ALSO nově nabízí službu Copilot pro Microsoft 365 všem svým partnerům

9. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ALSO Czech Republic)
Aplikace Copilot pro Microsoft 365 založená AI je nyní k dispozici i malým a středním podnikům prostřednictvím poskytovatelů cloudových služeb (CSP). Všichni partneři ALSO tak mohou skrze ALSO Cloud Marketplace poskytovat licence Copilot svým zákazníkům. ALSO nabídne i tematické webináře a workshopy a specializovanou sérií školení o integraci nástroje Copilot do aplikací Microsoft 365.

Umělá inteligence je aktuálně jednou z nejzajímavějších příležitostí na IT trhu. Očekává se, že v roce 2025 dosáhne trh s generativní umělou inteligencí 22 miliard eur, což je dvojnásobný nárůst oproti roku 2023. Pomoct tomu má i krok společnosti Microsoft, která prostřednictvím CSP zpřístupní Copilot pro Microsoft 365 všem zákazníkům, bez ohledu na velikost nebo počet zakoupených licencí.

Jde o významný krok směrem k demokratizaci generativní umělé inteligence. V úzké spolupráci se společností Microsoft se nyní tato technologie, prostřednictvím naší rozsáhlé partnerské sítě, dostane k mnoha malým a středním podnikům v Evropě i mimo ni. ALSO Cloud Marketplace je ústřední platformou pro vývoj a poskytování špičkových služeb založených na umělé inteligenci. Ta je nejen hnací silou technologických inovací, ale také dalšího růstu našeho podnikání v oblasti as-a-service, uvedl Gustavo Möller-Hergt, generální ředitel společnosti ALSO Holding.

Copilot pro Microsoft 365 je sofistikovaný nástroj využívající umělou inteligenci, který kombinuje výkon velkých jazykových modelů (LLM) a aplikací Microsoft 365. Pro jeho používání je nutné vlastnit základní licenci Microsoft 365. V současné době je dostupný v několika světových jazycích, brzy by měly být přidány další, včetně češtiny.

ALSO své partnery komplexně vzdělává

ALSO AI Academy je specializovaná série online školení (v angličtině) zaměřující se na vývoj a integraci systému Copilot pro aplikace Microsoft 365. Partneři ALSO tak budou mít možnost bezplatně posílit své prodejní dovednosti služeb Microsoft Copilot a Azure AI. Cílem iniciativy je vytvořit efektivní tržní strategie a zvýšit zájem zákazníků o tyto technologie.

Vedle toho ALSO v České republice pořádá pro své partnery webináře a workshopy na aktuální témata. Jen za poslední dva měsíce proběhly tři odborné akce zaměřené na využití umělé inteligence a partneři z České a Slovenské republiky o ně nebudou ochuzeni ani v následujících měsících. Další webinář zaměřený na Microsoft Copilot a jeho využití v praxi se uskuteční 27. března.

„Umělá inteligence je jedním z klíčových témat pro celou Skupinu ALSO. Tomu odpovídá i zájem našich partnerů, kterým bezplatně poskytujeme mnoho příležitostí k rozšíření jejich znalostí a dovedností v oblasti prodeje AI řešení zákazníkům. Jsme rádi, že i ti nejmenší zákazníci si nyní mohou vyzkoušet AI asistenta Copilot, za velmi přijatelnou vstupní cenu,” uzavřel Sergiu Lujanschi, CCO společnosti ALSO pro český a slovenský trh.

Podobné články

Celosvětový prodej počítačů a telefonů s AI letos dosáhne 295 milionů kusů

21. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle Gartneru se v roce 2024 v souhrnu prodá 295 milionů PC osazených specializovaným AI hardwarem a chytrých telefonů s podporou generativní umělé inteligence. Pro zajímavost si uveďme, že vloni šlo o necelých 30 milionů zařízení. Čtěte více

DATERA zvítězila v soutěži „Hrdinové AI“

21. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Prvním „Hrdinou AI“ se v soutěži TD SYNNEX a IBM stala společnost DATERA s nástrojem pro profesionální analýzu dat LISSA. Do soutěže „Hrdinové AI“ mohly firmy přihlásit svá řešení založená na AI a ty nejlepší pak získaly expertní, technologickou i marketingovou podporu pro jejich další rozvoj. Čtěte více

Nvidia Chat with RTX umožní vytvářet a lokálně provozovat AI chatboty

20. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Chatboty běžící díky cloudovým serverům založeným na technologiích společnosti NVIDIA využívají každý den miliony lidí po celém světě. Nyní tyto nástroje přicházejí i na osobní počítače se systémem Windows vybavené grafickými kartami NVIDIA RTX. Čtěte více

AI bude v roce 2024 nejsilnějším motorem produktivity vývojářů

19. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Generativní umělá inteligence vloni dominovala novinovým titulkům. Není tedy divu, že i rok 2024 bude ve znamení umělé inteligence. Jak a kde se letos potkají technologie budoucnosti a vývojáři a kde to zvýší jejich produktivitu? Čtěte více