Atos podporuje datovou suverenitu

14. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Společnost Atos uvedla na trh verzi svojí kyberbezpečnostní služby Managed Detection and Response (MDR), která podporuje datovou suverenitu. Nabídka je sladěna se zásadami datové suverenity v jednotlivých zemích a také s konkrétními daty a provozními potřebami organizací.

Nový produkt, který Atos představil na akci „Cyber Day“, potvrzuje závazek společnosti chránit data svých zákazníků pomocí řešení kybernetické bezpečnosti, která jsou přizpůsobena průmyslovým odvětvím, právním prostředím nebo územním výzvám.

Služba Atos MDR, která běží na serverech BullSequana S, poskytuje organizacím ochranu před pokročilými hrozbami. Toho dosahuje proaktivním vyhledáváním, ověřováním, izolací a reakcí na aktuální hrozby. Služba je postavena na platformě AIsaac, která je špičkou v oblasti umělé inteligence, analýzy big data nebo edge computingu při detekci a reakci na hrozby.

Nová verze, která respektuje suverenitu dat, všechny tyto funkce poskytuje. Kromě toho však zajišťuje, že data klientů zůstanou ve stejné geografické oblasti, čímž je zajištěna fyzická i provozní suverenita. Spojuje tak možnosti bezpečnostní analýzy Atos MDR s výpočetním výkonem serverů BullSequana S s vysokou hustotou. Díky kombinaci výpočetního výkonu CPU a GPU poskytují servery BullSequana S výkon a škálovatelnost pro řešení podnikových postupů využívajících umělou inteligenci na podnikové úrovni i na úrovni oddělení.

Klientům, kteří dávají přednost cloudovým službám, může Atos díky své globální síti poskytovat cloudové služby v několika zemích, aby splňovaly různé předpisy, ať už jde o Evropskou unii, Spojené státy, Asii a Tichomoří nebo Blízký východ a Afriku. To pomůže klientům udržet data v dané lokalitě. Společnost Atos využívá Microsoft Azure Gov Cloud pro zákazníky z USA, cloudové instance Microsoft Azure EU pro Evropu a může také nasadit svou cloudově nativní službu MDR i v místních cloudech, aby splnila požadavky na suverenitu dat po celém světě.

Potřeby klientů jsou pro inovace ve společnosti Atos klíčové. O suverenitu dat se zajímají klienti služeb MDR z různých odvětví a my se snažíme tyto požadavky v rámci cloudovo nativních modelů služby splnit. S oficiálním uvedením verze MDR s podporou datové suverenity na serverech BullSequana S je tato funkce nyní k dispozici zákazníkům, kteří nemohou svá citlivá data přesunout do veřejného cloudu. Věříme, že zohlednění lokálních a oborových specifik zákazníků je klíčem k poskytování řešení, která splňují požadavky zítřka. Doufáme také, že tato inovace bude odpovědí na zpřísňující se předpisy o suverenitě dat, které přicházejí po celém světě,“ uvedla Zeina Zakhour, CTO Atos Digital Security.

Štítky: 

Podobné články

Jak se vyvíjejí kybernetické hrozby?

2. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejnovější studie Esetu upozorňuje na několik znepokojivých trendů v současném prostředí informačních technologií. Report se kromě celkového shrnutí věnuje i konkrétním tématům, jako jsou stále agresivnější taktiky útočníků v souvislosti s ransomware útoky, sílící útočné kampaně tzv. brute force metodou nebo podvodné phishingové kampaně zaměřené na lidi pracující z domova. Čtěte více

Finanční hrozby v roce 2022? Útoky na platební systémy, růst infostealerů a zneužívání kryptoměn

1. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Státem podporované hackerské skupiny, které se zaměří na zneužívání kryptoměn, a kyberzločinci, kteří se budou snažit okrádat investory vytvářením podvodných digitálních peněženek se zadními vrátky. To jsou hlavní finanční hrozby na rok 2022, před nimiž varuje bezpečnostní společnost Kaspersky. Čtěte více

Proč už nestačí tradiční MSP poskytovatelé a kdo je nahradí?

1. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Kybernetické bezpečnosti přiměly v roce 2021 poskytovatele MSP služeb zásadně rozšířit nabídku o služby IT bezpečnosti. Vzhledem k rozsahu hrozeb se tak z dodavatelů tradičních řízených služeb (MSP) postupně stávají dodavatelé řízených bezpečnostních služeb (MSSP). Čtěte více

90 % IT manažerů si myslí, že jejich organizace dělá kompromisy v kybernetické bezpečnosti ve prospěch jiných cílů

30. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Trend Micro)
Mezi hlavní zjištění nejnovějšího výzkumu společnosti Trend Micro patří fakt, že podle 90 % IT manažerů s rozhodovacími pravomocemi připouští vedení ochotu slevit z požadavků na kybernetickou bezpečnost ve prospěch digitální transformace, produktivity i dalších cílů. Navíc 82 % respondentů uvedlo, že se cítí pod tlakem zlehčovat závažnost kybernetických rizik před správní radou. Čtěte více