Aricoma znovu nakupuje. Získala Cloud4com

18. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Aricoma Group)
Aricoma Group, která patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, prostřednictvím své dceřiné společnosti AUTOCONT koupila 100% podíl ve firmě Cloud4com, která je jedním z největších nezávislých poskytovatelů cloudové infrastruktury v České republice.

Zástupci obou stran včera uzavřeli smlouvu, na jejímž základě se Cloud4com stává nedílnou součástí holdingu Aricoma. Do holdingu Aricoma přechází akcie, které zčásti dlouhodobě držel venture kapitálový fond Springtide Ventures a zčásti patřily zakladatelům Cloud4com. Ti se zároveň stávají členy managementu divize MidMarket společnosti AUTOCONT, která je jednou z firem patřících pod křídla Aricoma Group.

„Cloud4com je společnost, kterou dobře známe, protože jsme do ní jako do start-upu investovali již před čtyřmi lety prostřednictvím fondu Springtide Ventures. To, že jsme teď propojili tyto aktivity, nám jednak potvrzuje dobrou volbu na začátku, ale hlavně pomáhá naplňovat ambici stát se českou jedničkou v poskytování cloudových služeb,” řekl Michal Tománek, investiční ředitel KKCG zodpovědný za pilíř informačních technologií.

Podle Milana Sameše, generálního ředitele Aricoma, další akvizice potvrzuje nastoupený trend konsolidace českého trhu IT služeb: „Skládáme efektivní holding z toho nejlepšího, co je na domácím trhu, a rozhlížíme se i za hranicemi.”

Tomáš Knoll, generální ředitel Cloud4com a jeden z jeho zakladatelů potvrdil, že majitelé hledali strategického investora, který bude zárukou dalšího rozvoje firmy, která patří k nejrychleji rostoucím společnostem poskytujícím cloudovou infrastrukturu u nás: „Dostali jsme několik nabídek, ale nakonec jsme se rozhodli pro Aricomu a to zejména kvůli unikátnímu regionálnímu pokrytí, které nabízí síť AUTOCONTu.“

„V současné době se nám daří s obchodním konceptem „Jsme Vaše IT“, prostřednictvím kterého garantujeme nebo přebíráme odpovědnost za správu a rozvoj informačních technologií u zákazníků. Ti se tak mohou věnovat tomu, v čem jsou výjimeční, tedy svému oboru podnikání. Služby, které poskytuje společnost Cloud4com tento koncept perfektně doplní a rozšíří. Zařazení jejich produktů do našeho unikátního prodejního kanálu s celorepublikovým pokrytím povede ke třem základním výhodám na trhu: Za prvé, budeme schopni nabídnout aktuálně nejlepší lokální cloud platformu pro BU MM. Ta, společně s kompetencemi v oblasti Microsoft Office 365 a Microsoft AZURE umožní realizaci všech potřebných cloud scénářů, které zákazníci požadují. Za druhé, budeme schopni jako jediní na trhu nabídnout komplexní řešení end-to-end IT služeb od IaaS až po kompletní outsourcing včetně vybraných aplikací, jejichž nedílnou součástí bude i lokální hands-on dostupnost kdekoli v ČR. A v neposlední řadě touto akvizicí řešíme i rychlé manažerské, kompetenční a personální posílení stávajícího týmu zaměstnanců v Praze,“ doplnil Martin Stejskal, ředitel Midmarket Business Unit AUTOCONT.

Podobné články

KKCG prodává CAD Studio

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Autocont)
Známý dodavatel CAD/CAM řešení pro strojírenství a stavebnictví a největší středoevropský partner společnosti Autodesk, firma CAD Studio, se stává členem evropské skupiny Arkance. Jeho bývalý majitel, společnost Autocont, se rozhodl zaměřit na svůj klíčový business. Čtěte více