nesrovnatelný vhled do trendů mezi kyberútočníky,” řekl Vince Steckler, generální ředitel Avastu, a dodal: „Například jsme zjistili, že objem ransomwarových útoků jen mezi lety 2015 a 2016 vzrostl o 105 % a na základě našich dat očekáváme, že toto číslo se bude i nadále prudce navyšovat. Vzhledem k velkému počtu hlášených útoků v loňském roce vzrostlo také povědomí uživatelů o bezpečnostních hrozbách na internetu. V době, kdy se připojujeme k síti stále častěji a na více zařízeních, není bezpečnost samozřejmostí a lidem doporučujeme, aby si vždy vybrali takový produkt, který jim poskytne nejlepší ochranu.”

Uživatelé produktů AVG AntiVirus Free a AVG Internet Security získají ochranu, která v reálném čase dokáže zasáhnout proti tzv. zero-second malwaru, a to díky cloudové technologii CyberCapture vyhledávající škodlivé soubory. Nové verze chrání před viry a malwarem (včetně ransomwaru), před útoky hackerů, zajišťují bezpečné procházení webu a emailů a chrání soukromá data. Inovované uživatelské rozhraní přichází s jednoduchou instalací, navigací a ovládáním programu z jednoho místa.

Do všech bezpečnostních produktů AVG byla integrována funkce bezplatného produktu AVG TuneUP, která zvyšuje výkon počítače nebo mobilního zařízení tím, že sleduje výkon počítače a dokáže odstranit soubory zbytečně zabírající místo. Plná verze produktu AVG TuneUP navíc zahrnuje nástroj určený k aktualizaci softwaru (tzv. Software Updater), který automaticky vyhledá a instaluje nové verze nejpoužívanějších počítačových aplikací. Aktualizovaný software eliminuje případné zranitelnosti v programech a opravuje v daném softwaru chyby.

Podrobnosti o nových produktech pod značkou AVG:

AVG AntiVirus Free: Vzhledem k rychlému nárůstu počtu, ale i dopadu kyberkriminality, je ochrana počítačů důležitější než dříve. Uživatelé bezplatné verze antiviru získají zejména tyto funkce:

 • Ochrana PC: ochrana před viry, spywarem, ransomwarem, rootkity, trojany a jiným malwarem v reálném čase. Využívá umělé inteligence a odpovídá v reálném čase.
 • Ochrana webu a emailu: blokuje nezabezpečené odkazy, stahování a přílohy v emailech.
 • Prioritní aktualizace: zajišťují bezprostřední ochranu (dříve byly součástí pouze placené verze).
 • Nový pasivní mód: umožní větší personalizaci také tím, že nechá běžet dva antivirové produkty na jednom počítači.
 • Nový online štít: pravidelně kontroluje a vyhledává nebezpečné webové stránky, odkazy a stahování.

AVG Internet Security: Pokud uživatelé chtějí mít naprostou jistotu bezpečnosti, mohou z bezplatné verze antiviru přejít na prémiový produkt AVG Internet Security, který zastaví hackery, chrání soukromá data a zejména zajišťuje bezpečnost plateb.

 • Ochrana před hackery: zabrání hackerům v přístupu k soukromým datům uživatele, k fotografiím a uloženým heslům.
 • Ochrana osobních dat: uživatel si může zašifrovat nejcitlivější soubory a fotky nebo permanentně znehodnotit nechtěný obsah.
 • Ochrana plateb: chrání uživatele během prohlížení webů, online nákupů a práci s bankovním účtem. Blokuje spam a falešné weby a emailové zprávy a předchází tak situacím, kdy by uživatel nechtěně mohl sdílet svá hesla, čísla kreditních karet s třetími stranami, které je chtějí zneužít. Avast v tomto případě chrání uživatele během online plateb novou funkcí Secure DNS včetně ochrany proti spamu.
 • Nová funkce Secure DNS: ověřuje IP adresy webových stránek prostřednictvím DNS serveru, který spravuje přímo Avast. Uživatel tak má jistotu, že jeho finanční transakce nebo platby za online nákupy nemohou být přesměrovány na falešné weby a je tak chráněn před podvody a phishingovými útoky.

AVG TuneUp: uživatelé si mohou užít škálu nových a vylepšených funkcí:

 • Automatic Software Updater: Výhoda produktu spočívá zejména v odstranění zbytečných souborů pomocí automatizovaného programu Automatic Software Updater, čímž se zlepšuje výkon počítače. Za pomoci patentovaných technologií automaticky, tiše a na pozadí aktualizuje nejčastěji využívané aplikace jako je Skype, Adobe Reader, Flash nebo prohlížeč Chrome. Při průzkumu, který jsme provedli na 116 milionech počítačů, bylo zjištěno, že 52 % nejpoužívanějších programů (např. Skype, Flash, Firefox) běží v neaktualizované verzi. Uživatel AVG TuneUp se může rozhodnout, jestli chce spoléhat na automatické aktualizace, nebo si bude aplikace aktualizovat sám.
 • Sleep Mode: Vylepšená patentovaná technologie zlepšuje rychlost počítače tím, že nechává méně používané aplikace tzv. spát, díky čemuž se spotřebovává méně energie, nezatěžuje se baterie a celkově se zrychluje jeho výkon.

Produkty AVG AntiVirus Free, AVG Internet Security a AVG TuneUp lze stáhnout na www.avg.com.

Štítky: 

Podobné články

dTest se zaměřil na antiviry: Před čím ochrání a kde mají slabiny?

12. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Antivirové softwary procházejí neustálým vývojem, aby dokázaly čelit novým hrozbám. Každý rok tyto programy míří do laboratoří nezávislé spotřebitelské organizace dTest, která tak může nabídnout aktuální srovnání 25 antivirů pro Windows a 11 pro macOS. Čtěte více

Eset bodoval u AV-Testu

5. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Eset získal od nezávislé testovací organizace AV-Test ocenění Top product pro operační systém Windows. Toto hodnocení získaly řešení v kategoriích, které se zaměřovaly na bezpečností programy pro firmy i domácnosti. Čtěte více

Nový Acronis True Image 2021 k zálohování přidává ochranu proti malwaru

21. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová verze populárního zálohovacího nástroje pro domácí uživatele integruje pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti s osobním zálohováním, čímž vytváří ucelené řešení kybernetické ochrany. Začleněním ochrany proti malwaru, antivirového skenování, filtrování webových stránek a ochrany videokonferencí tak vzniká opět o něco komplexnější nástroj při zachování jednoduchého a intuitivního ovládání. Čtěte více

dTest prověřil antiviry. Nakolik počítač opravdu ochrání?

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Spotřebitelská organizace dTest se pravidelně věnuje i zkouškám antivirů. Letos její odborníci otestovali 24 řešení pro Windows a 10 pro macOS. Zjistili přitom, že zatímco na některé bezplatné programy je spolehnutí, u jiných si zaplatíte za nespolehlivou ochranu. Čtěte více