Atos podporuje datovou suverenitu

14. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Společnost Atos uvedla na trh verzi svojí kyberbezpečnostní služby Managed Detection and Response (MDR), která podporuje datovou suverenitu. Nabídka je sladěna se zásadami datové suverenity v jednotlivých zemích a také s konkrétními daty a provozními potřebami organizací.

Nový produkt, který Atos představil na akci „Cyber Day“, potvrzuje závazek společnosti chránit data svých zákazníků pomocí řešení kybernetické bezpečnosti, která jsou přizpůsobena průmyslovým odvětvím, právním prostředím nebo územním výzvám.

Služba Atos MDR, která běží na serverech BullSequana S, poskytuje organizacím ochranu před pokročilými hrozbami. Toho dosahuje proaktivním vyhledáváním, ověřováním, izolací a reakcí na aktuální hrozby. Služba je postavena na platformě AIsaac, která je špičkou v oblasti umělé inteligence, analýzy big data nebo edge computingu při detekci a reakci na hrozby.

Nová verze, která respektuje suverenitu dat, všechny tyto funkce poskytuje. Kromě toho však zajišťuje, že data klientů zůstanou ve stejné geografické oblasti, čímž je zajištěna fyzická i provozní suverenita. Spojuje tak možnosti bezpečnostní analýzy Atos MDR s výpočetním výkonem serverů BullSequana S s vysokou hustotou. Díky kombinaci výpočetního výkonu CPU a GPU poskytují servery BullSequana S výkon a škálovatelnost pro řešení podnikových postupů využívajících umělou inteligenci na podnikové úrovni i na úrovni oddělení.

Klientům, kteří dávají přednost cloudovým službám, může Atos díky své globální síti poskytovat cloudové služby v několika zemích, aby splňovaly různé předpisy, ať už jde o Evropskou unii, Spojené státy, Asii a Tichomoří nebo Blízký východ a Afriku. To pomůže klientům udržet data v dané lokalitě. Společnost Atos využívá Microsoft Azure Gov Cloud pro zákazníky z USA, cloudové instance Microsoft Azure EU pro Evropu a může také nasadit svou cloudově nativní službu MDR i v místních cloudech, aby splnila požadavky na suverenitu dat po celém světě.

Potřeby klientů jsou pro inovace ve společnosti Atos klíčové. O suverenitu dat se zajímají klienti služeb MDR z různých odvětví a my se snažíme tyto požadavky v rámci cloudovo nativních modelů služby splnit. S oficiálním uvedením verze MDR s podporou datové suverenity na serverech BullSequana S je tato funkce nyní k dispozici zákazníkům, kteří nemohou svá citlivá data přesunout do veřejného cloudu. Věříme, že zohlednění lokálních a oborových specifik zákazníků je klíčem k poskytování řešení, která splňují požadavky zítřka. Doufáme také, že tato inovace bude odpovědí na zpřísňující se předpisy o suverenitě dat, které přicházejí po celém světě,“ uvedla Zeina Zakhour, CTO Atos Digital Security.

Štítky: 

Podobné články

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více

Jen tři procenta firem jsou odolná proti současným kyberbezpečnostním hrozbám

15. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Pouhá tři procenta firem mají podle Indexu kyberbezpečnostní připravenosti společnosti Cisco své zabezpečení na takové úrovni, aby bylo schopné čelit současným sofistikovaným kybernetickým hrozbám. Naopak u více než 70 % podniků je obrana proti moderním útokům nastavena slabě nebo zcela nedostatečně. Čtěte více

ComSource uvedl na český trh kiosky pro kontrolu USB disků a dalších externích médií

12. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Detekce neznámých a běžným nástrojům unikajících vzorků malwaru patří mezi hlavní problémy firem. Trendem je přechod k sofistikovanějším nástrojům, jako jsou samostatné „čističky“, které dokáží v reálném čase soubor zkontrolovat desítkami antivirových nástrojů nebo provést tzv. sanitizaci všech dat. Jedním z takových produktů jsou kiosky OPSWAT MetaDefender. Čtěte více

Fortinet vylepšil svůj operační systém pro zabezpečení sítě v reálném čase

12. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Nejnovější verze operačního systému FortiOS, který spojuje síťové a bezpečnostní funkce, a aktualizace platformy Security Fabric přinášejí novou generativní umělou inteligenci, ochranu dat, externě spravované služby a funkce sjednocených agentů. Čtěte více