Aplikace Apple TV a Apple TV+ jsou dostupné pro TV LG z roku 2019

7. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG v lednu představila své chytré televizory pro rok 2020 již s aplikací Apple TV. Nyní uvádí na trh aplikaci kompatibilní také s chytrými televizory z roku 2019. Aplikace Apple TV, která je snadno přístupná ze spouštěče LG Home Launcher, umožňuje majitelům televizí LG přihlásit se k odběru a sledovat Apple TV+.

Díky aplikaci Apple TV si mohou majitelé LG televizorů předplatit kanály služby. Prémiová varianta předplatného zahrnuje dostupnost služeb online i offline, je bez reklam a dostupný je také režim on demand. Díky aplikaci je také možné získat přístup ke knihovně videí iTunes a následně si koupit či pronajmout více než 100 000 filmů a televizních pořadů. Pro spuštění aplikace stačí kliknout na LG Magický ovladač.

Televizory značky LG nabízejí uživatelům filmový zážitek s nejlepším obrazem a zvukem na trhu odpovídající neustále rostoucímu počtu programů od nejlepších světových tvůrců. Díky široké škále titulů dostupných v Dolby Vision je aplikace Apple TV ideálním řešením pro televizory LG. Společnost LG byla jedním z prvních, kdo si osvojil technologie Dolby. Dnes její nejnovější televizory nadále podporují technologii Dolby Vision, která uživatelům nabízí nejspolehlivější zážitek ze sledování s opravdu živými barvami, větší hloubkou a realistickým zvukem.

LG televizory z roku 2019 také podporují Apple AirPlay 2. Jde o funkci, která uživatelům umožňuje sdílet či zrcadlit obsah z vlastního iPhonu, iPadu nebo Macu přímo do televize LG. Uživatelé mohou na televizoru také přehrávat hudbu a synchronizovat ji s ostatními reproduktory kompatibilními s AirPlay 2 kdekoli v domácnosti.

Podporovaná je také technologie Apple HomeKit, která majitelům umožňuje snadno a bezpečně ovládat svou televizi pomocí aplikace Home. Lze ji ovládat pomocí iPhonu, iPadu či hlasem díky Siri. To umožňuje její zapnutí a vypnutí, změnu hlasitosti, přepínání vstupů a ovládání dalších funkcí.

Majitelé televizí LG si teď mohou Apple TV vychutnat také na všech OLED LG televizorech z roku 2019, na NanoCell televizorech (série SM9X a SM8X) a koncem tohoto měsíce se aplikace Apple TV objeví také na vybraných UHD televizích (série UM7X a UM6X). Letošní modely televizí budou mít aplikace Apple TV a Apple TV+ k dispozici hned při jejich uvedení na trh.  Modely z roku 2018 získají aplikaci koncem tohoto roku prostřednictvím bezdrátové aktualizace firmwaru.

„Společnost LG nadále nabízí nejlepší zážitek z domácí zábavy prostřednictvím technologických inovací, které podporují vysokou kvalitu při sledování apohodlí uživatele,“ řekl Park Hyoung-sei, prezident společnosti LG Home Entertainment. Zpřístupněním aplikací Apple TV a Apple TV+ do ještě více modelů televizí znovu demonstrujeme naše odhodlání vyhovět potřebám moderních zákazníků a dávat přidanou hodnotu vlastním produktům,“ dodal Park Hyoung-sei.

Štítky: 
Televizory, LG Electronics

Podobné články

Nový OLED televizor od Philipsu využívá k vylepšení obrazu umělou inteligenci

5. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Televizory řady 805 a 855 jsou vybavené procesorem P5 čtvrté generace a disponují funkcemi umělé inteligence. Funkce Philips AI využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů obrazové kvality z unikátní databáze vytvořené interně společností Philips TV a následně vývojovým týmem TP Vision. Čtěte více

Televizory LG jsou připravené na rozlišení 8K Ultra HD

19. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG Electronics oznámila, že její televizory jsou prvními na světě, které překročily přísné požadavky stanovené asociací spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Definují tak novou generaci 8K Ultra HD produktů a služeb, které prezentují čtyřikrát větší detail než 4K TV a šestnáctkrát větší detail než HDTV. Čtěte více

TCL uvedlo na trh první televizory z nové generace Mini LED TV

13. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL, s vedoucím postavením na trhu spotřební elektroniky a druhý největší světový výrobce televizorů, uvedla na český trh televizor TCL X10 s novou technologii MiniLED v rozlišení 4K. Jde o vůbec první chytrou televizi na trhu v kategorii Android TV s technologií Mini LED. Je také jednou z vůbec nejtenčích LED televizí s přímým podsvícením. Čtěte více

Pozemní vysílání je v Česku populární, placená televize však přesto převládá

28. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Polovina Čechů aktivních na internetu využívá ve své domácnosti terestrický příjem televizního signálu. Placená televize ale není žádným otloukánkem – nějakou její formu využívá 63 % internetové populace (v některých případech právě v souběhu s terestrickým příjmem), přičemž 59 % placenou televizi považuje za hlavní typ příjmu. Čtěte více