Acronis AnyData ochrání data v jakémkoli prostředí

29. 7. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Společnost Acronis začala v České republice a na Slovensku nabízet technologii Any Data, která ochrání data uložená ve fyzickém, virtualizovaném i cloudovém prostředí. Technologie AnyData sjednocuje nástroje pro zálohování, disaster recovery a sdílení dat.

„Zákazníci se potýkají s neustálým nárůstem objemu dat a také s růstem využívání virtualizace, cloudových a mobilních platforem,“ řekl Robert Amatruda, výzkumný ředitel pro ochranu a obnovu dat ve společnosti IDC. „Pro ochranu svých kritických dat pro celou škálu aplikací ve fyzickém, virtuálním i cloudovém prostředí potřebují podniky vzít v úvahu všestranné a přitom celistvé řešení, jakým je Acronis s technologií AnyData.“
 
Technologie Acronis AnyData, vyvíjená po více než deset let, umožnila vytvořit cenově efektivní produkty, které integrují funkce ochrany dat v celé firmě a umožňují, aby tyto funkce rostly spolu s firmou.  Před příchodem technologie AnyData si organizace využívající starší generaci řešení ochrany dat musely vybírat mezi cenově dostupnými, ale nedostatečně komplexními produkty a produkty vysoce komplexními ale finančně náročnými. Acronis nyní nabízí nový přístup, který poskytuje to nejlepší z obou řešení.
 
Uživatelské rozhraní a funkce pro správu produktů založených na technologii AnyData nabízejí velkou pružnost při používání, snižují náklady na zaškolení a eliminují problémy s nekompatibilitou. Nabízejí dvojnásobný výkon s využitím 50 % zdrojů pro zpracování úloh jakéhokoli typu, v jakémkoli virtuálním nebo fyzickém prostředí, v jakémkoli umístění napříč cloudy, datovými centry či vzdálenými pobočkami.
 
„Ochrana dat je dnes důležitější než kdy dříve, a protože ztráta kritických podnikových dat je absolutně nepřípustná, organizace si naléhavě uvědomují potřebu jejich ochrany,“ řekl Sergei Beloussov, výkonný ředitel společnosti Acronis. „Naším cílem je být vedoucím poskytovatelem snadno použitelných, komplexních a bezpečných řešení ochrany dat nové generace. S technologií AnyData a aktualizovanou řadou našich produktů jsme nově definovali, co znamená nejlepší ve své třídě v oblasti zálohování, disaster recovery a bezpečného přístupu k datům.”
 
Na vývoji se podílelo více než 300 vývojářů a členů výzkumného týmu a využito bylo portfolio více než 50 patentů. Název Any si řešení zaslouží proto, že podporuje:

 • jakoukoli ochranu: zálohování dat, obnovu na holý počítač, migraci a hromadnou instalaci systému;
 • jakékoli zařízení: servery i pracovní stanice;
 • jakýkoli server: virtuální i fyzický;
 • jakýkoli operační systém: Windows i Linux;
 • jakýkoli souborový systém: NTFS, ReFS, FAT16/32, Ext2/3/4, ReiserFS3, XFS, JFS a další;
 • jakékoli virtualizační prostředí: VMware, Hyper-V, XenServer, Red Hat Enterprise Virtualization, Parallels a další;
 • jakoukoli migraci: V2V, V2P, P2V, P2P;
 • jakoukoli aplikaci: Exchange, SQL Server, SharePoint i Active Directory;
 • jakékoli umístění: v cloudu, v podnikovém sídle i ve vzdálených pobočkách.

Acronis navíc změnil rozdělení funkcí do produktů tak, aby snížil složitost a poskytl zákazníkům větší užitnou hodnotu. Oblíbené funkce jako obnova na odlišný hardware, deduplikace a granulární obnova aplikací je nyní součástí základních produktů. 
 
Mezi klíčové technologie AnyData patří:

 • zálohování (imaging) disků a virtuálních počítačů – zaznamenává všechna data a přitom dává uživateli na výběr mezi úplnou, přírůstkovou nebo rozdílovou zálohou.
 • aktivní obnova – sleduje požadavky na vstup a výstup z operačního systému a obnovuje bloky, které OS potřebuje, a přitom pokračuje v obnovování ostatních bloků na pozadí. To umožňuje nabootovat počítač a spustit aplikace dlouho před dokončením obnovy.
 • jednotný formát záloh – účinné algoritmy snižují požadavky na úložný prostor, vstupně výstupní operace a procesor a umožňují granulární přístup k více verzím souborů, aplikací a systémů.
 • jednoprůchodové zálohování na úrovni bloků – eliminuje potřebu více agentů a tak zvyšuje rychlost a efektivitu.
Štítky: 

Podobné články

Řešení Secure WiFi od Zyxelu zajistí komplexní ochranu vzdálených přístupových bodů

4. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Mnohé organizace objevily výhody vzdálených přístupových bodů, které umožňují flexibilnější a jednodušší přístup do sítě nebo spojení s menšími skupinami uživatelů a zařízení. S novou službou Secure WiFi od společnosti Zyxel lze takový přístup chránit stejně dobře jako uživatele a zařízení v kancelářské síti. Čtěte více

Odborníci ze SOC365 zpracovaly dvojnásobek bezpečnostních hlášení

3. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Visitech)
Meziměsíční statistiky dohledové služby SOC365, kterou poskytuje společnost Visitech, dokládají dvounásobný nárůst bezpečnostních hlášení oproti předchozímu. O tom, proč by firmy neměly vlastní zabezpečení podceňovat, vypovídají i další čísla. Čtěte více

I pokročilé hackerské nástroje jsou stále dostupnější takřka pro každého

2. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Tým pro výzkum hrozeb společnosti HP Wolf Security zjistil, že kybernetická kriminalita je stále sofistikovanější. Dochází k rozmachu monetizačních a hackerských nástrojů, zatímco koncoví uživatelé jsou stále zranitelní vůči starým trikům. Čtěte více

Firmy pod palbou: každý desátý kybernetický útok byl závažný

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Podle anonymizovaných metadat, která dobrovolně poskytli uživatelé služby Kaspersky Managed Detection and Report (MDR), by asi jeden z deseti (9 %) včas zachycených kybernetických incidentů mohl způsobit vážné narušení provozu nebo neoprávněný přístup k aktivům zákazníka. Naprostá většina incidentů (72 %) byla středně závažná. Čtěte více