Asus zpřístupňuje funkci Resizable BAR pro zvýšení herního výkonu

4. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Asus vydal aktualizace firmwaru pro více než 180 základních desek a také aktualizace BIOSu karet NVIDIA s čipy GeForce RTX 30xx. Aktualizace zpřístupní technologii s názvem Resizable BAR, a umožní tak efektivnější komunikaci mezi procesorem a grafickou kartou, což ve vybraných herních titulech zajistí až 12% nárůst výkonu.

Asus jako dodavatel základních desek i vlastních verzí grafických karet úzce spolupracuje se svými partnery a jedním z výsledků spolupráce je zpřístupnění funkce Resizable BAR všem majitelům grafických karet NVIDIA GeForce řady RTX 30xx. Interní testování odhalilo, že tato funkce zvyšuje výkon v nejnáročnějších hrách, jako například Forza Horizon 4,o více než 12 %.

Asus vydal aktualizace pro širokou řadu svých základních desek od cenově dostupných platforem AMD A520 a Intel H410 až po špičkové platformy AMD TRX40 a Intel X299, a chce proto funkci nabídnout co nejširšímu počtu zákazníků.

Aby mohli tuto funkci využít všichni majitelé grafických karet Asus GeForce řady RTX 30xx, přistoupil Asus vedle základních desek také k aktualizaci video BIOSu (VBIOS) u vlastních verzí grafických karet GeForce RTX 3060 Ti, GeForce RTX 3070, GeForce RTX 3080 a GeForce RTX 3090. Nyní si díky webové stránce podpory a speciálnímu softwaru pro aktualizaci mohou majitelé těchto karet stáhnout a nainstalovat nejnovější VBIOS. Grafické karty Asus GeForce RTX 3060 disponují podporou technologie Resizable BAR již od uvedení na trh a její využívání nevyžaduje aktualizaci VBIOSu. 

Asus zjednodušuje aktualizaci a nastavení firmwaru základních desek. Přívětivé uživatelské prostředí ulehčí nastavení podpory technologie Resizable BAR ihned po instalaci nejnovějších aktualizací. V případě potřeby lze navštívit portál Asus Download Center, kde jsou dostupné potřebné aktualizace základních desek i grafických karet.

Další informace o aktivaci funkce Resizable BAR ve firmwaru základních desek Asus, ověření funkčnosti této technologie, či aktualizaci VBIOSu grafické karty najdete v detailním návodu na portálu Asus Edge UP.

Informace o systémových požadavcích a kompatibilním hardwaru pro využití funkce Resizable BAR jsou dostupné na blogu NVIDIA GeForce.

Dostupnost

Aktualizace firmwaru základních desek a video BIOSu, která je vyžadována pro aktivaci funkce Resizable BAR na kompatibilních produktech, je celosvětově dostupná od dubna 2021 prostřednictvím internetové stránky společnosti Asus.

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ASUS: základní desky pro AMD Ryzen

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
ASUS představil tři základní desky určené pro využití v herních sestavách s nejnovějšími procesory AMD Ryzen Zen 3. Jde o modely ROG Crosshair VIII Dark Hero, TUF Gaming X570 Pro (WiFi) a ROG Strix B550-XE Gaming WiFi. Čtěte více

Novinky společnosti Asus pro rok 2020

8. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Asus na veletrhu CES v Las Vegas vystavuje své kompletní produktové portfolio. Mezi představené produkty patří řada notobooků VivoBook S, ExpertBook B9450, herní notebooky TUF a karta Hyper M.2 x16 Gen4. Asus také představil základní desku Prime TRX40-Pro, navrženou pro tvůrce obsahu, designéry a profesionály, a zařízení pro aplikace internetu věcí. Čtěte více

ASUS bude podporovat nejnovější procesory AMD Ryzen na deskách AM4 řad 300 a 400

14. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS vydá aktualizace systému BIOS pro své základní desky řady 300 a 400, čímž zajistí jejich kompatibilitu s nejnovější generací procesorů AMD Ryzen. Nejnovější aktualizaci systému BIOS pro uvedené základní desky lze stáhnout z oficiální webové stránky společnosti ASUS. Čtěte více

Asus: základní desky AMD X470

25. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Asus představil základní desky založené na nové čipové sadě AMD X470, která je určena pro procesory řady AMD Ryzen 2000. Nabídka značky ASUS pro chipset X470 zahrnuje celkem šest základních desek s tím, že všechny si zachovávají zpětnou kompatibilitu, a je tedy možné je používat i s předchozí generací procesorů Ryzen. Čtěte více