Acronis Cyber Protect 16 přináší nové standardy kybernetické bezpečnosti a ochrany dat

22. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis uvedl na trh nejnovější verzi svého vlajkového produktu podnikové ochrany proti kybernetickým hrozbám. Acronis Cyber Protect verze 16 se chlubí širokými možnostmi zálohování a obnovy dat a nastavuje nový standard pro snadnou a rychlou obnovu po kybernetickém útoku či ztrátě dat, zejména v prostředí distribuovaných organizací.

Nejnovější technologický pokrok umožnil rozvoj integrovaných řešení kybernetické bezpečnosti a ochrany dat na úrovni, která je nezbytná především u distribuovaných společností. Faktory typu práce mimo kancelář a rychlý vývoj bezpečnostních hrozeb zvyšují pravděpodobnost kybernetických útoků a ztráty dat či jejich zneužití. Acronis Cyber Protect 16 proto nabízí nový, centralizovaný dashboard, který dále zlepšuje a zjednodušuje správu s pomocí centralizovaných nástrojů, přičemž poskytuje transparentnost a efektivní řízení celého prostředí. 

Klíčové funkce Acronis Cyber Protect 16:

  • Ochrana proti kybernetickým hrozbám: Využití umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) proaktivně chrání data, aplikace a systémy proti pokročilým kybernetickým útokům včetně ransomwaru a jiného malwaru.
  • Rychlá obnova: Nižší závislost na centrální IT podpoře dovoluje snadno inicializovat obnovu „na jedno kliknutí“ na distribuovaných koncových zařízeních včetně obnovy na nový hardware.
  • Nižší celkové náklady: Široká podpora různých generací operačních systémů umožňuje konsolidaci softwarových systémů.
  • Zjednodušená správa: Centralizovaná správa umožňuje lokální autonomii a integraci s existujícími nástroji třetích stran poskytující jednotný pohled na operace zálohování a obnovy.
  • Soulad s předpisy: Díky existenci široké sítě datových center po celém světě lze zajistit soulad s regionálními předpisy o umístění dat i s dalšími nařízeními.

„Nová verze Acronis Cyber Protect podtrhuje náš závazek chránit veškerá zákaznická data, aplikace a systémy,“ řekl Gaidar Magdanurov, prezident společnosti Acronis. „V dnešní době distribuovaných IT prostředí vyžadují organizace řešení kybernetické ochrany, které poskytuje spolehlivou ochranu a rychlou a snadnou obnovu po bezpečnostních incidentech. Pro mnoho odvětví, které si nemohou dovolit sebemenší výpadky, jako je výroba, finance, zdravotnictví a retail, je klíčové, aby i zaměstnanci s minimálními znalostmi IT byli schopni zvládnout úspěšnou obnovu. A přesně to, tj. obnovu na jedno kliknutí, verze 16 umožňuje.“

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více