Asus prvním, kdo obdržel certifikaci MS WHQL

25. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Asus se stal prvním výrobcem základních desek na světě, který obdržel certifikaci WHQL, Windows Hardware Quality Labs, pro 32bitovou verzi systému Windows 7.

Tato certifikace přišla jen týden poté, co společnost vydala beta ovladače navržené tak, aby umožnily uživatelům základních desek společnosti ASUS plně využívat možností, jež nabízí systém Windows 7 RC (Release Candidate). Certifikaci WHQL pro systém Windows 7 získaly modely základních desek ASUS P5Q PRO a P5Q SE PLUS. V brzké době bude následovat oznámení o udělení certifikace WHQL i dalším modelům.

Certifikace WHQL, povolující používání loga „Compatible with Windows 7“ – je pro koncové uživatele důležitá z toho důvodu, že značí 100% kompatibilitu a stabilitu při práci se systémem Windows 7, a to dokonce i na jiných systémových konfiguracích. Zákazníci si mohou být jisti, že na počítačích se základními deskami společnosti ASUS pyšnícími se certifikací WHQL bude systém Windows 7 bez potíží fungovat. Společnost ASUS se snaží získat certifikaci a další oprávnění pro celou svoji řadu základních desek, aby mohli jejich uživatelé po oficiálním vypuštění systému Windows 7 tento systém bez omezení a bez problémů používat.