Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Skinzone+)
Antibakteriální fólie Screenshield od firmy Skinzone disponuje technologií, která zabraňuje množení až 99,99 % běžně se vyskytujících bakterií (E. Coli, Salmonela, Listeria, atd.), a to po celou dobu životnosti aplikované fólie. Kromě telefonů je produkt vhodný i pro tablety, hodinky, notebooky i jiná zařízení. Dalšími benefity jsou odolnost proti škrábancům a snadná instalace.

Antibakteriální materiál byl testován v souladu s ISO 22196 (Měření antibakteriální aktivity na plastech a jiných neporézních površích), je zcela ekologický, bezpečný při užívání a aktivní po dobu pěti let.

Jak funguje antimikrobiální reakce stříbrných iontů?

Při dotyku prstu s materiálem se z vrchní vrstvy fólie uvolní stříbrné ionty (anorganických přírodních minerálů), které se navážou na bakterie, což vede k jejich následnému zničení.

Zásadní inovace

Během čištění za přítomnosti vlhkosti se z vrchní vrstvy fólie uvolňují stříbrné ionty, které přicházejí do styku s bakteriemi. Ionty blokují jejich metabolismus nebo napadají mechanismus šíření, který následně vede ke zničení bakterií.

V průběhu výroby jsou stříbrné ionty zapouzdřené ve skleněné matrici a distribuovány na fólii rovnoměrným způsobem.

Antibakteriální účinky stříbrných iontů:

  • chrání 24 hodin denně 7 dní v týdnu;
  • chrání i špatně přístupná místa;
  • zabraňují množení 99,99 % zárodků bakterií (testováno dle ISO 22196 Standard);
  • dosahují redukce bakterií o 4 log;
  • zabraňují tvorbě biovrstvy;
  • aktivní po dobu pěti let;
  • zcela ekologické;
  • neobsahují nanočástice.

Ve své (elementární) kovové formě je stříbro inertní a nezabíjí bakterie. Atomy stříbra (psané jako Ag nebo Ag0) musí ztratit elektron a stát se pozitivně nabitými stříbrnými ionty, Ag+. Stříbro je ionizováno ve vzduchu ve vlhku. Ionty stříbra jsou vysoce reaktivní a ovlivňují více míst v bakteriálních buňkách, což zaručuje jejich destrukci.

Stříbrné ionty

Ionty stříbra způsobují změny buněčné stěny. Při přepravě do buňky se vážou na proteiny a způsobují produkci energie, funkci enzymů a replikaci buněk. Stříbrné ionty jsou aktivní v širokém spektru bakterií.

Další možné využití fólií

Podobné články

AGON AGK700

AOC začíná nabízet herní mechanické klávesnice, myši a podložky

26. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Po náhlavních soupravách, které byly uvedeny na trh letos v březnu, míří výrobce monitorů AOC do dalších segmentů herního příslušenství – zákazníci se nově mohou těšit na myši, klávesnice a podložky pod myš. Čtěte více

SureFire: sluchátka Harrier 360 a Skirmish

16. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Verbatim)
SureFire, specializovaná herní značka společnosti Verbatim Europe, uvedla na trh herní sluchátka Harrier 360 Surround Sound USB Gaming a herní sluchátka Skirmish Gaming, která přináší pro PC i konzole univerzální ozvučení s možností přímé komunikace. Čtěte více
AOC GH300

AOC rozšíří portfolio o nový typ příslušenství

26. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Známý výrobce monitorů AOC nepolevuje ve své aktivitě a do světa již brzy vyšle další typ herního příslušenství. Od května totiž společnost začne i na českém a slovenském trhu nabízet gamingové náhlavní soupravy GH200 a AOC GH300. Čtěte více

PanzerGlass: obaly ClearCase pro iPhone 12

19. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: PanzerGlass)
K jarnímu období již od nepaměti patří pestrobarevné odstíny. To aktuální nám začíná již za necelý týden a dánský výrobce ochranných prvků PanzerGlass se na něj letos pečlivě připravil se svěží barevnou edicí obalu ClearCase pro Apple iPhone 12. Čtěte více