Avast 2017 představil dosud nejsilnější ochranu proti kyberútokům

9. 2. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast Software představil novou verzi svého vlajkového zabezpečení domácích počítačů. Nová verze Avast 2017 přináší silnější bezpečnostní jádro, pokročilou analýzu v cloudu, rychlejší detekcí hrozeb a dodatečné ochranné vrstvy mezi uživateli a kyberútočníky.

Nová verze Avast 2017 přichází na trh měsíc poté, co Avast představil produkty značky AVG (AVG AntiVirus Free, AVG Internet Security a AVG TuneUp). Obě produktové řady ukazují výhody plynoucí ze sloučení obou laboratoří Threat Labs. Společná detekční síť je nyní tou nejrozsáhlejší na světě s více než než 400 miliony koncovými body využívající behaviorální detekční mechanismy v cloudu a technologie umělé inteligence. Koncové body fungují jako senzory, které detekují a neutralizují útoky v reálném čase. Avast 2017 převzal od AVG behaviorální analýzu, díky níž je detekce hrozeb ještě účinnější.

„Považujeme za velký úspěch, že se nám podařilo na trh hladce přivést krátce po sobě nové produkty Avast a AVG, a to jen pár měsíců poté, co jsme spojili naše týmy a technologie,“ řekl CEO Avastu Vince Steckler a doplnil: „Každý z produktů reprezentuje to nejlepší z Avastu a AVG – poskytuje nejsilnější dostupnou detekci hrozeb a přichází s řadou vylepšení, které naši uživatelé očekávají. To vyžaduje nejen vysokou úroveň týmové spolupráce, ale dokazuje naše dlouhodobé odhodlání dodávat bezpečnostní řešení odrážející aktuální vývoj v oblasti internetu věcí. Díky spojení vynikajících schopností týmů v oblasti strojového učení a umělé inteligence nyní dokážeme vyhledávat a ničit rizikové soubory v bezprecedentním množství, abychom ochránili více než 400 milionů našich uživatelů po celém světě.”

Výkonná detekce hrozeb a nové bezpečnostní funkce

Jde o první verzi zabezpečení pro počítače po ukončení akvizice společnosti AVG v září 2016 a zahrnuje kombinaci technologií AVG i Avastu, takže uživatel získává dosud nejlepší ochranu proti kyberzločincům. Všechny produkty verze 2017 – bezplatný Avast Free Antivirus, prémiové Avast Pro Antivirus, Avast Internet Security a Avast Premier – obsahují tyto nové funkce a vylepšení:

Behaviorální štít (Behavior Shield): Nepřetržitě monitoruje podezřelé chování jakéhokoliv softwaru běžícího na počítačích a automaticky chrání uživatele před tzv. zero-second útoky, škodlivými programy a zachytávání hesel a detailů bankovních účtů. To by za normálních okolností a při použití tradičních metod detekce možné nebylo. Behavior Shield je obzvlášť účinný v případě vyděračských útoků tzv. ransomwaru.

Pasivní režim (Passive mode): Nový režim dovolující uživateli mít spuštěny dva antivirové produkty naráz a vybírat si z každého produktu ty funkce, které preferuje.

Nerušené hraní her a maximalizace výkonu (Game Mode): Optimalizační nástroj pro hráče zvaný Game Mode dokáže automaticky rozpoznat, když uživatel hraje hry a odloží nebo pozastaví všechna oznámení či aktualizace systému, aby maximalizoval rychlost počítače a výkon potřebný pro hraní her. Unikátní na funkci Game Mode je i to, že dokáže zastavit nejen všechna oznámení Avastu a procesy běžící na pozadí, ale i přerušit notifikace jiných systémů a aktualizace systému Windows.

Inspektor Wi-Fi: Inpsektor Wi-Fi (dříve jako Zabezpečení domácí sítě, funkce představená v roce 2014, nyní vylepšená) automaticky sleduje domácí sítě uživatelů, vyhledává potenciální zranitelnosti a řeší případné bezpečností problémy tak, že uživatele krok za krokem navádí, jak danou situaci řešit. To je důležité zejména dnes, kdy se útočníci zaměřují na nechráněná zařízení internetu věcí a domácí routery (jako např. nedávný Mirai botnet útok). Domácí sítě uživatelů tak jsou v nebezpečí, i přesto, že jejich PC nebo zařízení Mac jsou chráněny antivirem.

CyberCapture: Patentovaný chytrý cloudový skener souborů nyní rychleji detekuje hrozby, izoluje neznámé soubory v reálném čase a určuje jejich škodlivost. CyberCapture umí izolovat neznámé soubory v bezpečném prostředí cloudu, kde je podrobí hloubkové analýze a pro urychlení detekce automaticky navazuje obousměrnou komunikaci s laboratoří Avast Threat Labs. CyberCapture denně analyzuje více než 10 000 nových souborů a přes polovinu z nich dokáže vyhodnotit do pěti minut.

Správce hesel (Avast Passwords): Multiplatformní nástroj Avast Passwords prošel komplexními úpravami k usnadnění správy hesel. Přístupové údaje uživatele jsou bezpečně uloženy na jednom místě, uzamčené jedním hlavním heslem. Po odemčení program automaticky vyplní hesla ve chvíli, kdy se uživatel chce přihlásit ke svým online účtům. Prémiová verze navíc uživatele upozorní, pokud jeho přihlašovací údaje uniknou na internet. Kromě toho umožňuje uživatelům odemknout svá počítačová hesla vzdáleně z mobilního telefonu.

Štítky: 
Antiviry, Bezpečnost, Avast Software

Podobné články

dTest se zaměřil na antiviry: Před čím ochrání a kde mají slabiny?

12. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Antivirové softwary procházejí neustálým vývojem, aby dokázaly čelit novým hrozbám. Každý rok tyto programy míří do laboratoří nezávislé spotřebitelské organizace dTest, která tak může nabídnout aktuální srovnání 25 antivirů pro Windows a 11 pro macOS. Čtěte více

Eset bodoval u AV-Testu

5. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Eset získal od nezávislé testovací organizace AV-Test ocenění Top product pro operační systém Windows. Toto hodnocení získaly řešení v kategoriích, které se zaměřovaly na bezpečností programy pro firmy i domácnosti. Čtěte více

Nový Acronis True Image 2021 k zálohování přidává ochranu proti malwaru

21. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová verze populárního zálohovacího nástroje pro domácí uživatele integruje pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti s osobním zálohováním, čímž vytváří ucelené řešení kybernetické ochrany. Začleněním ochrany proti malwaru, antivirového skenování, filtrování webových stránek a ochrany videokonferencí tak vzniká opět o něco komplexnější nástroj při zachování jednoduchého a intuitivního ovládání. Čtěte více

dTest prověřil antiviry. Nakolik počítač opravdu ochrání?

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Spotřebitelská organizace dTest se pravidelně věnuje i zkouškám antivirů. Letos její odborníci otestovali 24 řešení pro Windows a 10 pro macOS. Zjistili přitom, že zatímco na některé bezplatné programy je spolehnutí, u jiných si zaplatíte za nespolehlivou ochranu. Čtěte více