AOC uvedlo na trh podnikové monitory s USB-C dokováním, řetězením a vestavěnými kamerami

31. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Společnost AOC představila sedm nových modelů řady P3 spadajících do rodiny produktů určených pro firemní zákazníky. Novinky s IPS nebo VA panely dostupné ve třech velikostech (24", 27" a 34") zaujmou svým designem, všestranností, ergonomií i výbavou čítající např. webové kamery s podporou Windows Hello, USB-C dokování nebo KVM přepínač.

Novinky vynikají vestavěnými webovými kamerami (s rozlišením dva nebo pět megapixelů) s podporou funkce Windows Hello pro okamžité přihlášení k PC. Dále monitory nabízejí také rozhraní DisplayPort pro vytvoření čistých a elegantních sestav s více monitory a vestavěnou dokovací stanici USB-C pro transformaci pracovního prostředí založeného na notebooku na produktivní prostředí založeném na stolním počítači, pouze pomocí jediného kabelu. 

Nejnovější modely řady P3 se dodávají ve třech hlavních kategoriích:

 • Modely QW jsou vybaveny naklápěcí 2MPx (Full HD) webovou kamerou a podporou Windows Hello a duálními 5W reproduktory.
 • Modely CV se dodávají s vestavěnou dokovací stanicí USB-C, která nabízí vstup RJ-45 pro směrování síťového připojení přes USB-C, 65W USB Power Delivery pro nabíjení a napájení notebooků a sdílení displeje. Dále jsou vybaveny výstupem DisplayPort pro snadné vytváření sestav s více monitory bez nepořádku na pracovním stole. Ultraširokoúhlý CU34P3CV se namísto výstupu DP může pochlubit přepínačem KVM pro ovládání dvou počítačů pomocí jediné sady klávesnice a myši. K dispozici jsou i 2W reproduktory.
 • Modely CW integrují vlastnosti obou výše zmíněných kategorií a mají výhodu naklápěcí webové kamery s vyšším rozlišením 5MPx (QHD) s podporou Windows Hello. Dále přinášejí duální 5W reproduktory a stejnou dokovací stanicí USB-C jako modely CV s výkonem 65 W a také výstup DisplayPort.

Vidět a být viděn

V dnešním světě online schůzek a videohovorů využívají cenově dostupné modely 24P3QW (23,8" s Full HD IPS panelem) a Q27P3QW (27" s QHD IPS panelem) Full HD vyskakovací webovou kameru s podporou Windows Hello a 2 × 5W reproduktory. Technologie rozpoznávání obličeje Windows Hello umožňuje uživatelům přihlášení k Windows pouhým pohledem na webovou kameru, čímž se zvyšuje pohodlí i bezpečnost. Oba modely se hodí pro nasazení se stolními počítači.

Modely série CV bez vestavěné webové kamery, 24P3CV (23,8" s Full HD IPS panelem), Q27P3CV (27" s QHD IPS panelem) a CU34P3CV (34" s UW-QHD VA panelem), se hodí k použití ve flexibilních kancelářích a sdílených pracovních prostorech. Kromě běžnějších vstupů HDMI a DisplayPort jsou vybaveny i vstupem USB-C. Díky rozbočovači USB 3.2 Gen 1 se čtyřmi porty mohou uživatelé při připojení svého notebooku pomocí jediného kabelu USB-C využít následující výhody:

 • zobrazení lze rozšířit na monitor;
 • notebook lze nabíjet (až 65 W);
 • notebook může získat přístup k síti nebo internetu díky vstupu RJ-45;
 • notebook má přístup k zařízením připojeným ke čtyřportovému USB rozbočovači monitoru (jako je klávesnice, myš, tiskárna, sluchátka atd.).

Namísto výstupu DisplayPort umožňuje ultraširokoúhlý CU34P3CV uživatelům ovládat více počítačů nebo několik periferních zařízení pomocí integrovaného přepínače KVM. 

Ve flexibilnějším pracovním prostředí si mohou profesionálové vzít své pracovní notebooky v některé dny do domácí kanceláře a pracovat z domova. Pro tento účel nabízejí modely CW s USB-C dokovací stanicí a vestavěnou 5MPx webovou kamerou ucelený balíček funkcí. Modely 24P3CW (23,8" s Full HD IPS panelem) a Q27P3CW (27" s QHD IPS panelem) jsou vybaveny QHD 5MPx webovými kamerami a 2 × 5W reproduktory, navíc nabízejí řešení s jediným kabelem přes USB-C pro současné připojení notebooku a periferií k monitoru. Pokud je navíc k výstupu DisplayPort monitoru připojen další monitor, lze využít sestavu s více monitory, která nevyžaduje žádný další kabel, protože signál displeje je z notebooku směrován přes USB-C a výstup DisplayPort monitoru do sekundárního monitoru. Transformace malého stísněného pracovního prostoru založeného na notebooku na produktivní velký pracovní prostor stolního počítače je nyní na dosah pomocí jediného kabelu.

Nadčasový a elegantní design

Čistý design řady P3 se hodí do každé domácí kanceláře nebo obchodního prostředí. Kompaktní základna se vyznačuje prémiovým vzhledem a úzké rámečky na třech stranách zajišťují téměř bezproblémové sestavení více monitorů. Ke snížení nepořádku na pracovním stole nabízí stojan otvor pro vedení kabelů, navíc je nastavitelný na výšku (150 mm) a disponuje 180° plnou rotací, náklonem a možností otočení orientace obrazu o 90° (kromě CU34P3CV).

Kombinace konektivity a pohodlí

Model AOC CU34P3CV vše posouvá ještě o stupeň výš svým zakřiveným VA panelem (1 500R) a různými možnostmi připojení. Vzhledem k velké ultraširokoúhlé zobrazovací ploše, díky které není potřeba sestavovat více monitorů vedle sebe, je výstup DisplayPort odstraněn a ve výbavě nahrazen přepínačem KVM. Pro zvýšení produktivity práce s více zdroji nechybí možnosti Picture-in-Picture a Picture-by-Picture.

Pomocí přepínače KVM lze k monitoru současně připojit dva zdroje, a když je k rozbočovači USB monitoru připojena také sada klávesnice/myš, uživatelé si mohou z monitoru vybrat, zda chtějí ovládat počítač připojený přes USB-C nebo počítač připojený přes USB upstream port. Pro profesionály pracující s notebookem a stolním počítačem zároveň představuje tato funkce elegantní řešení, jak ovládat oba počítače najednou.

Díky ultraširokoúhlému poměru stran (21:9) a vysokému rozlišení (3 440 × 1 440), ve spojení s vyšší obnovovací frekvencí (100 Hz) a vyšším kontrastem (3 000:1), je CU34P3CV také skvělým kandidátem pro sledování filmů nebo hraní mimo pracovní dobu. CU34P3CV má 5W reproduktory.

Všechny modely využívají technologii FlickerFree a také režim LowBlue a nabízejí ergonomické stojany nebo možnosti upevnění pomocí VESA.

Monitory budou dostupné od února 2023 za doporučené ceny:

 • 24P3CW: 8 018 Kč (329 eur);
 • Q27P3CW: 10 700 Kč (439 eur);
 • 24P3CV: 7 043 Kč (289 eur);
 • Q27P3CV: 10 212 Kč (419 eur);
 • CU34P3CV: 13 380 Kč (549 eur);
 • 24P3QW: 6 556 Kč (269 eur);
 • Q27P3QW: 8 993 Kč (369 eur).                                                 
Štítky: 

Profilová karta firmy

AOC International (Europe) B.V.

AOC International (Europe) B.V.

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Značka AOC patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Do České republiky, na Slovensko a na ostatní trhy střední a východní Evropy monitory AOC dodává společnost MMD-Monitors & Displays CEE.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Philips uvedl na trh nový přenosný monitor s USB-C připojením

27. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips)
Ideální a stylový společník na každou cestu. Takový je nový monitor Philips 161B1P3302D, který navazuje na úspěšnou designérskou sérii oceněnou tituly Product iF Design Awards 2021 nebo cenou reddot ze stejného roku. Čtěte více

Prodej monitorů spadl na rekordní minimum, blýská se však na lepší časy

21. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej PC monitorů se v posledním loňském kvartálu podle IDC propadl o 18,4 % na 30,5 milionu kusů. Z dlouhodobého hlediska šlo o vůbec nejhorší výsledek naměřený ve čtvrtém čtvrtletí roku od začátku měření v roce 2008. Za celý rok 2022 pak pokles trhu činil téměř šest procent. Čtěte více

Sharp/NEC: monitory E224F, E244F a E274F

18. 3. 2023. (redaktor: František Doupal)
Společnost Sharp/NEC představila novou řadu displejů E224F, E244F a E274F s úhlopříčkami 22", 24" a 27". Nové displeje z řady E cílí na spolehlivý provoz, ergonomii a dostupnou cenu bez poklesu kvality. Čtěte více

Philips: monitor Evnia 42M2N8900

11. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips)
Nový monitor Philips Evnia řady 8000 svými vlastnostmi patří do nejvyšší produktové třídy a míří na ty nejnáročnější uživatele. Mezi klíčové vlastnosti této novinky patří 42" OLED panel s rozlišením 4K UHD, 138Hz obnovovací frekvence, ozvučení s podporou DTS, široká konektivita nebo exkluzivní design se světelnými efekty Ambiglow. Čtěte více