Acer rozšířil nabídku antimikrobiálních PC produktů

27. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Společnost Acer rozšířila své portfolio antimikrobiálních produktů o několik modelových řad, které pokrývají běžné i podnikové uživatele. Antimikrobiální zařízení, včetně notebooků, tabletů a dalších periferií, jsou tak dostupná výrazně širšímu okruhu uživatelů.
Acer Enduro Urban N3

Acer Enduro Urban N3 (EUN314A-51W(G) je odolný 14" notebook, který byl navržen pro práci v náročných podmínkách. Zařízení váží 1,85 kg, na výšku má 21,95 mm a disponuje certifikací odolnosti vojenské třídy (MIL-STD 810H)a průmyslové třídy (IP53) proti prachu a vodě, takže obstojí v nejrůznějších situacích. Čtyři zesílené rohy pomáhají zařízení přežít pády (až z výšky 122 cm), zatímco vodotěsná konstrukce vstupních/výstupních portů, reproduktorů a tlačítek, jakož i jedinečný odvodňovací systém a vodotěsný systém Acer Aquafan znamenají, že se mohou uživatelé s tímto notebookem vydat kamkoli, aniž by se museli obávat nepříznivého počasí.

Tato generace notebooku Enduro Urban N3 posouvá ochranu o krok dál díky antimikrobiálnímu designu Acer Antimicrobial 360 Design a sklu Antimicrobial Corning Gorilla Glass, které slouží k udržení čistoty obrazovky na cestách. Zbytek zařízení je pokryt vrstvou iontů stříbra, která tuto antimikrobiální schopnost rozšiřuje na šasi, touchpad, tlačítka a další části. Procesor až 11. generace Intel Core i7, grafický procesor NVIDIA GeForce MX330 s 32 GB paměti DDR4 poskytují dostatek výkonu pro jakýkoli úkol, zatímco 13hodinová výdrž na baterii a Full HD displej s jasem 450 nitů poskytují uživatelům svobodu pracovat, kdekoli se jim zachce.

Antibakteriální notebook Acer TravelMate Spin P4

Acer TravelMate Spin P4 (TMP414RNA-51) je konvertibilní notebook podnikové třídy, který je vybaven antimikrobiálním designem Acer Antimicrobial 360 Design— jde o antimikrobiální prostředek s ionty stříbra pokrývajícími povrchy, kterých se uživatel často dotýká, jako je šasi, klávesnice, touchpad a další. Ionty stříbra jsou vysoce reaktivní částice, které při kontaktu výrazně snižují rychlost množení mikrobů. Notebook také díky procesoru až 11. generace Intel Core i7 vPro nabízí výkon, který je více než dostatečný pro chod několika programů, webových stránek a tabulek současně, zatímco až 1TB M.2 SSD úložiště nabízí dostatek prostoru pro všechny soubory a aktiva uživatele. Zařízení je vybaveno klávesnicí odolnou proti polití a jeho rohy tlumící nárazy byly nezávislou stranou certifikovány jako splňující normy odolnosti proti nárazu MIL-STD 810H.

Displej notebooku (14") s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080 px) a antibakteriálním sklem Corning Gorilla Glass, které je odolné proti poškrábání, podporuje dotykové ovládání a lze jej otočit o 360° do režimu notebooku, stojanu, stanu nebo tabletu, což usnadňuje sdílení obsahu nebo pořizování poznámek. Při hmotnosti 1,53 kg a tloušťce 17,9 mm je zařízení vhodné pro práci na cestách. Obzvláště pro dny plné schůzek se hodí, že se notebook může pochlubit výdrží baterie až 13,5 hodiny a lze jej rychle nabít na 80 % za pouhou hodinu, což uživatelům nabízí celodenní spolehlivost.

Notebook nabízí celou řadu možností připojení včetně ethernetového konektoru RJ45, volitelné podpory LTE (eSIM a DSSA), čtečky čipových karet a několika portů USB-C s rozhraním Thunderbolt 4. Nechybí ani bezpečnostní funkce, které lze od firemního počítače očekávat, jako je modul TPM 2.0, přihlašování pomocí otisku prstu a Windows Hello.

Antimikrobiální tablet Acer Enduro Urban T3

Acer Enduro Urban T3 (EUT310A-11A) je odolný 10", jehož čtyři rohové nárazníky přispěly k získání certifikace MIL-STD-810H, která zahrnuje přežití 26 pádů z výšky 122 cm, zatímco vodotěsné krytky vstupů/výstupů, reproduktory a tlačítka vynesla tabletu certifikaci IP53 proti prachu a vodě. Tablet byl dále vylepšen technologií Acer Antimicrobial 360 Design, která zahrnuje antimikrobiální řešení na téměř všech dotykových plochách, včetně obrazovky, krytu, rámu, nárazníků a tlačítek. Díky tomu je Enduro Urban T3 více než schopný zvládnout vše, co ho během dne potká – to vše při působivé tloušťce 9,92 mm a hmotnosti 595 g.

Antimikrobiální tablet je vybaven Full HD displejem podporujícím 10bodové dotykové ovládání a nabízí jas 600 nitů, což poskytuje intuitivní a jasný zážitek i ve venkovním prostředí. Nad displejem je umístěna přední 5Mpx širokoúhlá kamera a díky mikrofonu s AI redukcí šumu a dvoupásmové Wi-Fi je Enduro Urban T3 vhodný i pro videohovory a distanční výuku. Výkon přístroji dodává osmijádrový procesor MediaTek a 4 GB RAM.

Antibakteriální monitor Acer VE246Q

Monitor Acer VE246Q je vybaven 23,6" Full HD VA panelem, který je šetrný k životnímu prostředí i k očím, podporuje široké 178° pozorovací úhly a nabízí kontrastní poměr 100 000 000:1. Zadní kryt a krycí sklo displeje s antimikrobiálním designem Acer Antimicrobial 360 Design jsou vyrobeny z recyklovaného plastu, který byl potažen antimikrobiální látkou s ionty stříbra a nabízí 99% míru redukce množství bakterií podle testovacích protokolů JIS Z 2801 a ISO 22196. Monitor se může pochlubit také řadou ekologických certifikátů, jako jsou ENERGY STAR, TCO a EPEAT, které vypovídají o energeticky úsporném designu jeho LED podsvícení a odpovědném nakládání s materiály při jeho výrobě.

K pohodlnějšímu sledování obrazu přispívá technologie Acer ComfyView, která omezuje odlesky okolního světla, zatímco technologie Acer BlueLightShield snižuje vyzařování potenciálně škodlivého modrého světla.

Certifikované příslušenství Works With Chromebook

Společnost Acer přinesla antibakteriální vlastnosti do některých svých certifikovaných příslušenství Works With Chromebook, což jsou zařízení, která byla testována a schválena tak, aby splňovala standardy kompatibility společnosti Google. Jsou certifikována pro bezproblémovou spolupráci s Chromebooky a mají aktualizovatelný firmware, takže uživatelům nabízejí kompatibilitu s dnešními i budoucími periferiemi.

Bluetooth klávesnice a myš Acer KM501 je set klávesnice a myši s certifikátem Works With Chromebook. Tato kompaktní klávesnice se může pochlubit antimikrobiálním designem Acer Antimicrobial 360 Design, který zahrnuje antimikrobiálnířešení s ionty stříbra na většiněpovrchů a speciální rozložení navržené tak, aby doplňovalo všechny funkce systému Chrome OS. Klávesnice a myš jsou navíc velmi energeticky úsporné, dokáží vydržet až celý rok, než je potřeba vyměnit baterie.

Bluetooth myš Acer B501 je myš s rozlišením 1 000 DPI, která se může rovněž pochlubit antimikrobiálním designem Acer Antimicrobial 360 Design, který se sestává z antimikrobiálního řešení s ionty stříbra na většině svých povrchů a ambidextrozním designem, který umožňuje pohodlné používání pravákům i levákům. Je k dispozici jako součást kombinovaného balení KM501 nebo samostatně jako samostatný výrobek.

Cena a dostupnost

  • Acer TravelMate Spin P4 (TMP414RNA-51) bude v oblasti EMEA k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí za cenu od 1 119 €.
  • Acer Enduro Urban N3 (EUN314A-51W) bude v oblasti EMEA k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí 2021 za cenu od 799 €.
  • Acer Enduro Urban T3 (EUT310A-11A) bude v oblasti EMEA k dispozici v prvním čtvrtletí 2022 za cenu od 299 €.
  • Set klávesnice s myší Acer Bluetooth Keyboard and Mouse KM501 bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru 2022 za cenu od 59,9 €.
  • Myš Acer Bluetooth Mouse B501 bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru 2022 za cenu od 24,9 €.

Podobné články

Dell Technologies přináší novou úroveň moderní podpory a zabezpečení PC

15. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Nové služby a bezpečnostní aktualizace umožňují poskytovat zaměstnancům přizpůsobitelnou IT podporu a možnost bezpečné práce s PC odkudkoli. Čtěte více

HP představilo počítače EliteOne 800 All-in-One pro náročné uživatele

18. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představuje All-in-One počítač EliteOne 800 G8, umožňující snadnější a smysluplnější spolupráci v hybridních pracovních prostředích. HP zároveň přichází s novými profesionálními stolními počítači. Čtěte více

PC z ATC jsou „Autopilot ready“

12. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers jako první lokální výrobce v ČR využívá ve svých počítačích novou technologii Windows Autopilot. A to nejen u nově vyrobených PC, ale umí technologii nastavit i zpětně k PC vyrobeným třeba i o měsíce dříve. Čtěte více

Infografika: Jaké si Češi dle CZC.cz staví počítače?

2. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZC.CZ)
Jeden z největších výrobců a prodejců počítačů, společnost CZC.CZ, sestavila na základě dat ze svého konfigurátoru infografiku, která poodhaluje, jaké si pro sebe Češi staví počítače. Pokud vás zajímavé, jaké si Češi oblíbili procesory, kolik průměrně utrácejí za počítač nebo jak často své sestavy obměňují, jste na nejlepším možné místě. Čtěte více