AOC se stalo světovou jedničkou v herních monitorech

25. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
AOC se v prvním čtvrtletí letošního roku stalo nejprodávanější značkou herních monitorů na světě. Dosáhla také historicky nejvyššího – 19,5% podílu na trhu, a své konkurenty předstihla již druhé čtvrtletí v řadě (IDC Gaming Tracker Q1 2020).

Z nejnovějších údajů analytiků z Contextu vyplývá také to, že trh s monitory už pět let neustále roste (od prvního kvartálu roku 2016). V prvním čtvrtletí roku 2020 trh monitorů vzrostl o 5 % ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2019. Specialisté na displeje AOC a MMD (licenční partner monitorů značky Philips), oba vlastněné TPV – jedním z předních světových výrobců LCD – vykázali více než dvojnásobný nárůst objemu prodeje a rostli o 12,3 %. Na stále se rozvíjejícím a vysoce konkurenčním trhu je společný tržní podíl obou značek 14,9 %. A už od prvního kvartálu roku 2018 jim patří třetí místo mezi všemi výrobci monitorů. 

Díky herním monitorům řady G1 a G2 a nejnovějším modelům AGON 3 z prémiové herní série AGON, se značka AOC stala lídrem trhu monitorů s vysokou obnovovací frekvencí (100 Hz a rychlejšími) s tržním podílem 28,3 %, čímž zvýšila svůj objem prodeje o 40 % ve srovnání s loňským prvním čtvrtletím.

Velké monitory (s velikostí displeje 27” a více) vykazovaly v prvním čtvrtletí roku 2020 významný tržní nárůst. V 1. čtvrtletí roku 2020 tento segment vzrostl o 22,1 % oproti stejnému období loňského roku. V případě AOC a MMD se růst dokonce více než zdvojnásobil, a oproti stejnému období roku 2019 se prodalo o 47,4 % více monitorů. Monitory Philips (MMD) zvýšily svůj obrat o 21,5 % a AOC zvýšily obrat o mimořádných 89,1 %. Ve sledovaném období se AOC stala vůbec nejrychleji rostoucí značkou v tomto segmentu. Kombinace obou značek dosáhla na první pozici v segmentu velkých monitorů (27” +) zvýšením jejich celkového podílu na trhu meziročně o 2,8 %, což představuje 16,2 % z tohoto rostoucího trhu.

Celkově trh s monitory stále roste zejména díky několika zásadním technologickým trendům. Objem monitorů s vysokým rozlišením (QHD a UHD) celosvětově vzrostl o 40 % z Q1 2019 na Q1 2020, což podtrhuje postupný posun od běžných displejů Full HD. Displeje UltraWide (a SuperWide) (poměr stran 21:9, 32:9 a 32:10) - například AOC CU34G2X, 43” Philips 439P9H nebo 49” Philips 499P9H – se stávají stále oblíbenější díky tomu, že svým uživatelům umožňují ještě lepší ponoření se do monitoru a zvyšují produktivitu práce i zážitek ze zábavy či hraní her. Růst těchto monitorů po celém světě činil meziročně 100 %. Podobně se daří také zakřiveným displejům: tento trh se meziročně zvýšil o 63 %. Poptávka po velkých monitorech se také zvýšila, zejména v kancelářích, kde je velmi důležitá produktivita. Standardem se stala velikost displeje 27 palců. Rozměrnější displeje obvykle také poskytují novou technologii pro větší flexibilitu a inovativní řešení, jako jsou dokovací monitory USB-C a gigabitovými ethernetovými porty, MultiView (funkce Picture-In-Picture) a KVM switche.

V sektoru her pokračuje poptávka po vysokých obnovovacích frekvencích. Tržní objem monitorů se 100 Hz a více vzrostl o 60 %, u těch se 144 Hz a více vzrostl meziročně dokonce o 76 %.

Růst AOC v tomto období (meziroční nárůst objemu prodeje o 13,9 %) je bezpochyby spojen s jeho širokým portfoliem monitorů pro herní nadšence i profesionální hráče e-sportů. Tyto druhy monitorů mají vysoce výkonné specifikace, včetně vysoké obnovovací frekvence, nízké doby odezvy a zakřivených panelů pro pohlcující hraní. Růst AOC je rovněž založen na konkurenceschopných a dobře vybavených obchodních modelech pro malé a střední podniky a veřejný sektor, jako jsou produktové řady B1 (Basic), E1 (Essential) a P1 (Professional). Velké úhlopříčky obrazovek v herních a obchodních sestavách (například u řady P1) stojí za růstem AOC o 89,1 % ve srovnání s minulým rokem.

Růst monitorů Philips byl umožněn díky udržitelným „zeleným“ produktům, jako je 271B7QGJEB, inovativním řešením, jako jsou dokovací monitory USB-C s připojením Ethernet, PowerSensor, jež dokážou snížit spotřebu energie, ale také speciální webovou kamerou pro zvýšení bezpečnosti a snadné použití s ​​okamžitým přihlášením přes Windows Hello.

Monitory Philips mají nejširší portfolio USB-C na trhu (s 12,27% podílem na trhu v tomto segmentu), od jednoduchých připojení USB-C po plně integrované možnosti dokování USB-C, včetně Ethernetu a napájení prostřednictvím USB-C. V tomto segmentu monitorů USB-C monitory Philips meziročně rostly o 14 %, respektive o 40 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím. K růstu MMD navíc přispěly herní monitory z řady Momentum, jako je 32“ Philips 326M6VJRMB a vlajková loď 43” Philips 436M6VBPAB. Daří se také modelům SuperWide, jako jsou monitory 439P9H (32:10) a 499P9H (32:9), které jsou vybaveny uživatelsky žádanými funkcemi (velké velikosti displeje, vyskakovací webová kamera, zvýšená účinnost pomocí PowerSensor, plnohodnotný USB- C docking). V tomto 43”+ 49” segmentu mají monitory Philips třetí místo na trhu.

Jedním z faktorů, které přispívají ke zvýšení prodeje, jsou také desetibodové dotykové monitory ze série B9T se zaměřením na B2B segment. Tyto modely jsou charakteristické odolností vůči prachu a vodě (IP65), mají vysoce nastavitelný stojan pro venkovní použití a jsou mimořádně vhodné pro HoReCa, sektory vzdělávání či aplikace přímo v místě prodeje.

„V posledním čtvrtletí monitory AOC a Philips opět zaznamenaly větší nárůst než trh obecně. U obou značek pečlivě sledujeme, co si spotřebitel přeje a snažíme se mu jít nabídkou naproti. Ať už jde o vysoké obnovovací frekvence, nejnovější technologie či řešení pro herní monitory nebo displeje UltraWide a SuperWide, funkce úspory energie či zvýšení produktivity pro obchodní monitory. Máme řešení pro každý trh a naše prodejní údaje dokazují, že jsme na správné cestě,“ uvedl Stefan Sommer, ředitel marketingu a business managementu v Evropě společností AOC International Europe a MMD Monitors & Displays.

V České republice a na Slovensku vykazoval trh v 1. čtvrtletí 2020 stabilní mírný růst o 1,8 %. Značky AOC a MMD (monitory Philips) vzrostly ve srovnání s Q1 2019 o 12,6 % a dosáhly historicky nejvyššího objemu za prvním čtvrtletí vůbec. Na tuzemském trhu mají obě značky dohromady podíl na trhu 23,8 %, což je řadí na první místo na trhu už deváté čtvrtletí v řadě.

27“+ segment velkých monitorů vzrostl ve stejném období o 21,4 %. Objem prodejů obou značek je v tomto segmentu největší a rostl v souladu s trhem s nárůstem o 25,7 % (samotné AOC přispělo k nárůstu objemu o 74,5 %). Jejich společný tržní podíl v tomto segmentu v Q1 2020 činil 23,3 %, což je znovu nejvíce na trhu – MMD (monitory Philips) a AOC vládnou nepřetržitě od Q4 2017.

Už více než dva roky jsme neustále na vrcholu. Segment 27palcových a větších monitorů roste u nás stejně jako všude jinde a my si velmi vážíme českých a slovenských zákazníků, kteří věří našim značkám,“ řekl Jiří Dubina, Regional Sales Director AOC & MMD Monitors & Displays.

Profilová karta firmy

Philips, MMD - Monitors&Displays Czech Republic s.r.o.

Philips, MMD - Monitors&Displays Czech Republic s.r.o.

Monitory a Public Signage Philips patří ke světové špičce. Kombinují v sobě prvotřídní technologie a chytré inovace, díky nimž poskytují vysoce kvalitní obraz a maximální pohodlí pro uživatele. Celé portfolio monitorů a Public Signage Philips, které zahrnuje několik produktových řad určených do různých prostředí, klade vysoký důraz na úsporu energie a bere ohledy na životní prostředí. Značka Philips patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nové energetické štítky u elektrospotřebičů

21. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Od března letošního roku budou některé kategorie elektrospotřebičů označeny novými energetickými štítky. Ty stávající, které více než 25 let pomáhají evropským spotřebitelům v orientaci při výběru úspornějších elektrospotřebičů, již nejsou tak přehledné a nezohledňují novější zařazení výrobků do energetických tříd. Čtěte více

AOC si nadále drží prvenství mezi výrobci herních monitorů

13. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Značka AOC, specialista na monitory, si podle nejnovějších údajů z trhu od společnosti Context i ve třetím čtvrtletí roku 2020 udržela první místo v tržním podílu herních monitorů (120 Hz a vyšší) v celé Evropě. Firma dosáhla 27% tržního podílu a pozici jedničky si udržuje již od třetího kvartálu 2019. Čtěte více
Lenovo IdeaPad 5G

Spotřebitelské novinky Lenovo zaujmou podporou 5G i dalšími inovacemi

12. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila kolekci zařízení pro domácnosti, které se dostanou na trh v následujících měsících. Zákazníci se mohou těšit na nový desktop, hned několik notebooků, ale např. i na nové monitory či tablety. Kromě podpory mobilních sítí páté generace si výrobce přichystal i řadu dalších zajímavých inovací. Čtěte více

MMD: monitory Philips 326P1H a 329P1H

10. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
MMD, licenční partner monitorů značky Philips, oznamuje nové monitory Philips 326P1H a 329P1H, které nabízejí vestavěnou dokovací USB-C stanici, kvalitní obraz s přesnými barvami a webovou kameru s podporou Windows Hello. Čtěte více