Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi.

tabulkovém editoru Onlyoffice se například objevila nová funkce ověření dat k omezení zadaného datového typu. Funkce pomáhá omezit typ dat zadaných do buňky. Nejpopulárnějším případem použití této funkce je vytváření rozevíracích seznamů. Omezují možnosti vstupu pro vybranou buňku – uživatelé pouze vyberou položku ze seznamu, což urychluje proces a snižuje riziko chyb. Editor tabulek nyní obsahuje také průřezy pro kontingenční tabulky. Tato funkce poskytuje rychlé filtrování a pomáhá určit stav filtrování pro lepší pochopení, která data se aktuálně zobrazují. A pokud stávající formáty čísel nesplňují potřeby uživatele, od verze 6.2 lze změnit způsob, jakým se hodnoty zobrazují, vytvořením a použitím vlastních formátů čísel.

V tabulkovém editoru se objevilo i několik dalších nových funkcí. Ty slouží například pro výpočet předpokládaného exponenciálního růstu s využitím existujících údajů, vypočítání lineární trendové linie, exponenciální křivky na základě dat a pole hodnot, které křivku popisují, získání seznamu jedinečných hodnot ze zadaného rozsahu, získání jednotkové matice pro zadanou dimenzi nebo řady náhodných čísel.

Textový editor Onlyoffice nově umožňuje generovat seznam ilustrací. Podobně jako obsah odkazuje na stránky v dokumentu, seznam ilustrací odkazuje na konkrétní objekty jako tabulky, obrázky, grafy, rovnice a tvary.

Ochrana heslem a digitální podpisy

Počínaje verzí 6.2 lze do dokumentů, tabulek a prezentací přidat i digitální podpis, aby mohl uživatel ověřit, že obsah dokumentu pochází od něj a že nedojde k žádným změnám. K podepsání dokumentu je potřeba certifikát vydaný certifikační autoritou. Pokud je nutné dokument digitálně podepsat v online verzi, lze to provést pomocí integrace DocuSign. Je také možné ochránit lokálně uložené soubory heslem, aby nikdo neoprávněný nemohl dokument otevřít.

Připojení desktopové aplikace k DMS třetích stran a integrace se Seafile

S verzí 6.2 dostávají vývojáři, kteří začleňují online editory do svých systémů správy dokumentů, příležitost implementovat desktopovou aplikaci pomocí Onlyoffice API rozhraní. Uživatelům tak mohou připojit desktopovou aplikaci k jejich DMS, aby ji mohli používat jako klienta pro online úpravy a spolupráci.

Seafile Pro 7.1.13 dále vytvořil seznam DMS, které lze připojit k Onlyoffice – je tak možné upravovat dokumenty uložené v Seafile přímo z aplikace pro stolní počítače, a dokonce na nich spolupracovat online.

Štítky: 

Podobné články

V novém Pinnacle Studio 25 Ultimate vytvoří profi videa i začátečníci

1. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nové Pinnacle Studio 25 Ultimate nabízí kompletní sadu nástrojů pro střih videa a bohatý výběr kreativních efektů. Díky inteligentnímu trasování objektů, vylepšeným možnostem maskování videa, zvýšenému výkonu a bohatým tvůrčím možnostem umožňuje Pinnacle Studio 25 Ultimate rychleji a snadněji vytvářet pokročilé filmové produkce. Čtěte více

Množství softwarových oprav a aktualizací neustále roste

19. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software varuje před rostoucími útoky na neaktualizovaný software, které výrobce nejrozšířenějších operačních systémů a aplikací nutí vydávat stále větší množství oprav. Softwarové aktualizace a opravy zranitelností nejsou největší doménou již jen Microsoftu, ale stále častěji vydávají aktualizace také Google, Linux a Apple. Čtěte více

Tech Data nabízí automatické obnovování licencí Adobe

1. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Nová služba VIP Marketplace od Tech Daty umožňuje prostřednictvím portálu StreamOne Cloud Marketplace automatické obnovování licencí k softwarovým produktům Adobe včetně Creative Cloud a Acrobat DC. Díky novince mohou zákazníci v ČR obnovovat stávající licence a přidávat nová předplatná. Čtěte více

Zoner Photo Studio X si jako první český produkt odnáší prestižní ocenění TIPA World Awards

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner)
Brněnský software na úpravu fotek Zoner Photo Studio X vyhrál jedno z nejprestižnějších světových ocenění ve fotografické branži, TIPA World Awards. Stal se tak vůbec prvním oceněným českým produktem v třicetileté historii udílení cen TIPA. Čtěte více