Aktualizovaný systém QuTS hero od QNAPu přináší řadu nových funkcí

19. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Operační systém QNAP QuTS hero h4.5.1 pro NAS nabízí řadu vylepšení a přidává podporu pro automatické zavádění WORM, živou migraci virtuálních počítačů, Wi-Fi WPA2 Enterprise, Azure Active Directory Domain Services, QuLog Center pro centralizovanou správu protokolů a QuFirewall pro zabezpečení sítě.

Operační systém QNAP QuTS hero používá 128bitový souborový systém ZFS, který se zaměřuje na integritu dat, takže je vhodný pro aplikace podnikového úložiště s důrazem na ochranu dat. QuTS hero zahrnuje také App Center pro stahování aplikací do NAS.

Mezi hlavní vlastnosti systému QuTS hero h4.5.1 patří:

 • Automatické zavádění WORM (Write Once, Read Many): Používá se k zabránění modifikace uložených dat. Data ve sdílených složkách WORM lze pouze zapisovat a nelze je odstranit ani upravit, aby byla zajištěna integrita dat.
 • Živá migrace VM: Když je třeba aktualizovat/udržovat software/hardware zařízení NAS, uživatel může přesouvat spuštěné virtuální počítače mezi různými NAS bez dopadu na dostupnost virtuálních počítačů, čímž získá flexibilitu a efektivitu pro aplikace virtuálních počítačů.
 • WPA2 Enterprise: Poskytuje bezdrátové zabezpečení pro podnikové sítě (včetně certifikační autority, šifrovacího klíče a rozšířeného šifrování/dešifrování).
 • Přidání NAS do Azure AD DS: Přidáním QuTS hero NAS do Azure AD DS nemusí pracovníci IT provádět lokální zavádění a správu řadiče domény a dosahují vyšší efektivity při správě uživatelských účtů a oprávnění pro více zařízení NAS.
 • QuLog Center: Poskytuje grafické statistické třídění chybových/varovných událostí a přístupu, a pomáhá rychle sledovat a reagovat na potenciální systémová rizika. Protokoly z více zařízení QNAP NAS lze pro efektivní správu centralizovat do QuLog Center na konkrétním NAS.
 • QuFirewall pro zabezpečení sítě: Podporuje IPv6, přístupové seznamy pro brány firewall a filtrování GeoIP pro omezení přístupu na základě geografické polohy pro vyšší zabezpečení sítě.

Další klíčové vlastnosti QuTS hero:

 • Cache pro čtení hlavní paměti (L1 ARC), SSD cache pro čtení druhé úrovně (L2 ARC) a ZFS Intent Log (ZIL) pro synchronní transakce s ochranou proti výpadku proudu za účelem zvýšení výkonu a zabezpečení.
 • Podporuje úložnou kapacitu až 1 petabajt pro jednotlivé sdílené složky.
 • Podporuje nativní zpracování standardních úrovní RAID a dalších rozvržení ZFS RAID (RAID Z) a flexibilní architekturu zásobníku úložišť. RAID Triple Parity a Triple Mirror zajišťují vyšší úrovně ochrany dat.
 • Bloková inline deduplikace dat, komprese a komprimace snižují velikost souboru pro úsporu kapacity úložiště, optimalizace výkonu a zlepšení životnosti SSD.
 • Hardwarová akcelerace AES-NI zvyšuje efektivitu podepisování dat a šifrování/dešifrování přes SMB 3.
 • Podporuje Fibre Channel (FC) SAN v zařízení NAS s kartami QNAP 16Gb/32Gb FC, ideální pro postprodukční ukládání.
 • Umožňuje instalaci dalších aplikací z App Center, např. pro hostování virtuálních počítačů a kontejnerů, lokální/vzdálené/cloudové zálohování, sestavování bran cloudových úložišť a mnoho dalšího.

Další informace o funkcích QuTS hero a modelech NAS najdete na adrese https://www.qnap.com/quts-hero/.

Štítky: 

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Rozšiřující karty od Qnapu přidají podporu pro úložnou kapacitu až 4,6 PB

21. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila rozšiřující úložné karty SAS QXP-1620S a QXP-820S pro instalaci do NAS. Uživatelé následně mohou jejich prostřednictvím k úložišti připojit jednotky TL SAS JBOD nebo REXP a rozšířit celkovou úložnou kapacitu. Pomocí kabelů mini SAS HD lze navíc sériově propojit větší počet rozšiřujících jednotek. Čtěte více

Extra benefity, certifikace a tréninky od Synology

7. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Pokud nabízíte svým zákazníkům řešení Synology, zpozorněte. Chystá se změna podmínek, díky kterým můžete získat extra benefity. Synology letos připravilo novinky na dvou frontách. Zatímco tým vývojářů pracoval na nové verzi platformy DSM, obchodní tým se zabýval vylepšením servisní infrastruktury a ekosystému pro uživatele. Výsledky obou týmů se skvěle doplňují. Čtěte více

QNAP: QuTS hero NAS TS-h973AX

18. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Úložiště QNAP TS-h973AX se čtyřjádrovým procesorem AMD Ryzen a až 10GbE konektivitou má čtyři 2,5″ SSD sloty, přičemž dva sloty podporují jak vysoce výkonné 32Gb/s disky U.2 NVMe PCIe Gen 3 x4 SSD, tak i ekonomické SATA 6Gb/s SSD. Díky systému QuTS hero na bázi ZFS poskytuje klíčové podnikové funkce a představuje tak výkonné, ale zároveň cenově dostupné NAS řešení. Čtěte více

QNAP: NAS úložiště TS-451D2

22. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Úložiště QNAP TS-451D2 se čtyřmi sloty představuje řešení pro správu dat s výrazným potenciálem úložného prostoru pro uživatele z řad domácností a malých firem. Novinka je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel a je k dostání s 2GB nebo 4GB pamětí DDR4. Ve výbavě dále nechybí šifrování Intel AES-NI, streamování 4K médií, kódování obrazu v reálném čase nebo výstup HDMI 2.0. Čtěte více