Avast 2017 představil dosud nejsilnější ochranu proti kyberútokům

9. 2. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast Software představil novou verzi svého vlajkového zabezpečení domácích počítačů. Nová verze Avast 2017 přináší silnější bezpečnostní jádro, pokročilou analýzu v cloudu, rychlejší detekcí hrozeb a dodatečné ochranné vrstvy mezi uživateli a kyberútočníky.

Nová verze Avast 2017 přichází na trh měsíc poté, co Avast představil produkty značky AVG (AVG AntiVirus Free, AVG Internet Security a AVG TuneUp). Obě produktové řady ukazují výhody plynoucí ze sloučení obou laboratoří Threat Labs. Společná detekční síť je nyní tou nejrozsáhlejší na světě s více než než 400 miliony koncovými body využívající behaviorální detekční mechanismy v cloudu a technologie umělé inteligence. Koncové body fungují jako senzory, které detekují a neutralizují útoky v reálném čase. Avast 2017 převzal od AVG behaviorální analýzu, díky níž je detekce hrozeb ještě účinnější.

„Považujeme za velký úspěch, že se nám podařilo na trh hladce přivést krátce po sobě nové produkty Avast a AVG, a to jen pár měsíců poté, co jsme spojili naše týmy a technologie,“ řekl CEO Avastu Vince Steckler a doplnil: „Každý z produktů reprezentuje to nejlepší z Avastu a AVG – poskytuje nejsilnější dostupnou detekci hrozeb a přichází s řadou vylepšení, které naši uživatelé očekávají. To vyžaduje nejen vysokou úroveň týmové spolupráce, ale dokazuje naše dlouhodobé odhodlání dodávat bezpečnostní řešení odrážející aktuální vývoj v oblasti internetu věcí. Díky spojení vynikajících schopností týmů v oblasti strojového učení a umělé inteligence nyní dokážeme vyhledávat a ničit rizikové soubory v bezprecedentním množství, abychom ochránili více než 400 milionů našich uživatelů po celém světě.”

Výkonná detekce hrozeb a nové bezpečnostní funkce

Jde o první verzi zabezpečení pro počítače po ukončení akvizice společnosti AVG v září 2016 a zahrnuje kombinaci technologií AVG i Avastu, takže uživatel získává dosud nejlepší ochranu proti kyberzločincům. Všechny produkty verze 2017 – bezplatný Avast Free Antivirus, prémiové Avast Pro Antivirus, Avast Internet Security a Avast Premier – obsahují tyto nové funkce a vylepšení:

Behaviorální štít (Behavior Shield): Nepřetržitě monitoruje podezřelé chování jakéhokoliv softwaru běžícího na počítačích a automaticky chrání uživatele před tzv. zero-second útoky, škodlivými programy a zachytávání hesel a detailů bankovních účtů. To by za normálních okolností a při použití tradičních metod detekce možné nebylo. Behavior Shield je obzvlášť účinný v případě vyděračských útoků tzv. ransomwaru.

Pasivní režim (Passive mode): Nový režim dovolující uživateli mít spuštěny dva antivirové produkty naráz a vybírat si z každého produktu ty funkce, které preferuje.

Nerušené hraní her a maximalizace výkonu (Game Mode): Optimalizační nástroj pro hráče zvaný Game Mode dokáže automaticky rozpoznat, když uživatel hraje hry a odloží nebo pozastaví všechna oznámení či aktualizace systému, aby maximalizoval rychlost počítače a výkon potřebný pro hraní her. Unikátní na funkci Game Mode je i to, že dokáže zastavit nejen všechna oznámení Avastu a procesy běžící na pozadí, ale i přerušit notifikace jiných systémů a aktualizace systému Windows.

Inspektor Wi-Fi: Inpsektor Wi-Fi (dříve jako Zabezpečení domácí sítě, funkce představená v roce 2014, nyní vylepšená) automaticky sleduje domácí sítě uživatelů, vyhledává potenciální zranitelnosti a řeší případné bezpečností problémy tak, že uživatele krok za krokem navádí, jak danou situaci řešit. To je důležité zejména dnes, kdy se útočníci zaměřují na nechráněná zařízení internetu věcí a domácí routery (jako např. nedávný Mirai botnet útok). Domácí sítě uživatelů tak jsou v nebezpečí, i přesto, že jejich PC nebo zařízení Mac jsou chráněny antivirem.

CyberCapture: Patentovaný chytrý cloudový skener souborů nyní rychleji detekuje hrozby, izoluje neznámé soubory v reálném čase a určuje jejich škodlivost. CyberCapture umí izolovat neznámé soubory v bezpečném prostředí cloudu, kde je podrobí hloubkové analýze a pro urychlení detekce automaticky navazuje obousměrnou komunikaci s laboratoří Avast Threat Labs. CyberCapture denně analyzuje více než 10 000 nových souborů a přes polovinu z nich dokáže vyhodnotit do pěti minut.

Správce hesel (Avast Passwords): Multiplatformní nástroj Avast Passwords prošel komplexními úpravami k usnadnění správy hesel. Přístupové údaje uživatele jsou bezpečně uloženy na jednom místě, uzamčené jedním hlavním heslem. Po odemčení program automaticky vyplní hesla ve chvíli, kdy se uživatel chce přihlásit ke svým online účtům. Prémiová verze navíc uživatele upozorní, pokud jeho přihlašovací údaje uniknou na internet. Kromě toho umožňuje uživatelům odemknout svá počítačová hesla vzdáleně z mobilního telefonu.

Štítky: 
Antiviry, Bezpečnost, Avast Software

Podobné články

Avast 2019 nastupuje

16. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Společnost Avast představila novou verzi svého vlajkového produktu (bezplatné i premium varianty) pro uživatelskou bezpečnost. Avast Antivirus pro Windows verze 2019 má vylepšenou ochranu proti phishingu založenou na umělé inteligenci, lépe chrání soukromí uživatelů a navíc umí bránit vyrušování notifikacemi při používání režimu zobrazení na celou obrazovku. Čtěte více

Avast vylepšil a sjednotil produkty pro malé a střední firmy

8. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avast)
Avast začal nabízet nové portfolio produktů pro malé a střední firmy pod značkou Avast Business. Nová a doposud nejsilnější verze zabezpečení zjednodušuje a zároveň optimalizuje online zabezpečení malých a středních firem, chrání je před zpomalením či omezením provozu, které může způsobit například vyděračský ransomware nebo jiné kyberhrozby. Čtěte více

Eset představil novou generaci produktů pro domácnosti

7. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ese)
Společnost Eset uvedla na trh nejnovější verzi produktů pro domácnosti, jež chrání uživatele před internetovými hrozbami. Produkty si zachovaly nízké nároky na systém i optimální kombinaci správné detekce, rychlosti a výkonnosti. Součástí změn je i uvedení produktu Eset Internet Security, který v nabídce nahradil řešení Eset Smart Security. Čtěte více

Acronis True Image 2017 New Generation nastupuje

26. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová verze softwaru pro osobní zálohování přichází s novými funkcemi Acronis Active Protection (ochrana proti ransomwaru), Acronis Notary (verifikace dat na základě technologie blockchain) a Acronis ASign (uživatelsky přívětivá služba elektronického podpisu). Čtěte více