AOC uvedlo na trh podnikové monitory s USB-C dokováním, řetězením a vestavěnými kamerami

31. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Společnost AOC představila sedm nových modelů řady P3 spadajících do rodiny produktů určených pro firemní zákazníky. Novinky s IPS nebo VA panely dostupné ve třech velikostech (24", 27" a 34") zaujmou svým designem, všestranností, ergonomií i výbavou čítající např. webové kamery s podporou Windows Hello, USB-C dokování nebo KVM přepínač.

Novinky vynikají vestavěnými webovými kamerami (s rozlišením dva nebo pět megapixelů) s podporou funkce Windows Hello pro okamžité přihlášení k PC. Dále monitory nabízejí také rozhraní DisplayPort pro vytvoření čistých a elegantních sestav s více monitory a vestavěnou dokovací stanici USB-C pro transformaci pracovního prostředí založeného na notebooku na produktivní prostředí založeném na stolním počítači, pouze pomocí jediného kabelu. 

Nejnovější modely řady P3 se dodávají ve třech hlavních kategoriích:

 • Modely QW jsou vybaveny naklápěcí 2MPx (Full HD) webovou kamerou a podporou Windows Hello a duálními 5W reproduktory.
 • Modely CV se dodávají s vestavěnou dokovací stanicí USB-C, která nabízí vstup RJ-45 pro směrování síťového připojení přes USB-C, 65W USB Power Delivery pro nabíjení a napájení notebooků a sdílení displeje. Dále jsou vybaveny výstupem DisplayPort pro snadné vytváření sestav s více monitory bez nepořádku na pracovním stole. Ultraširokoúhlý CU34P3CV se namísto výstupu DP může pochlubit přepínačem KVM pro ovládání dvou počítačů pomocí jediné sady klávesnice a myši. K dispozici jsou i 2W reproduktory.
 • Modely CW integrují vlastnosti obou výše zmíněných kategorií a mají výhodu naklápěcí webové kamery s vyšším rozlišením 5MPx (QHD) s podporou Windows Hello. Dále přinášejí duální 5W reproduktory a stejnou dokovací stanicí USB-C jako modely CV s výkonem 65 W a také výstup DisplayPort.

Vidět a být viděn

V dnešním světě online schůzek a videohovorů využívají cenově dostupné modely 24P3QW (23,8" s Full HD IPS panelem) a Q27P3QW (27" s QHD IPS panelem) Full HD vyskakovací webovou kameru s podporou Windows Hello a 2 × 5W reproduktory. Technologie rozpoznávání obličeje Windows Hello umožňuje uživatelům přihlášení k Windows pouhým pohledem na webovou kameru, čímž se zvyšuje pohodlí i bezpečnost. Oba modely se hodí pro nasazení se stolními počítači.

Modely série CV bez vestavěné webové kamery, 24P3CV (23,8" s Full HD IPS panelem), Q27P3CV (27" s QHD IPS panelem) a CU34P3CV (34" s UW-QHD VA panelem), se hodí k použití ve flexibilních kancelářích a sdílených pracovních prostorech. Kromě běžnějších vstupů HDMI a DisplayPort jsou vybaveny i vstupem USB-C. Díky rozbočovači USB 3.2 Gen 1 se čtyřmi porty mohou uživatelé při připojení svého notebooku pomocí jediného kabelu USB-C využít následující výhody:

 • zobrazení lze rozšířit na monitor;
 • notebook lze nabíjet (až 65 W);
 • notebook může získat přístup k síti nebo internetu díky vstupu RJ-45;
 • notebook má přístup k zařízením připojeným ke čtyřportovému USB rozbočovači monitoru (jako je klávesnice, myš, tiskárna, sluchátka atd.).

Namísto výstupu DisplayPort umožňuje ultraširokoúhlý CU34P3CV uživatelům ovládat více počítačů nebo několik periferních zařízení pomocí integrovaného přepínače KVM. 

Ve flexibilnějším pracovním prostředí si mohou profesionálové vzít své pracovní notebooky v některé dny do domácí kanceláře a pracovat z domova. Pro tento účel nabízejí modely CW s USB-C dokovací stanicí a vestavěnou 5MPx webovou kamerou ucelený balíček funkcí. Modely 24P3CW (23,8" s Full HD IPS panelem) a Q27P3CW (27" s QHD IPS panelem) jsou vybaveny QHD 5MPx webovými kamerami a 2 × 5W reproduktory, navíc nabízejí řešení s jediným kabelem přes USB-C pro současné připojení notebooku a periferií k monitoru. Pokud je navíc k výstupu DisplayPort monitoru připojen další monitor, lze využít sestavu s více monitory, která nevyžaduje žádný další kabel, protože signál displeje je z notebooku směrován přes USB-C a výstup DisplayPort monitoru do sekundárního monitoru. Transformace malého stísněného pracovního prostoru založeného na notebooku na produktivní velký pracovní prostor stolního počítače je nyní na dosah pomocí jediného kabelu.

Nadčasový a elegantní design

Čistý design řady P3 se hodí do každé domácí kanceláře nebo obchodního prostředí. Kompaktní základna se vyznačuje prémiovým vzhledem a úzké rámečky na třech stranách zajišťují téměř bezproblémové sestavení více monitorů. Ke snížení nepořádku na pracovním stole nabízí stojan otvor pro vedení kabelů, navíc je nastavitelný na výšku (150 mm) a disponuje 180° plnou rotací, náklonem a možností otočení orientace obrazu o 90° (kromě CU34P3CV).

Kombinace konektivity a pohodlí

Model AOC CU34P3CV vše posouvá ještě o stupeň výš svým zakřiveným VA panelem (1 500R) a různými možnostmi připojení. Vzhledem k velké ultraširokoúhlé zobrazovací ploše, díky které není potřeba sestavovat více monitorů vedle sebe, je výstup DisplayPort odstraněn a ve výbavě nahrazen přepínačem KVM. Pro zvýšení produktivity práce s více zdroji nechybí možnosti Picture-in-Picture a Picture-by-Picture.

Pomocí přepínače KVM lze k monitoru současně připojit dva zdroje, a když je k rozbočovači USB monitoru připojena také sada klávesnice/myš, uživatelé si mohou z monitoru vybrat, zda chtějí ovládat počítač připojený přes USB-C nebo počítač připojený přes USB upstream port. Pro profesionály pracující s notebookem a stolním počítačem zároveň představuje tato funkce elegantní řešení, jak ovládat oba počítače najednou.

Díky ultraširokoúhlému poměru stran (21:9) a vysokému rozlišení (3 440 × 1 440), ve spojení s vyšší obnovovací frekvencí (100 Hz) a vyšším kontrastem (3 000:1), je CU34P3CV také skvělým kandidátem pro sledování filmů nebo hraní mimo pracovní dobu. CU34P3CV má 5W reproduktory.

Všechny modely využívají technologii FlickerFree a také režim LowBlue a nabízejí ergonomické stojany nebo možnosti upevnění pomocí VESA.

Monitory budou dostupné od února 2023 za doporučené ceny:

 • 24P3CW: 8 018 Kč (329 eur);
 • Q27P3CW: 10 700 Kč (439 eur);
 • 24P3CV: 7 043 Kč (289 eur);
 • Q27P3CV: 10 212 Kč (419 eur);
 • CU34P3CV: 13 380 Kč (549 eur);
 • 24P3QW: 6 556 Kč (269 eur);
 • Q27P3QW: 8 993 Kč (369 eur).                                                 
Štítky: 

Profilová karta firmy

AOC International (Europe) B.V.

AOC International (Europe) B.V.

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Značka AOC patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Do České republiky, na Slovensko a na ostatní trhy střední a východní Evropy monitory AOC dodává společnost MMD-Monitors & Displays CEE.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

BenQ: monitor PD3225U

13. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh monitor PD3225U, který rozšířil její nabídku oceňovaných displejů určených pro designery, fotografy a tvůrce obsahu. Monitor je vybaven IPS Black panelema díky funkcím jako Color Match iKeyboard Control je vhodný zejména pro majitele počítačů Apple. Čtěte více

Globální trh s monitory se ve 4. čtvrtletí 2023 vrátil k růstu. Mírné oživení by mělo pokračovat

9. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej počítačových monitorů zakončil rok 2023 pozitivně – v posledním loňském kvartále se podle IDC prodalo 31,9 milionu zařízení. Výsledný meziroční růst na úrovni 3,8 % za čtvrtý kvartál tak dokonce mírně překonal původní prognózu, jež předpokládala růst o 3,2 %. Čtěte více

Dell: nové monitory řady P a S

6. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila nové monitory řady P a S, které vyhoví potřebám širokého spektra uživatelů v různých cenových hladinách. Monitory řady P jsou určené profesionálům ve firmách, kteří chtějí maximalizovat produktivitu práce, zatímco monitory řady S jsou určené pro rodiny, studenty a běžné spotřebitele, kteří hledají zábavu a pohodlí. Čtěte více

ViewSonic představil svůj první herní OLED monitor

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila 27" herní OLED monitor XG272-2K-OLED. Použitý panel poskytuje výjimečně živé barvy a ostré kontrasty. Ostrý obraz a mimořádně rychlou odezvu pak zaručuje kombinace obnovovací frekvence 240 Hz a doby odezvy až 0,01 ms. Vedle svých funkcí monitor zaujme také elegantním bílým provedením s hladkými liniemi. Čtěte více