ABC Data přebírá jednoho z největších polských VAD distributorů

25. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: ABC Data)
Distributor ABC Data S.A. převezme kontrolní balík více než 80 % akcií polské firmy S4E. Ta jako VAD distributor poskytuje ICT služby zákazníkům z různých segmentů a kromě distribuce hardwaru a softwaru nabízí i marketingové, prodejní, logistické a školicí služby. Do budoucna se počítá s rozšířením působnosti firmy S4E i na další trhy ve střední a východní Evropě.

Po splnění všech podmínek bude společností ABC Data S.A. odkoupeno více než 80 % akcií společnosti S4E. Zbývající akcie zůstanou ve vlastnictví minoritních akcionářů. Celkový objem transakce bude záviset na plnění obchodních cílů a bude se pohybovat v rozmezí 19 až 25 milionů PLN (zhruba 119 – 157 milionů korun).

„Očekáváme, že díky transakci na základě prodejů produktů a služeb s přidanou hodnotou do roku 2018 zvýšíme příjmy celé skupiny až na úroveň 1,5 miliardy PLN (asi 9,4 miliardy korun). Jsem přesvědčená, že převzetí společnosti S4E bude mít pozitivní vliv na zvýšení našeho tržního podílu mezi polskými IT distributory,“ uvedla Ilona Weiss, prezidentka správní rady společnosti ABC Data S.A..

Společnost S4E poskytuje IT řešení zákazníkům napříč různými sektory. Kromě distribuce zařízení a softwaru globálních značek nabízí širokou řadu marketingových, prodejních, logistických a školicích služeb.

Po dokončení transakce bude S4E působit jako součást skupiny ABC Data, nadále ovšem zůstane samostatným subjektem. S4E ve fiskálním roce 2015 dosáhla příjmů z prodeje ve výši 225,5 milionu PLN (cca 1,4 miliardy korun), provozního zisku 4,1 milionu PLN (cca 25,6 milionu korun) a čistého zisku 3,1 mil. PLN (cca 19,4 milionu korun). Výsledky společnosti S4E budou po převzetí kontrolního balíku akcií, ke kterému dojde nejpozději 31. března 2017, započítávány do konsolidovaných výsledků skupiny ABC Data.

Do budoucna se počítá s rozšířením působnosti firmy S4E i na další trhy ve střední a východní Evropě, a to včetně českého.

Podobné články

adastra.one a Acamar jsou součástí Adastry Česká republika

30. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra Česká republika)
Technologická společnost Adastra Česká republika se po fúzi a sloučení firem adastra.one a Acamar opět rozrostla. Čtěte více

Společnost Hitachi Energy koupila italskou firmu COET

19. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hitachi Energy)
Společnost Hitachi Energy dokončila akvizici společnosti COET, konstruktéra a výrobce energetických zařízení pro elektrickou mobilitu, železnici a průmysl se sídlem v italském Miláně. Posiluje tak svou globální pozici a nabídku v oblasti infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s vysokým výkonem, výkonové elektroniky a okrajových sítí. Čtěte více

SUDOP CIT kupuje většinový podíl v X Consulting Co.

11. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUDOP CIT)
Skupina SUDOP, která od roku 2018 buduje v současnosti již jednu z největších IT skupin v ČR, oznámila majetkový vstup do české IT konzultační firmy X Consulting Co., zaměřující se na IT bezpečnost a komunikační infrastrukturu. Čtěte více

HPE kupuje za 14 miliard USD firmu Juniper Networks

11. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnosti Hewlett Packard Enterprise se stane majitelem firmy Juniper Networks. Od nejnovější akvizice si HPE slibuje další posun směrem k pokročilým síťovým řešením se značným růstovým potenciálem a prostorem pro vysoké marže. Čtěte více