AOC a Porsche Design připravily monitor AGON PD27 pro náročné hráče

11. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Exkluzivní značka Porsche Design a firma AOC se sešly, aby představili vůbec první herní monitor Porsche Design AOC AGON PD27. Novinka poskytuje zážitek podobný řízení závodního automobilu: vysoké oktanové specifikace (27” QHD panel, obnovovací frekvence 240 Hz, odezva 0,5 ms), eleganci, poutavý design ovlivněný závody a širokou škálu funkcí, které lze využít jak na denní bázi, tak i při hraní her.

Ještě před oficiálním uvedením na trh byl design nového monitoru oceněn cenou Red Dot Award 2020.

Výkon bez kompromisů a styl

Soutěžní hry jsou dostupné a lákavé, ale samotná konkurence je tvrdá. Začátečníci i profesionálové se mohou shodnout na jednom klíčovém faktoru – že výkonné vybavení je klíčem k úspěchu. Stejně jako řidič závodního automobilu, který předvídá a vypočítává, jak nejlépe projet zatáčku, musí hráči elektronických sportů rychle reagovat a rozhodovat se v milisekundách. Výkon každého zařízení je nesmírně důležitý a může snadno určovat výsledek soutěže. Proto společnost Porsche Design pronikla do DNA motoristického sportu a spojila se s AOC, aby vytvořila monitor speciálně pro hráče, kterým záleží na vítězství.

„Se svým lineárním a puristickým designem, který skloubil formu a funkčnost, je Porsche Design AOC AGON PD27 dokonalým ztělesněním DNA značky a současně filozofie designu. Nový monitor kombinuje inovativní a špičkové technologie a je určen pro hráče, kteří hledají optimální výkon a neupozaďují styl,“ uvedl Roland Heiler, hlavní designér společnosti Porsche Design.

„S hrdostí a nadšením oznamujeme výsledek našeho partnerství se společností Porsche Design: monitor Porsche Design AOC AGON PD27. Osvědčená odbornost společnosti AOC v zobrazovacích technologiích se skvěle doplňuje s výjimečným přístupem společnosti Porsche Design k designu. Hráči po celém světě budou nadšeni, že tento skvělý produkt má kromě vynikajícího herního výkonu i skvělý design,“ poznamenal Stefan Sommer, marketingový a obchodní ředitel AOC Europe.

Design monitoru je zvýrazněn stojánkem stříbrné barvy ve tvaru klece závodního vozu. Podobně jako ve skutečném sportovním vozidle poskytuje uživateli stabilitu, odolnost a vytrvalost. PD27, který zůstává věrný filozofii designu Porsche Design a elegantně kombinuje styl a výkon, může promítat svá loga na stůl v různých barvách a rozsvítit zadní část displeje, čímž se rozšíří herní prostředí.

Přeřazení na další rychlostní stupeň

PD27 je vyvinut pro ambiciózní hráče a profesionální nadšence e-sportů. Zobrazuje v rozlišení QHD (2 560 × 1 440) a produkuje obnovovací frekvenci 240 Hz. PD27 má certifikaci VESA DisplayHDR 400, která poskytuje živé, realistické barvy a široký dynamický rozsah. Dojem ze hry prohlubuje zakřivení 1 000R (poloměr 1 m).

Obnovovací frekvence 240 Hz snižuje vnímatelné rozmazání pohybu, zatímco doby odezvy 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT zaručují jasné zobrazení „bez duchů“. Plynulé zobrazení bez trhání je zvýrazněno přítomností funkce AMD FreeSync Premium Pro. Jas VA panelu 550 nitů je vhodný pro hraní i práci za jakýchkoli světelných podmínek.

Zvyšování úspěšnosti hráče

PD27 je dodáván s bezdrátovým (IR) ovladačem ve tvaru středové konzoly, který umožňuje rychlý přístup k nastavení nebo předvolbám her. Uživatelé ocení i 5W stereofonní reproduktory se zvukem DTS. Pro každodenní fungování je monitor vybaven také čtyřportovým rozbočovačem USB 3.2, dvěma porty HDMI 2.0 a dvěma konektory DisplayPort 1.4.

Štítky: 

Profilová karta firmy

AOC International (Europe) B.V.

AOC International (Europe) B.V.

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Značka AOC patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Do České republiky, na Slovensko a na ostatní trhy střední a východní Evropy monitory AOC dodává společnost MMD-Monitors & Displays CEE.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Samsung uvede na trh chytré monitory, které se obejdou bez PC

19. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Novou modelovou řadu Smart Monitorů uvede na český trh společnost Samsung. Jde o univerzální a stylové monitory s praktickými vlastnostmi a funkcemi pro práci, učení i zábavu. Řadu činností lze navíc vykonávat po vzoru Smart TV zcela nezávisle na počítači či jiném zařízení. Čtěte více

ZOWIE by BenQ: monitory XL2411K a XL2546K

30. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zowie by BenQ)
Značka produktů pro eSport ZOWIE by BenQ uvedla na trh modely XL2411K a XL2546K. Nové eSportové monitory s přídomkem „K“ navazují na stejnojmenné předchůdce a nabízí několik vylepšení zavedených na základě zpětné vazby hráčů, jako je například možnost sdílení uživatelských profilů prostřednictvím aplikace XL Setting To Share. Čtěte více

Dell: monitor UltraSharp UP3221Q

25. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Nové monitory firmy Dell z řady UltraSharp jsou vybaveny špičkovými technologiemi, včetně mini-LED podsvícení, kalibrační sondy a obrazovek se sníženým vyzařováním modrého světla. Náročné uživatele zaujme např. model UltraSharp UP3221Q. Čtěte více

AOC: přenosný monitor 16T2

15. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Přenosný dotykový monitor AOC 16T2 s rozlišením Full HD a úhlopříčkou 15,6" lze prostřednictvím portů USB-C nebo HDMI jednoduše připojit k notebooku, stolnímu počítači nebo smartphonu. Díky vestavěné baterii lze 16T2 používat i na cestách bez nutnosti vyhledávat elektrickou zásuvku. Čtěte více