Avast Business Hub konsoliduje řízení firemní bezpečnosti na jedno místo

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast spoustil moderní řídicí platformu pro firmy Avast Business Hub. Je navržena tak, aby zjednodušila způsob, jakým partneři Avastu, poskytovatelé spravovaných bezpečnostních služeb (MSSP) a firemní zákazníci spravují svá kyberbezpečnostní řešení.

Business Hub nabízí ovládání z přehledného centrálního panelu i Cloud Backup, který chrání firemní data před stále častějšími kyberútoky.

„Díky rychlé adaptaci technologií na podporu práce na dálku, která je dnes nutná, vidíme, že vznikají nové kyberhrozby. Avast Business Hub jsme vytvořili proto, abychom umožnili podnikům a poskytovatelům IT služeb zefektivnit způsob, jakým řeší svou kybernetickou bezpečnost. Jedná se o jedinečnou řídicí platformu, která kombinuje všechny funkce a služby, které organizace dnes potřebují,“ uvedl produktový viceprezident z divize Avast Business Filip Hlinka.

Většina lidí dnes pracuje vzdáleně, a proto stoupá počet všech typů útoků (ransomware, phishing, útoky na dodavatelský řetězec i zneužití podnikových e-mailů), zároveň rostou i požadavky na dodržování bezpečnostních předpisů. Přesto nebylo riziko, kterému čelí uživatelé v podnikových sítích, ještě nikdy větší než teď. 

Avast řeší tyto rychle rostoucí hrozby a zavádí jednoduchou a inovativní platformu se zvýšeným zabezpečením a bohatými funkcemi.

Avast Business Hub konsoliduje řadu zásadních funkcí zabezpečení a dostupnosti pro malé a střední podniky. Sdružuje ochranu koncových bodů, správu aktualizací, zálohování a obnovení a řešení vzdáleného přístupu a podpory do integrované bezpečnostní platformy. Tím umožňuje firmám snadno spravovat a chránit svá zařízení, aplikace, data a sítě. Platforma kombinuje cloudovou ochranu koncových bodů a řešení zabezpečení sítě, která lze snadno nasadit a spravovat, což snižuje režii a náklady a poskytuje komplexní ochranu.

Avast Business Hub je unifikované řešení pro lepší výkon a rychlejší provoz, který umožňuje vyšší použitelnost a produktivitu. Nabízí:

  • Rychlé a snadné použití: Rychlé a moderní uživatelské rozhraní, které je intuitivní a snadno použitelné pro rychlejší nasazení a monitorování.
  • Mobilní rozhraní: Responzivní design, který funguje dobře na tabletech. Vyhovuje nejnovějším standardům přístupnosti.
  • Vzdálený přístup a podpora: Zahrnuje bezplatnou službu Avast Remote Control, která umožňuje správcům IT snadno a efektivně poskytovat vzdálenou podporu svým uživatelům odkudkoli, aniž by museli spravovat samostatný nástroj pro vzdálenou podporu.
  • Komplexní reporting: Jedním kliknutím můžete vytvářet a plánovat přehledné a podrobné zprávy o činnosti.
  • Podpora více nájemců: Umožňuje snadnou správu více webů nebo zákazníků a zefektivňuje zodpovědnosti napříč týmy.

Avast Business Hub zahrnuje centralizovaný řídicí panel pro monitorování hrozeb, nastavování výstrah a oznámení a zajišťování nástrojů pro správu zařízení a zásad, antiviru, správy aktualizací a dalších služeb. Avast Business Hub také obsahuje funkci hlavního nástroje pro správu, plánování a distribuci aktualizací na všechny koncové body v síti a příkazy v reálném čase, které okamžitě používají nebo mohou automatizovat příkazy na základě nastavení zásad napříč zařízeními, jako jsou skenování, restartování a další. Centrum bude pravidelně doplňováno o nové funkce.

V Avast Business Hub najdete i Cloud Backup, řešení pro zálohování a obnovu, které chrání důležitá data podniků, brání je před vyděračským ransomwarem a nákladnými prostoji. Zajišťuje kontinuitu podnikání ochranou neomezeného počtu zařízení automatizovaným procesem zálohování, který lze snadno nasadit a spravovat odkudkoli bez hardwarových požadavků. Řešení má neomezené uchování dat a historii verzí, umožňuje přesně definovat kritéria zálohování a naplánovat jeho frekvenci, která může být i jednou za hodinu. Má také automatické šifrování chránící data během každé fáze zálohování a obnovy. Tato služba je centrálně spravována a nasazena z Avast Business Hub a prodává se jako předplatné úložiště odstupňované po 100 GB.

Video : 

Podobné články

Skoro dvě třetiny zaměstnanců se aktivně brání aktualizacím softwaru

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Téměř čtvrtina zaměstnanců připustila, že měla nedávno rozepře s IT oddělením firmy ohledně důležitosti nebo četnosti aktualizací softwaru a OS na svém PC. Většina zaměstnanců si navíc podle Kaspersky nakonec prosadila svou a mohla instalaci aktualizací softwaru nebo OS oddálit nebo zcela vynechat. Čtěte více

COVID donutil české „ajťáky“ zapracovat na dovednostech z oblasti IT bezpečnosti

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Naprostá většina IT týmů, které v průběhu roku 2020 čelily nárůstu kybernetických útoků (82 % celosvětově, 71 % v České republice) a většímu náporu na zabezpečení (84 % celosvětově, 72 % v České republice), podle průzkumu společnosti Sophos posílila své bezpečnostní dovednosti a znalosti. Čtěte více

Hesla jsou terčem poloviny kybernetických útoků u nás

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejčastěji se čeští uživatelé setkávají s kybernetickými útoky na hesla uložená v prohlížečích. Ta představují na černém trhu cennou komoditu. Škodlivý kód, prostřednictvím kterého na ně útočníci cílí, se šíří v přílohách e-mailů, které vydávají nejčastěji za faktury. Čtěte více

VMware potvrdil výrazný nárůst útoků cílených na zaměstnance pracující na dálku

10. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Urychlená digitální transformace způsobila, že bezpečnostní týmy čelí nárůstu množství hrozeb ze strany počítačových zločinců, kteří se snaží provádět cílené útoky proti překotně zaváděným inovacím i proti zaměstnancům pracujícím na dálku. Čtěte více