AOC rozšířilo svou nabídku o 44,5” OLED monitor AG456UCZD s frekvencí 240 Hz

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Herní OLED monitor AGON PRO AG456UCZD s úhlopříčkou 44,5″ poskytuje pohlcující a plynulý herní zážitek. Díky ultraširokoúhlému (21:9) rozlišení WQHD nabízí panoramatický obraz podpořený obnovovací frekvencí 240 Hz a bleskovou dobou odezvy až 0,03 ms GtG. Vizuální zážitek je podtržen zakřivením 800R.

Ultraširokoúhlý monitor AGON PRO AG456UCZD je navržený primárně pro potřeby hraní her. Díky čtyřstrannému designu bez okrajů, poměru stran 21:9 a rozlišení WQHD (3 440 × 1 440) je uživatelům k dispozici velká herní (pracovní) plocha se špičkovou kvalitou obrazu. Tento formát poskytuje hráčům panoramatický pohled, díky němuž mohou ve hrách vidět všechny akce - a díky výraznému zakřivení 800R monitor vyplňuje i periferní vidění uživatelů.

Oceňováno profesionálními hráči simulátorů

Díky zakřivení 800R a velikosti 44,5″ se monitor hodí pro simulační nebo závodní platformy a díky citlivému a rychlému panelu OLED je stejně zdatný pro rychlé FPS nebo akční tituly. Díky podsvícení per pixel zajišťuje monitor obraz s živými barvami a vynikajícím kontrastem. Široký barevný gamut, který pokrývá 100 % sRGB a 98,5 % DCI-P3 (CIE 1976), je se však hodí nejen pro hraní her, ale také pro tvorbu obsahu a streamování.

Kromě hraní her je ultraširoké rozlišení vhodné také pro uživatele, kteří pracují s více úlohami najednou, protože poskytuje dostatek prostoru pro otevření více oken současně při každodenních úkolech a ponechává dostatek místa pro lišty úloh programů pro střih videa nebo hudby.

Maximální (špičkový) jas monitoru dosahuje na malých plochách až 1 000 nitů a zvýrazňuje detaily i v těch nejtmavších scénách. Úprava proti odleskům zajišťuje, že je monitor dobře viditelný i v jasném prostředí a na přímém slunečním světle. Díky 1,07 miliardy dostupných barev a 10bitové nativní barevné hloubce nabízí monitor AGON PRO AG456UCZD bohaté a přesné barvy.

Obnovovací frekvence 240 Hz a doba odezvy 0,03 ms GtG

Díky obnovovací frekvenci 240 Hz a rychlé době odezvy 0,03 ms GtG slibuje monitor AGON PRO AG456UCZD vynikající herní zážitky. Každý snímek se zobrazuje plynule, což eliminuje rozmazání pohybu a přináší výhody hráčům v kompetitivních soutěžích.

Monitor je kompatibilní se systémem NVIDIA G-SYNC a podporuje funkci Adaptive-Sync, která zajišťuje plynulé hraní bez trhání obrazu. Uživatelský zážitek doplňuje integrace AOC G-Menu a funkce jako Flicker-Free a Low Blue Mode. Vestavěné funkce OLED Care navíc umožňují uživatelům udržovat panel dlouhodobě ve špičkové kondici.

Připojení pro všestrannost

Monitor AGON PRO AG456UCZD nabízí vysokou všestrannost pro nejrůznější aktivity a potřeby. Díky široké škále připojení, která zahrnuje dva porty DisplayPort 1.4, čtyřportový rozbočovač USB 3.2, port USB-C s 90W Power Delivery a přepínač KVM pro ovládání více zařízení, zařízení umožňuje připojení k různorodým zařízením.

Cena a dostupnost

Monitor AGON PRO AG456UCZD se dodává s tříletou zárukou, která se vztahuje na vypálení OLED, a bude k dispozici od poloviny března 2024 za doporučenou maloobchodní cenu 32 878 Kč (1 299 eur).

Štítky: 

Profilová karta firmy

AOC International (Europe) B.V.

AOC International (Europe) B.V.

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Značka AOC patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Do České republiky, na Slovensko a na ostatní trhy střední a východní Evropy monitory AOC dodává společnost MMD-Monitors & Displays CEE.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

BenQ: monitory řady RD pro programátory

18. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh novou řadu monitorů RD. Vůbec první monitory na světě vyvinuté na míru specifickým a komplexním potřebám programátorů. Nově představená řada monitorů nabízí dokonalou čitelnost a celkově optimalizované kódovací rozhraní pro vývojáře Čtěte více

Nové monitory AOC pro kreativce přináší přesné zobrazení a USB-C

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Společnost AOC představila novou řadu monitorů navržených pro potřeby kreativních profesionálů. Řada AOC Graphic Pro U3, která nabízí přesné barvy, špičkové funkce a elegantní design, v současné době čítá tři modely s úhlopříčkou 27" nebo 31,5" a rozlišením QHD nebo 4K UHD. Čtěte více

BenQ: monitor PD3225U

13. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh monitor PD3225U, který rozšířil její nabídku oceňovaných displejů určených pro designery, fotografy a tvůrce obsahu. Monitor je vybaven IPS Black panelem a díky funkcím jako Color Match nebo iKeyboard Control je vhodný zejména pro majitele počítačů Apple. Čtěte více

Globální trh s monitory se ve 4. čtvrtletí 2023 vrátil k růstu. Mírné oživení by mělo pokračovat

9. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej počítačových monitorů zakončil rok 2023 pozitivně – v posledním loňském kvartále se podle IDC prodalo 31,9 milionu zařízení. Výsledný meziroční růst na úrovni 3,8 % za čtvrtý kvartál tak dokonce mírně překonal původní prognózu, jež předpokládala růst o 3,2 %. Čtěte více