Acronis rozšíří svou síť lokálních datových center. Dočkat by se měla i ČR

23. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis oznámil plány na rozšíření své globální sítě cloudových datových center. Nová datová centra zajistí lepší dostupnost a úroveň kybernetické ochrany i českým uživatelům. Rozšíření zajistí plnou dostupnost řešení Acronis Cyber Protection pro partnery a organizace po celém světě, jejichž až dvě třetiny zaměstnanců nyní pracují vzdáleně a spoléhají se na cloudové služby.

Vedle nových mezinárodních datových center v Kanadě, Bhútánu a na Novém Zélandu, jež doplní stávající centra v USA, Velké Británii, Švýcarsku, Francii, Německu, Japonsku, Austrálii a Singapuru, se plánuje také vznik dalších 100 menších lokálních datových center v jednotlivých zemích včetně České republiky.

„Rozmach edge computingu po celém světě znamená, že vzniká a využívá se více dat v rámci podnikových sítí,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis. „Lokální datová centra podpoří efektivní nasazení edge computingu, zejména na rychle se rozvíjejících se trzích. Tato strategie nám umožní poskytovat lokální, cenově efektivní cloudové služby s dostatečnou propustností a krátkou latencí. Demonstruje tak náš závazek nabízet cloudové služby a kybernetickou ochranu všem partnerům a uživatelům v dnešním digitálním světě.“

Podle společnosti Gartner vzroste celosvětový trh se službami cloudové správy a bezpečnosti do roku 2022 o více než 25 %. Agentura Technavio pak odhaduje, že trh s datovými centry pro edge computing se bude do roku 2024 každoročně zvětšovat o 14 %. Z tohoto pohledu představuje oznámení o rozšiřování datových center posílení pozice Acronis na obou trzích.

Expanze poskytne také další prostor pro posílení na trhu s řešeními kybernetické ochrany dodávané prostřednictvím platformy Acronis Cyber Cloud, jež umožňuje poskytovatelům služeb nabízet služby zálohování, disaster recovery, antimalwaru, bezpečné spolupráce, a autentizace na bázi blockchainu – vše z jednoho centrálního panelu. Mezi řešeními, ke kterým poskytovatelé služeb budou mít v rámci nových center přístup, je také Acronis Cyber Protect Cloud integrující nástroje ucelené kybernetické ochrany, které nedávno získalo ocenění od Frost & Sullivan.

Bez ohledu na velikost či geografii, všechna datová centra Acronis splňují nejvyšší standardy digitální i fyzické bezpečnosti, požadavky na energetickou redundanci, šetrnost k životnímu prostředí a více než 99,9% dostupnost. Poskytovatelé služeb, kteří se chtějí dozvědět více o nových datových centrech a řešeních kybernetické ochrany Acronis Cyber Cloud, mohou kontaktovat nejbližší tým Acronis Partner Programu.

Podobné články

Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Kyberútoky jsou propojené s nedostatkem dovedností

25. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet ve své výroční zprávě upozorňuje na přetrvávající problémy spojené s nedostatkem dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Z výzkumu vyplývá, že téměř 90 % organizací zaznamenalo v posledním roce napadení, které bylo částečně způsobeno nedostatkem personálu s potřebnými dovednostmi. Čtěte více

Progress vylepšil webový aplikační firewall v LoadMaster 360

23. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Progress představil nové funkce ve své cloudové platformě pro doručování aplikacíProgress LoadMaster 360. Vylepšení pomáhají firmám chránit jejich webové aplikace před kybernetickými útoky a poskytují zákazníkům optimální zkušenosti s aplikacemi. Čtěte více

Hrozby pro macOS: Škodlivá reklama si hledá cesty do zařízení přes napodobeniny přehrávačů

22. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ESET)
Uživatelé a uživatelky počítačů Apple mohli ve druhém kvartálu 2024 narazit na řadu napodobenin aplikací a nástrojů, které ukrývaly malware. V čele statistiky nejčastějších hrozeb pro platformu macOS v Česku a na Slovensku zůstávaly i v období od dubna do června 2024 adware Pirrit, downloader Adload a škodlivý kód PSW.Agent, který se řadí mezi tzv. infostealery. Čtěte více