Audiopro přináší do ČR značku Cabolo, specialistu na AI přepis hlasu na text v reálném čase

23. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Česká společnost Audiopro do České republiky přináší italskou značku Cabolo, která poskytuje řešení z oblasti automatického přepisu hlasu v reálném čase za využití umělé inteligence.

„AI technologie Cabolo v reálném čase a zcela offline nahrává, přepisuje, překládá, titulkuje, indexuje a archivuje audio-video obsah. Cabolo je průkopníkem v technologii přepisu řeči na text, a to, jak co se týče zpracování a rozpoznávání, ale i a transformace řeči na text,“ uvedl Michal Černý ze společnosti Audiopro.

Cabolo One

Manuálně přepisovat, sdílet a zpětně vyhledávat různé reporty, rozhovory a zápisy bývá časově velmi náročné. Cabolo One dokáže díky technologii umělé inteligence v reálném čase automaticky nahrávat, přepisovat, překládat a archivovat záznamy z nejrůznějších schůzí, představenstev, zastupitelstev, soudních slyšení, univerzitních přednášek a školení.

Provoz Cabolo One nevyžaduje připojení k internetu. Vše probíhá offline s ohledem na maximální bezpečnost a ochranu dat a soukromí. Audio záznam a textový přepis jsou vždy dokonale synchronizovány, takže při zpětném poslechu najdete každé slovo.

Cabolo Multimedia

Cabolo Multimedia je konferenční systém, který za účelem automatického přepisu multimédií v jednom zařízení soustředí audio, video a text. Automaticky a v reálném čase nahrává, přepisuje, překládá a titulkuje audio a video.

„Cabolo Multimedia přenáší obrazový záznam z jednání, v reálném čase přepisuje jeho obsah a vytváří titulky. Multimediální soubor (tvořený zvukem a textem) je okamžitě připraven ke čtení. Vše probíhá automaticky. Při prezenčních, hybridních či online schůzkách mohou účastníci klidně hovořit ve své vlastní řeči. Cabolo Multimedia v reálném čase rozpozná více než 30 jazyků a do více než 60 jazyků překládá,“ řekl Michal Černý ze společnosti Audiopro, která Cabolo v ČR nově zastupuje.

Cabolo Subtitle

Cabolo Subtitle je profesionální offline řešení pro produkci a streamování videa. Díky unikátní technologii s podporou umělé inteligence přidává titulky do videa v reálném čase. Je také skvělým nástrojem pro jednoduchou tvorbu videí s dokonale synchronizovanými titulky. Jde o přenosný systém, který lze snadno integrovat s jakoukoliv kamerou či technologií. Podporuje všechny na trhu běžně dostupné videokonferenční kamery vč. HD kamery CABOLO Camera.

Titulkuje ve více než 30 jazycích a podporuje sofistikovaný systém automatického překladu do více než 60 jazyků. Mezi mnoha funkcemi Cabolo Subtitle naleznete například rozsáhlé možnosti přizpůsobení titulků pomocí funkce chromatického klíče, překlad do mnoha jazyků či automatickou interpunkci.

Technologie automatického přepisu zvládne zpracovat značný objem audia a videa. Jde o škálovatelný systém pro titulkování velkého množství obsahu. Nevyžaduje složitou konfiguraci, připojení a propojení.

Cabolo Podium

Cabolo Podium je přenosný, plně interaktivní a inkluzivní multimediální řečnický pult připravený pro všechny důležité proslovy. Díky AI technologii titulkuje řeč automaticky v původním jazyce projevu. Využívá jednoduchý a uživatelsky vstřícný systém ovládání. Přehrává audio/video obsah přímo na místě nebo na streamovacích platformách.

Konstrukce pultu je bytelná, ale zároveň je pult dobře přenosný. Instalace je snadná a nevyžaduje další vybavení či dodatečné přizpůsobení. Cabolo Podium je ideální pro posluchárny, tiskové místnosti, přednáškové sály, konferenční prostory a všude tam, kde je třeba bezprostředně a účinným způsobem prezentovat nějaký obsah. Veškeré titulky jsou ukládány, indexovány a archivovány, pro možnost dalšího vyhledávání a sdílení.

Štítky: 

Podobné články

HPE Aruba Networking Wi-Fi 7: Přejděte na rychlejší a spolehlivější Wi-Fi

10. 7. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: TD SYNNEX)
Společnost HPE uvedla na trh novou řadu bezdrátových přístupových bodů HPE Aruba Networking 730 AP. Jde o první vlaštovku ve Wi-Fi 7 portfoliu. Nejmodernější přírůstek zapadá do aktuálního trendu poskytování vysokokapacitního bezdrátového připojení a přináší zlepšení bezpečnosti, zpřesnění lokalizačních služeb a řeší výzvy s narůstajícím počtem IoT zařízení a zpracováním velkého objemu dat pro AI a strojové učení. Čtěte více

Jakub Opálka (Salesforce): AI přináší do oblasti CRM systémů zásadní změny

11. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Rozhovor s Jakubem Opálkou, territory managerem společnosti Salesforce, odhaluje vliv umělé inteligence (nejenom) na svět podnikových CRM systémů. Kromě dopadů a využití AI v oblasti CRM platforem jsme hovořili také o bezpečnosti dat, které AI svěřujeme, nebo o vnímání důvěry v digitální éře. Prostor dostalo i působení společnosti Salesforce na českém trhu. Čtěte více

Manažeři věří, že AI bude důležitá pro plnění cílů udržitelnosti i sociální odpovědnosti

12. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Studie HP provedená společně s Oxford Economics mezi manažery a vládními úředníky v deseti zemích zjistila, že 3 ze 4 vedoucích pracovníků věří, že technologie jsou klíčem k rozšíření ekonomických příležitostí (76 %) a že umělá inteligence pomůže dosáhnout pokroku při plnění cílů udržitelnosti a sociálního dopadu (76 %). Čtěte více

QNAP Qsirch 5.4.1 přináší vylepšené sémantické vyhledávání na bázi AI a přesné vyhledávání obrázků

4. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP oficiálně představila Qsirch 5.4.1. Díky novým funkcím, jako je sémantické vyhledávání obrázků na bázi umělé inteligence, vyhledávání podobných obrázků a rychlý náhled obsahu dokumentů, mohou nyní uživatelé NAS využívat přesnější a uživatelsky přívětivější vyhledávání souborů, což výrazně zvyšuje jejich produktivitu. Čtěte více