AOC začíná nabízet herní mechanické klávesnice, myši a podložky

26. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Po náhlavních soupravách, které byly uvedeny na trh letos v březnu, míří výrobce monitorů AOC do dalších segmentů herního příslušenství – zákazníci se nově mohou těšit na myši, klávesnice a podložky pod myš.
AGON AGK700

Kategorie herního příslušenství bude v blízké budoucnosti postupně doplňována o další nové produkty.

Hráči vědí, že pro získání převahy na soutěžním poli jsou pro úspěch rozhodující nejen dovednosti, ale také správné vybavení. Herní monitory AOC s vysokou obnovovací frekvencí a nízkou dobou odezvy poskytují rychlou vizuální zpětnou vazbu, takže hráči mohou rychle reagovat. Díky novým přírůstkům do portfolia AOC budou hráči moci získat téměř kompletní herní ekosystém, který jim pomůže překonávat překážky a převádět jejich akce do herního světa co nejpřesněji a nejrychleji.

„Od doby, kdy AOC vstoupilo do oblasti her, jsme se vždy snažili vytvářet ty nejlepší produkty na trhu. Jako jednička v herních monitorech se věnujeme dalšímu pokračování našeho úspěšného příběhu. Proto s potěšením představujeme vysoce přizpůsobitelné a zdatné herní příslušenství, které je dokonale sladěné se zbytkem produktů AOC,“ uvedl Stefan Sommer, Director Marketing & Business Management v AOC International Europe.

Herní klávesnice
Prémiová klávesnice AGON AGK700 se 115 programovatelnými klávesami je vybavena přepínači Cherry MX Blue / Red pro lepší zvukovou a hmatovou zpětnou vazbu, funkcí n-key rollover (bez omezení současného stisknutí kláves) a 100% anti-ghosting. Hliníkové tělo je robustní a vyhoví i pro náročné soutěžní hraní.

Vyhrazené makro klávesy umožňují klávesnici ovládat herní režimy (RTS, FPS, Racing) a osvětlení RGB na určitých monitorech AGON. Synchronizace světla umožňuje celému ekosystému, od monitoru po myš, klávesnici a podložku pod myš, unisono pulzovat. AGK700 je dodáván také s magnetickou odnímatelnou opěrkou zápěstí s koženým povrchem pro extra prémiový pocit. Funkce USB pass-through přidává snadno dostupný USB port přímo na stole pro připojení dalších zařízení.

Střední řada GK500 se 104 programovatelnými klávesami je vybavena mechanickými přepínači Outemu Red / Blue, rollover n-key a 100% anti-ghosting. GK500 je také kompatibilní s AOC Light FX a lze jej synchronizovat s monitory. AGK700 a GK500 jsou dodávány s extra sadou kláves W, A, S, D a opleteným kabelem USB s pozlaceným konektorem. U obou modelů lze profily klávesnice uložit do paměti pomocí softwaru G-Tools a změnit je přímo na klávesnici později, bez použití softwaru. (Dostupnost variant modrého nebo červeného přepínače pro mechanické klávesnice GK500 a AGK700 se může lišit v závislosti na zemi prodeje.)

Do základní řady příslušenství AOC patří herní klávesnice GK200. Je vybavena membránovými spínači, které zajišťují pocit „mechanické klávesnice“. Je odolná proti polití, takže hráči budou v klidu, pokud v bitvě převrhnou svůj nápoj. GK200 je navíc vybavena duhovými světelnými efekty. Pro větší pohodlí během dlouhého hraní je klávesnice dodávána s odnímatelnou opěrkou zápěstí.

Herní myši
Nová řada periferních zařízení AOC zahrnuje také herní myši ve třech variantách, které se mohou pochlubit optickými senzory Pixart. Všechny tři myši podporují vzorkovací frekvenci 1 000 Hz a rychlost dotazování 1 ms. AGM700 i GM500 mohou také synchronizovat své RGB osvětlení s klávesnicemi řady 500/700 a vybranými monitory AGON. Obě myši se dodávají s 1,8 m dlouhým opleteným USB kabelem a pozlaceným konektorem.

Prémiová myš AOC AGM700 je určena pro praváky a disponuje funkcemi, které umožňují větší přizpůsobení. Snímač Pixart 3389 zvládne skutečné rozlišení až 16 000 DPI, sledovací rychlost 400 palců/s a zrychlení 50 g, aby vyhověl rychlým pohybům profesionálních hráčů. Hmotnost myši lze doladit pomocí pěti přiložených závaží (5 g na jednotku), aby se dosáhlo optimální ergonomie. Pro zvýšení odolnosti jsou do levého a pravého tlačítka zabudovány přepínače Omron s životností 50 milionů stisknutí.

Herní myš AOC GM500 je oboustranná (vhodná pro leváky i praváky) a je vybavena snímačem Pixart 3325 s podporou skutečného rozlišení 5 000 DPI, rychlostí sledování 100 palců/s a zrychlením 20 g, aby bylo možné sledovat přesné a rychlé pohyby. GM500 také využívá odolné spínače Omron. Všech osm tlačítek GM500 je programovatelných pomocí AOC G-Tools.

AOC GM200 je myš pro praváky se šesti tlačítky a snímačem Pixart 3519 (reálných 4 200 DPI, 48 IPS a 10 g). Pro větší přesnost umožňuje přepínací tlačítko DPI rychlé přepínání mezi 800-1 600-2 400-4 200 DPI.

Pevná základna
Celý balíček dotváří podložka pod myš AMM700. Látkový povrch s mikrotexturou nabízí snadný pohyb a poskytuje přesnou sledovací plochu pro pohyb herních myší, zatímco protiskluzová gumová základna zajišťuje, aby se podložka nepohybovala nechtěně po stole. RGB LED umístěné po obvodu lze přizpůsobit pomocí čtyř světelných efektů a lze je synchronizovat s ostatními periferiemi / monitorem AOC pomocí softwaru G-Tools.

G-Tools
Pro přizpůsobení tlačítek a kláves u myší a klávesnic, nahrávání a správu maker, přizpůsobení efektů RGB osvětlení a synchronizaci světelných efektů mezi zařízeními vyvinula AOC vlastní software: G-Tools. Tento software bude k dispozici pro řady 500 a 700 a podporují jej také některé modely monitorů AGON.

Profilová karta firmy

AOC International (Europe) B.V.

AOC International (Europe) B.V.

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Značka AOC patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Do České republiky, na Slovensko a na ostatní trhy střední a východní Evropy monitory AOC dodává společnost MMD-Monitors & Displays CEE.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

AOC: myš Agon GM510

23. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Nová gamingová myš společnosti AOC, model Agon GM510, nezaujme pouze svým jedinečným tvarem a provedením, ale také podporou technologie Nvidia Reflex, kterou jistě ocení nejeden hráč počítačových her. Čtěte více

Rodí se nová hvězda na poli herních sluchátek a náhlavních sad pro videokonference a profesionální komunikaci?

29. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panter)
Na český a slovenský trh oznámila vstup značka EPOS. Společnost přinese řadu nových produktů z oblasti gamingu a profesionální komunikace. Staví přitom na bohatých zkušenostech společností Sennheiser s více než 75letou tradicí a 115letém know-how dánské firmy Demant, která je jejím aktuálním majitelem. Čtěte více

eD system je oficiálním distributorem nábytku Delso

21. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Portfolio IT distributora eD system se rozšířilo o produkty z kategorie ergonomického kancelářského nábytku značky Delso. Na oficiální distribuce se vztahuje na český trh. Čtěte více

Logitech: klávesnice MX Keys Mini

16. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Logitech)
Společnost Logitech představila bezdrátové klávesnice MX Keys Mini a MX Keys Mini for Mac. Jejich minimalistická konstrukce skrývá mnoho vylepšení a jsou určeny především pro tvůrce obsahu. MX Keys Mini nabízí to nejlepší z dobře známých, standardně velkých klávesnic MX Keys v minimalistickém bezdrátovém provedení. Čtěte více