ASUS představil ceny a kompletní parametry přenosné herní konzole ROG Ally

18. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Značka Republic of Gamers (ROG) představila herní kapesní konzoli ROG Ally s procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme, který si poradí i s AAA hrami a nezávislými tituly v rozlišení 1 080p. Novinka bude v prodeji od 13. června 2023 za 19 490 Kč vč. DPH.

ROG Ally je kapesní počítač nové generace, který nabízí hraní ve Full HD rozlišení na cestách. Dokáže spustit i moderní AAA tituly. Vzhledem k tomu, že využívá systém Windows 11, lze na něm hrát jakékoli hry z libovolné platformy. Ihned po vybalení z krabice je k dispozici tříměsíční předplatné služby Xbox Game Pass Ultimate. Hrát lze v jednom člověku, připojit konzoli k televizoru nebo dokonce využít i sadu ROG XG Mobile s externí grafickou kartou.

Ally je vybaven novým procesorem Ryzen řady Z1 od AMD. Ryzen Z1 Extreme je založený na architektuře Zen 4 v kombinaci s grafikou AMD RDNA 3. Zásluhou osmi jader, 16 vláken a grafického výpočetního výkonu až 8,6 teraflops procesor překoná výkon herních konzolí. Později ve 3. čtvrtletí roku 2023 bude k dispozici také varianta procesoru AMD Ryzen Z1 se šesti jádry a 12 výpočetními vlákny. Oba modely podporují technologie FidelityFXSuper Resolution a AMD Radeon Super Resolution, které slouží ke zvýšení výkonu a vylepšení obrazu v náročných AAA hrách i nezávislých titulech.

ROG Ally je vybaven systémem chlazení ROG Zero Gravity, který využívá dva ventilátory, ultratenká žebra chladiče a teplovodivé trubice, které zajišťují, že zařízení zůstane chladné v jakémkoli režimu. Ally je také vybaven 16 GB vysokorychlostní paměti LPDDR5 6 400 MHz, 512GB úložištěm PCIe Gen 4 a slotem pro paměťové karty UHS-II microSD, který navyšuje kapacitu úložiště. Podpora Wi-Fi 6E zaručuje ROG Ally stabilní připojení i v přetížených sítích, ať už uživatel hraje v režimu multiplayer, nebo streamuje hru přes Xbox Cloud Gaming nebo AMD Link.

Zařízení nezklame ani svým displejem. Díky 120Hz panelu s rozlišením Full HD (1 080p) a technologii AMD FreeSync Premium si hráči vychutnají plynulý obraz i v akčních hrách bez trhání nebo zasekávání. Displej nabízí maximální jas 500 nitů, což hráčům umožňuje pohodlně sledovat dění i venku. Tento dotykový displej umožňuje také bezproblémové ovládání systému Windows 11 a dalších aplikacích.

Všestranný výkon za fér cenu

Ally nabízí několik režimů hraní. V režimu jednoho hráče lze díky obrazovce s rozlišením Full HD a použitému hardwaru dosáhnout v mnoha nejnovějších hrách frekvence 60 FPS. V porovnání s rozlišením displeje 720p u konkurenčních zařízení nabízí ROG Ally ostrý a plynulý obraz podpořený technologií AMD FreeSync Premium.

S volitelnou dokovací stanicí ROG Gaming Charger Dock lze Ally připojit k televizoru a přitom ho nabíjet. Současně lze připojit více herních ovladačů a v několika uživatelích hrát tituly, jako jsou NBA 2K3, Moving Out a Street Fighter V.

Ve spojení s dokovací stanicí XG Mobile využívající externí grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 4090 pro notebooky se ROG Ally stává skutečnou herní bestií, která umožňuje hraní v pohodlí na gauči nebo plnohodnotné hraní s myší a klávesnicí. Problémem pak nejsou ani AAA hry v rozlišení 4K s ray tracingem a DLSS 3 s vysokou snímkovou frekvencí ovládané pomocí myši a klávesnice.

Spustí nerůznější hry

ROG Ally byl od základu navržen pro systém Windows, takže na něm lze hrát hry z nejrůznějších platforem. ROG spolupracuje se společností Microsoft, vydavateli her a jednotlivými studii, aby byl zaručen maximální herní komfort. Plná podpora služeb Steam, EA App, Xbox Game Pass Ultimate a PC Game Pass, Epic Games Store, GOG Galaxy 2.0, aplikací pro Android a dalších herních knihoven zaručuje, že hráči mohou stahovat hry skutečně takřka odkudkoli.

Dostupnost a cena

ROG ALLY s procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme bude v České republice k dostání za cenu 19 490 vč. DPH od 13. 6. 2023.

Varianta s AMD Ryzen Z1 bude k dostání ve druhé polovině roku.

Štítky: 

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Televizory Sony A95L nabízí funkci PS Remote Play

21. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sony)
Funkce PS Remote Play vyvinutá společností Sony je díky nové aplikaci PS Remote Play pro Android TV nově k dispozici pro televizory BRAVIA XR A95L 4K HDR QD-OLED. Čtěte více

WD přináší miniaturní SSD pro kapesní herní konzole

18. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Firma Western Digital představila kompaktní SSD disk WD_BLACK SN770M NVMe formátu M.2 2230 pro kapesní (herní) počítače typu ASUS ROG Ally či Steam Deck. Úložiště s kapacitou až 2 TB přitom nabízí rychlost až 5 150 MB/s. Čtěte více

Lenovo představilo kapesní herní konzoli a brýle s micro-OLED panely

6. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila své první kapesní herní zařízení Legion Go s operačním systémem Windows 11, 8,8" displejem a procesory AMD Ryzen Z1 Series, které hráčům dává možnost hrát kdykoli a kdekoliv chtějí. Další zajímavou novinkou jsou brýle Lenovo Legion Glasses vybavené micro-OLED technologií. Čtěte více

Jak vypadá typický český „pařan“?

5. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZC.cz)
Internetový prodejce CZC při příležitosti oslav čtvrtstoletí své existence provedl detailní průzkum mezi více než 2 000 českými hráči. Výsledky některých okruhů, prezentované přehlednou infografikou, vás možná překvapí… Čtěte více