AOC a Porsche Design připravily monitor AGON PD27 pro náročné hráče

11. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Exkluzivní značka Porsche Design a firma AOC se sešly, aby představili vůbec první herní monitor Porsche Design AOC AGON PD27. Novinka poskytuje zážitek podobný řízení závodního automobilu: vysoké oktanové specifikace (27” QHD panel, obnovovací frekvence 240 Hz, odezva 0,5 ms), eleganci, poutavý design ovlivněný závody a širokou škálu funkcí, které lze využít jak na denní bázi, tak i při hraní her.

Ještě před oficiálním uvedením na trh byl design nového monitoru oceněn cenou Red Dot Award 2020.

Výkon bez kompromisů a styl

Soutěžní hry jsou dostupné a lákavé, ale samotná konkurence je tvrdá. Začátečníci i profesionálové se mohou shodnout na jednom klíčovém faktoru – že výkonné vybavení je klíčem k úspěchu. Stejně jako řidič závodního automobilu, který předvídá a vypočítává, jak nejlépe projet zatáčku, musí hráči elektronických sportů rychle reagovat a rozhodovat se v milisekundách. Výkon každého zařízení je nesmírně důležitý a může snadno určovat výsledek soutěže. Proto společnost Porsche Design pronikla do DNA motoristického sportu a spojila se s AOC, aby vytvořila monitor speciálně pro hráče, kterým záleží na vítězství.

„Se svým lineárním a puristickým designem, který skloubil formu a funkčnost, je Porsche Design AOC AGON PD27 dokonalým ztělesněním DNA značky a současně filozofie designu. Nový monitor kombinuje inovativní a špičkové technologie a je určen pro hráče, kteří hledají optimální výkon a neupozaďují styl,“ uvedl Roland Heiler, hlavní designér společnosti Porsche Design.

„S hrdostí a nadšením oznamujeme výsledek našeho partnerství se společností Porsche Design: monitor Porsche Design AOC AGON PD27. Osvědčená odbornost společnosti AOC v zobrazovacích technologiích se skvěle doplňuje s výjimečným přístupem společnosti Porsche Design k designu. Hráči po celém světě budou nadšeni, že tento skvělý produkt má kromě vynikajícího herního výkonu i skvělý design,“ poznamenal Stefan Sommer, marketingový a obchodní ředitel AOC Europe.

Design monitoru je zvýrazněn stojánkem stříbrné barvy ve tvaru klece závodního vozu. Podobně jako ve skutečném sportovním vozidle poskytuje uživateli stabilitu, odolnost a vytrvalost. PD27, který zůstává věrný filozofii designu Porsche Design a elegantně kombinuje styl a výkon, může promítat svá loga na stůl v různých barvách a rozsvítit zadní část displeje, čímž se rozšíří herní prostředí.

Přeřazení na další rychlostní stupeň

PD27 je vyvinut pro ambiciózní hráče a profesionální nadšence e-sportů. Zobrazuje v rozlišení QHD (2 560 × 1 440) a produkuje obnovovací frekvenci 240 Hz. PD27 má certifikaci VESA DisplayHDR 400, která poskytuje živé, realistické barvy a široký dynamický rozsah. Dojem ze hry prohlubuje zakřivení 1 000R (poloměr 1 m).

Obnovovací frekvence 240 Hz snižuje vnímatelné rozmazání pohybu, zatímco doby odezvy 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT zaručují jasné zobrazení „bez duchů“. Plynulé zobrazení bez trhání je zvýrazněno přítomností funkce AMD FreeSync Premium Pro. Jas VA panelu 550 nitů je vhodný pro hraní i práci za jakýchkoli světelných podmínek.

Zvyšování úspěšnosti hráče

PD27 je dodáván s bezdrátovým (IR) ovladačem ve tvaru středové konzoly, který umožňuje rychlý přístup k nastavení nebo předvolbám her. Uživatelé ocení i 5W stereofonní reproduktory se zvukem DTS. Pro každodenní fungování je monitor vybaven také čtyřportovým rozbočovačem USB 3.2, dvěma porty HDMI 2.0 a dvěma konektory DisplayPort 1.4.

Štítky: 

Profilová karta firmy

AOC International (Europe) B.V.

AOC International (Europe) B.V.

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Značka AOC patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Do České republiky, na Slovensko a na ostatní trhy střední a východní Evropy monitory AOC dodává společnost MMD-Monitors & Displays CEE.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Dell představil nové monitory. Je mezi nimi přenosný model i modely s USB-C

8. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Nové monitory firmy Dell umožňují snadno pracovat a komunikovat odkudkoli. Mezi novinky patří přenosný 14" monitor C1422H, dvojice videkonferenčních monitorů s úhlopříčkou 24" a 27" palců a dva nové modely řady S s rozhraním USB-C. Čtěte více

AOC: monitory Q27P2CA, U27P2CA, Q32P2CA a U32P2CA

4. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
AOC rozšiřuje svou řadu profesionálních pracovních monitorů P2 o čtyři nové modely ve velikostech 27" a 32". Všechny čtyři novinky podporují USB-C pro možnost připojení jediným kabelem k notebookům, tabletům a mobilním zařízením, kdy je současně přenášen obraz i data a zařízení jsou současně napájena. Čtěte více

ViewSonic uvádí na trh herní monitory s mini LED a Quantum Dot

31. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila novou kolekci 32" profesionálních herních monitorů vybavených nejnovějšími zobrazovacími technologiemi. Nové modely umožňují uživatelům posunout své hraní na vyšší úroveň díky vlastnostem jako Quantum Dot, mini LED nebo HDMI 2.1. Čtěte více

BenQ: monitor MOBIUZ EX3415R

21. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Nový 34" zakřivený monitor BenQ EX3415R s širokoúhlým poměrem stran 21:9, UWQHD rozlišením 3 440 × 1 440 pixelů a poloměrem zakřivení 1 900R je určen hráčům závodních her, ale také stříleček a dalších rychlých žánrů. Herní zážitek a celkové ponoření se do hry podporuje integrace zvukového systému treVolo. Čtěte více