Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Skinzone+)
Antibakteriální fólie Screenshield od firmy Skinzone disponuje technologií, která zabraňuje množení až 99,99 % běžně se vyskytujících bakterií (E. Coli, Salmonela, Listeria, atd.), a to po celou dobu životnosti aplikované fólie. Kromě telefonů je produkt vhodný i pro tablety, hodinky, notebooky i jiná zařízení. Dalšími benefity jsou odolnost proti škrábancům a snadná instalace.

Antibakteriální materiál byl testován v souladu s ISO 22196 (Měření antibakteriální aktivity na plastech a jiných neporézních površích), je zcela ekologický, bezpečný při užívání a aktivní po dobu pěti let.

Jak funguje antimikrobiální reakce stříbrných iontů?

Při dotyku prstu s materiálem se z vrchní vrstvy fólie uvolní stříbrné ionty (anorganických přírodních minerálů), které se navážou na bakterie, což vede k jejich následnému zničení.

Zásadní inovace

Během čištění za přítomnosti vlhkosti se z vrchní vrstvy fólie uvolňují stříbrné ionty, které přicházejí do styku s bakteriemi. Ionty blokují jejich metabolismus nebo napadají mechanismus šíření, který následně vede ke zničení bakterií.

V průběhu výroby jsou stříbrné ionty zapouzdřené ve skleněné matrici a distribuovány na fólii rovnoměrným způsobem.

Antibakteriální účinky stříbrných iontů:

  • chrání 24 hodin denně 7 dní v týdnu;
  • chrání i špatně přístupná místa;
  • zabraňují množení 99,99 % zárodků bakterií (testováno dle ISO 22196 Standard);
  • dosahují redukce bakterií o 4 log;
  • zabraňují tvorbě biovrstvy;
  • aktivní po dobu pěti let;
  • zcela ekologické;
  • neobsahují nanočástice.

Ve své (elementární) kovové formě je stříbro inertní a nezabíjí bakterie. Atomy stříbra (psané jako Ag nebo Ag0) musí ztratit elektron a stát se pozitivně nabitými stříbrnými ionty, Ag+. Stříbro je ionizováno ve vzduchu ve vlhku. Ionty stříbra jsou vysoce reaktivní a ovlivňují více míst v bakteriálních buňkách, což zaručuje jejich destrukci.

Stříbrné ionty

Ionty stříbra způsobují změny buněčné stěny. Při přepravě do buňky se vážou na proteiny a způsobují produkci energie, funkci enzymů a replikaci buněk. Stříbrné ionty jsou aktivní v širokém spektru bakterií.

Další možné využití fólií

Podobné články

Belkin: GaN nabíječka BoostCharge Pro 140 W

30. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Belkin)
Společnost Belkin uvedla na trh výkonnou nástěnnou nabíječku, která poskytuje celkový výkon nabíjení 140 W, využívá pokročilou technologii GaN a má čtyři porty pro nabíjení více zařízení současně. Čtěte více

LINQ představil prémiový USB4 kabel s širokými možnostmi využití

3. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: LINQ)
Kvalitní, špičkový datový kabel LINQ USB4 PRO nabízí široké možnosti využití od nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku maximálním výkonem, ultrarychlého přenosu velkých souborů, připojení externí grafické karty či přenosu až 8K obrazu. Čtěte více

NJORD představil ekologické prémiové kryty pro iPhone 15

21. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: NJORD )
Nové kryty jsou ohleduplnější k přírodě a napříč portfoliem disponují podporou technologií MagSafe i Qi2 nabíjení. Certifikovaná ochrana při pádu ze dvou metrů zůstává a přibývá nová řada dostupných GRS krytů. Čtěte více

Belkin představil inovativní nabíječky, výkonná USB-C řešení i audio produkty a další novinky

8. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Belkin)
Společnost Belkin na veletrhu IFA 2023 představila osm nových produktů z oblastí napájení, audia a konektivity. Všestranné novinky přinášejí nejenom řadu praktických inovací, ale zároveň potvrzují závazek společnosti vytvářet produkty s vyšší mírou odpovědnosti k životnímu prostředí. Čtěte více