Avast Business Hub konsoliduje řízení firemní bezpečnosti na jedno místo

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast spoustil moderní řídicí platformu pro firmy Avast Business Hub. Je navržena tak, aby zjednodušila způsob, jakým partneři Avastu, poskytovatelé spravovaných bezpečnostních služeb (MSSP) a firemní zákazníci spravují svá kyberbezpečnostní řešení.

Business Hub nabízí ovládání z přehledného centrálního panelu i Cloud Backup, který chrání firemní data před stále častějšími kyberútoky.

„Díky rychlé adaptaci technologií na podporu práce na dálku, která je dnes nutná, vidíme, že vznikají nové kyberhrozby. Avast Business Hub jsme vytvořili proto, abychom umožnili podnikům a poskytovatelům IT služeb zefektivnit způsob, jakým řeší svou kybernetickou bezpečnost. Jedná se o jedinečnou řídicí platformu, která kombinuje všechny funkce a služby, které organizace dnes potřebují,“ uvedl produktový viceprezident z divize Avast Business Filip Hlinka.

Většina lidí dnes pracuje vzdáleně, a proto stoupá počet všech typů útoků (ransomware, phishing, útoky na dodavatelský řetězec i zneužití podnikových e-mailů), zároveň rostou i požadavky na dodržování bezpečnostních předpisů. Přesto nebylo riziko, kterému čelí uživatelé v podnikových sítích, ještě nikdy větší než teď. 

Avast řeší tyto rychle rostoucí hrozby a zavádí jednoduchou a inovativní platformu se zvýšeným zabezpečením a bohatými funkcemi.

Avast Business Hub konsoliduje řadu zásadních funkcí zabezpečení a dostupnosti pro malé a střední podniky. Sdružuje ochranu koncových bodů, správu aktualizací, zálohování a obnovení a řešení vzdáleného přístupu a podpory do integrované bezpečnostní platformy. Tím umožňuje firmám snadno spravovat a chránit svá zařízení, aplikace, data a sítě. Platforma kombinuje cloudovou ochranu koncových bodů a řešení zabezpečení sítě, která lze snadno nasadit a spravovat, což snižuje režii a náklady a poskytuje komplexní ochranu.

Avast Business Hub je unifikované řešení pro lepší výkon a rychlejší provoz, který umožňuje vyšší použitelnost a produktivitu. Nabízí:

  • Rychlé a snadné použití: Rychlé a moderní uživatelské rozhraní, které je intuitivní a snadno použitelné pro rychlejší nasazení a monitorování.
  • Mobilní rozhraní: Responzivní design, který funguje dobře na tabletech. Vyhovuje nejnovějším standardům přístupnosti.
  • Vzdálený přístup a podpora: Zahrnuje bezplatnou službu Avast Remote Control, která umožňuje správcům IT snadno a efektivně poskytovat vzdálenou podporu svým uživatelům odkudkoli, aniž by museli spravovat samostatný nástroj pro vzdálenou podporu.
  • Komplexní reporting: Jedním kliknutím můžete vytvářet a plánovat přehledné a podrobné zprávy o činnosti.
  • Podpora více nájemců: Umožňuje snadnou správu více webů nebo zákazníků a zefektivňuje zodpovědnosti napříč týmy.

Avast Business Hub zahrnuje centralizovaný řídicí panel pro monitorování hrozeb, nastavování výstrah a oznámení a zajišťování nástrojů pro správu zařízení a zásad, antiviru, správy aktualizací a dalších služeb. Avast Business Hub také obsahuje funkci hlavního nástroje pro správu, plánování a distribuci aktualizací na všechny koncové body v síti a příkazy v reálném čase, které okamžitě používají nebo mohou automatizovat příkazy na základě nastavení zásad napříč zařízeními, jako jsou skenování, restartování a další. Centrum bude pravidelně doplňováno o nové funkce.

V Avast Business Hub najdete i Cloud Backup, řešení pro zálohování a obnovu, které chrání důležitá data podniků, brání je před vyděračským ransomwarem a nákladnými prostoji. Zajišťuje kontinuitu podnikání ochranou neomezeného počtu zařízení automatizovaným procesem zálohování, který lze snadno nasadit a spravovat odkudkoli bez hardwarových požadavků. Řešení má neomezené uchování dat a historii verzí, umožňuje přesně definovat kritéria zálohování a naplánovat jeho frekvenci, která může být i jednou za hodinu. Má také automatické šifrování chránící data během každé fáze zálohování a obnovy. Tato služba je centrálně spravována a nasazena z Avast Business Hub a prodává se jako předplatné úložiště odstupňované po 100 GB.

Video : 

Podobné články

Acronis Cyber Protect Cloud nyní integrován s nástroji N-able

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Řešení Acronis Cyber Protect Cloud je nyní integrováno s nástroji N-able RMM a N-able N-central. Propojení MSP poskytovatelům umožňuje snadno významným způsobem zvýšit úroveň bezpečnosti jejich nabídky řízených služeb a představuje další položku na seznamu bezproblémových integrací Acronis s předními RMM/PSA technologiemi. Čtěte více

Počet hackerských útoků na české domácnosti klesl, objevují se však nové hrozby

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Turris)
Během druhého čtvrtletí letošního roku sice podle údajů systému Turris Sentinel klesl celkový počet kybernetických útoků směrovaných na routery a další chytrá zařízení v českých domácnostech, ale zároveň se objevila nová, velmi nebezpečná hrozba, pomocí níž mohou hackeři získat kontrolu nad datovými toky v celé napadené síti a napáchat vážné škody. Čtěte více

Cisco varuje před novým typem kybernetických útoků

23. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Útočníci na internetu vytrvale hledají nové způsoby, jak nelegálně vydělat peníze. Poznatky Cisco Talos ukazují, že stále častěji se tak děje na platformách, které umožňují sdílení síťového provozu (proxyware), jako jsou Honeygain, IPRoyal Pawns, Nanowire, Peer2Profit nebo PacketStream. Čtěte více

Finanční sektor vykazuje nadprůměrný dopad ransomwaru

21. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle průzkumu společnosti Sophos bylo ransomwarem vloni zasaženo 34 % organizací ze sektoru finančních služeb, přičemž 51 % z nich potvrzuje, že při nejvýznamnějším útoku se kyberzločincům podařilo zašifrovat jejich data. Průměrný účet za nápravu útoku přitom činil 2,1 milionu USD. Čtěte více