Aktualizovaný systém QuTS hero od QNAPu přináší řadu nových funkcí

19. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Operační systém QNAP QuTS hero h4.5.1 pro NAS nabízí řadu vylepšení a přidává podporu pro automatické zavádění WORM, živou migraci virtuálních počítačů, Wi-Fi WPA2 Enterprise, Azure Active Directory Domain Services, QuLog Center pro centralizovanou správu protokolů a QuFirewall pro zabezpečení sítě.

Operační systém QNAP QuTS hero používá 128bitový souborový systém ZFS, který se zaměřuje na integritu dat, takže je vhodný pro aplikace podnikového úložiště s důrazem na ochranu dat. QuTS hero zahrnuje také App Center pro stahování aplikací do NAS.

Mezi hlavní vlastnosti systému QuTS hero h4.5.1 patří:

 • Automatické zavádění WORM (Write Once, Read Many): Používá se k zabránění modifikace uložených dat. Data ve sdílených složkách WORM lze pouze zapisovat a nelze je odstranit ani upravit, aby byla zajištěna integrita dat.
 • Živá migrace VM: Když je třeba aktualizovat/udržovat software/hardware zařízení NAS, uživatel může přesouvat spuštěné virtuální počítače mezi různými NAS bez dopadu na dostupnost virtuálních počítačů, čímž získá flexibilitu a efektivitu pro aplikace virtuálních počítačů.
 • WPA2 Enterprise: Poskytuje bezdrátové zabezpečení pro podnikové sítě (včetně certifikační autority, šifrovacího klíče a rozšířeného šifrování/dešifrování).
 • Přidání NAS do Azure AD DS: Přidáním QuTS hero NAS do Azure AD DS nemusí pracovníci IT provádět lokální zavádění a správu řadiče domény a dosahují vyšší efektivity při správě uživatelských účtů a oprávnění pro více zařízení NAS.
 • QuLog Center: Poskytuje grafické statistické třídění chybových/varovných událostí a přístupu, a pomáhá rychle sledovat a reagovat na potenciální systémová rizika. Protokoly z více zařízení QNAP NAS lze pro efektivní správu centralizovat do QuLog Center na konkrétním NAS.
 • QuFirewall pro zabezpečení sítě: Podporuje IPv6, přístupové seznamy pro brány firewall a filtrování GeoIP pro omezení přístupu na základě geografické polohy pro vyšší zabezpečení sítě.

Další klíčové vlastnosti QuTS hero:

 • Cache pro čtení hlavní paměti (L1 ARC), SSD cache pro čtení druhé úrovně (L2 ARC) a ZFS Intent Log (ZIL) pro synchronní transakce s ochranou proti výpadku proudu za účelem zvýšení výkonu a zabezpečení.
 • Podporuje úložnou kapacitu až 1 petabajt pro jednotlivé sdílené složky.
 • Podporuje nativní zpracování standardních úrovní RAID a dalších rozvržení ZFS RAID (RAID Z) a flexibilní architekturu zásobníku úložišť. RAID Triple Parity a Triple Mirror zajišťují vyšší úrovně ochrany dat.
 • Bloková inline deduplikace dat, komprese a komprimace snižují velikost souboru pro úsporu kapacity úložiště, optimalizace výkonu a zlepšení životnosti SSD.
 • Hardwarová akcelerace AES-NI zvyšuje efektivitu podepisování dat a šifrování/dešifrování přes SMB 3.
 • Podporuje Fibre Channel (FC) SAN v zařízení NAS s kartami QNAP 16Gb/32Gb FC, ideální pro postprodukční ukládání.
 • Umožňuje instalaci dalších aplikací z App Center, např. pro hostování virtuálních počítačů a kontejnerů, lokální/vzdálené/cloudové zálohování, sestavování bran cloudových úložišť a mnoho dalšího.

Další informace o funkcích QuTS hero a modelech NAS najdete na adrese https://www.qnap.com/quts-hero/.

Štítky: 

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

QNAP: NAS úložiště TS-451D2

22. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Úložiště QNAP TS-451D2 se čtyřmi sloty představuje řešení pro správu dat s výrazným potenciálem úložného prostoru pro uživatele z řad domácností a malých firem. Novinka je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel a je k dostání s 2GB nebo 4GB pamětí DDR4. Ve výbavě dále nechybí šifrování Intel AES-NI, streamování 4K médií, kódování obrazu v reálném čase nebo výstup HDMI 2.0. Čtěte více

QNAP QTS 4.5.1 přináší řadu nových a vylepšených podnikových funkcí

2. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Operační systém QTS 4.5.1 s komplexním vylepšením funkcí virtualizace, vytváření sítí a správy odráží trvalý závazek společnosti QNAP poskytovat inovativní operační systémy pro NAS. Mezi další nové funkce patří živá migrace virtuálních počítačů, podpora Wi-Fi 6, Azure Active Directory Domain Services, centralizovaná správa protokolů a mnoho dalšího. Čtěte více

QNAP: úložiště TS-x32PXU

25. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Řada zařízení NAS TS-x32PXU s montáží do racku nabízí modely se 4, 8 a 12 diskovými pozicemi a je vybavena vysokorychlostní konektivitou 10GbE SFP+ a 2,5GbE RJ45, slotem PCIe Gen2 x2 pro flexibilní SSD cache pomocí karty QM2 nebo přidání síťových portů. Řešení usnadňuje pracovníkům IT v malých a středních podnicích zavádění výkonných hybridních cloudových prostředí pro urychlení digitální transformace. Čtěte více

QNAP: PCIe Wi-Fi 6 karta QXP-W6-AX200

11. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Dvoupásmová síťová PCIe karta s Wi-Fi 6 QNAP QXP-W6-AX200 podporuje normu IEEE 802.11ax (zpětně kompatibilní s 802.11a/b/g/n/ac), MIMO 2Tx2R, MU-MIMO TX/RX a lze ji nainstalovat do QNAP NAS nebo počítače se systémem Windows či Linux. Po instalaci do počítače se systémem Windows také připojení Bluetooth 5.0. Čtěte více