APC navázal spolupráci s Microsoftem

10. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Na veletrhu CeBIT 2009 byl představen společný softwarový projekt amerických společnosti APC ze skupiny Schneider Electric a Microsoftu.

Jeho cílem je další zkvalitnění správy datových center. I programové vybavení serveroven se totiž vyvíjí souběžně s technickým rozvojem v této oblasti a je neoddělitelnou součástí nových technologií.
Společnost APC ze skupiny Schneider Electric je předním světovým poskytovatelem služeb kritického napájení a chlazení. Microsoft je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení. Vzájemná spolupráce obou firem umožní softwarovou integraci, díky níž se nástroje pro správu datových center od APC úzce propojí s řešením System Center Operations Manager 2007 společnosti Microsoft.
IT pracovníci budou tak moci mnohem lépe sledovat a řídit fyzickou infrastrukturu datových center, včetně jejich napájení, chlazení a bezpečnosti. Získají více informací o funkčnosti serverů a mohou rovněž rychleji a efektivněji reagovat na problémy, které by mohly ohrozit jejich běžný chod.
Tato vzájemná spolupráce by měla mimo jiné přispět ke snížení nákladů při monitorování zařízení datových center a snížit jejich spotřebu energie.
Lze očekávat, že zákazníci na celém světě budou mít přístup ke společnému integrovanému řešení InfraStruXure Central (APC) a System Center Operations Manager (Microsoft) v prvním čtvrtletí letošního roku. Už nyní však mohou kontaktovat obě společnosti a konzultovat s nimi v této souvislosti jejich strategii, zejména s ohledem na lepší správu datových center a kontrolu spotřeby energie a nákladů na ni.