3D tiskárna TRILAB DeltiQ 2 přináší vzdálenou správu i tisk z více materiálů najednou

11. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TRILAB )
Společnost TRILAB představila druhou generaci tiskárny DeltiQ. Model TRILAB DeltiQ 2, postavený v souladu s iniciativou Průmysl 4.0, zachoval veškeré výhody předchozí generace a doplnil je novými funkcemi, které jsou na současném trhu 3D tiskových řešení unikátní.

Na první pohled nejviditelnější změnou je ovládání pomocí telefonu s aplikací TRILAB DeltaControl. Smartphone s Androidem, který je zahrnut v ceně, může být připojen přímo k tiskárně přes display hub s integrovaným nabíjením, ale stejně tak jej lze nosit u sebe a tiskárnu ovládat vzdáleně. Vestavěná kamera v tiskárně navíc umožňuje kontrolu tisku odkudkoli i vizuálně. Nechybí ani možnost obsluhy tiskárny přes webové rozhraní, a to jak lokálně, tak i prostřednictvím vzdáleného přístupu.

Mezi novinky patří rovněž vyměnitelné tiskové podložky. Flexibilní podložky TRILAB PrintPad umožňují snadné sejmutí výtisku a jsou prvním krokem pro automatizaci aditivní výroby. Široké spektrum povrchových variant TRILAB PrintPad podložek navíc zajistí optimální adhezi pro jednotlivé typy použitých tiskových materiálů.

Tisk až ze čtyř materiálů najednou

Tiskárna TRILAB DeltiQ 2 umožňuje využít výhod dvou snadno vyměnitelných extruderů. Bowdenový E3D Titan přináší vysoký kroutící moment a perfektní kvalitu tiskového povrchu při použití s PLA, PETG, ASA a dalšími materiály. Sofistikovaný remote direct drive extruder Zesty Nimble, který je součástí FlexPrint rozšíření, zase umožňuje tisk houževnatých a flexibilních materiálů.

Pro aplikace vyžadující tisk z více materiálů najednou vyvinula společnost TRILAB komplexní řešení TRILAB QuadPrint postavené na nejpropracovanějším konceptu multifilamentového 3D tisku. Díky chytrému externímu zařízení Mosaic Palette 2 dokáže DeltiQ např. míchat čtyři různé barvy (PLA, PETG), tisknout rozpustné podpory (např. PLA s BVOH), využívat pro jeden výtisk více materiálů (třeba PLA s TPU) nebo kombinovat vše dohromady.

Řídící deska umožňuje tiskárně zpracovat i ty nejsložitější pohyby rychle, přesně a bez zádrhelů. Obsahuje mimořádně tiché ovladače motorů a nabízí online přístup nejen pro řízení tiskárny, ale také pro aktualizaci firmwaru.

Model TRILAB DeltiQ 2 si zachoval všechny hlavní výhody předchozí generace. Pracuje s delta kinematikou pro přesný a rychlý pohyb v celém tiskovém objemu, obsahuje pevný rám s důmyslně navrženými rohovými díly v kombinaci s masivními kovovými komponentami pro vysokou pevnost a stabilitu tiskárny. Životnost tiskárny zvyšuje lehká hlava bez těžkého extruderu, která kombinuje výkonné a přesně zaměřené chlazení výtisku se sondou pro automatickou kalibraci s nejlepším celokovovým hotendem E3D V6.

Svoboda tisku

Díky široké paletě podporovaných materiálů, dvěma extruderům a naprosté svobodě v orientaci výtisku lze tisknout:

  • Standardní modely a materiály: Běžné modely z PLA, PETG nebo CPE vytiskne DeltiQ 2 bez problémů a s perfektním tiskovým povrchem.
  • Rozměrnější a složitější modely: Velké a obtížněji tisknutelné modely z PLA, PETG nebo CPE vytiskne DeltiQ 2 často zcela bez podpor nebo jen s minimálním množstvím.
  • Technické a kompozitní materiály: Modely z ABS, ASA, čistého nylonu nebo nylonu v kombinaci s uhlíkovými vlákny vytiskne DeltiQ 2 snadno díky tvrzené trysce.
  • Flexibilní materiály: Tisk z TPU nebo TPE zvládá DeltiQ 2 bez problémů díky rozšíření TRILAB FlexPrint.
  • Vytavitelné materiály: DeltiQ 2 vytiskne také pozitivní formy modelů pro následnou další výrobu přesných odlitků, a to z voskových nebo PMMA filamentů.
  • Multifilamentový tisk: Díky DeltiQ 2 s rozšířením TRILAB QuadPrint není problém kombinovat barvy, rozpustné podpory nebo odlišné materiály.

Cena a dostupnost

  • TRILAB DeltiQ 2 pro tisk až 30 cm modelů: 54 990 Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 Plus pro tisk až 50 cm modelů: 84 990 Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 s rozšířením FlexPrint: 71 480 Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 Plus s rozšířením FlexPrint: 91 480 Kč bez DPH
Video : 

Podobné články

3Dwiser hlásí rekordní zájem o 3D tisk

15. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: 3Dwiser)
Podniky během celosvětové pandemie ocenily výhody aditivní výroby. Dokážou díky ní rychleji a pružněji reagovat na měnící se poptávku. Oproti jarnímu propadu ke konci roku 2020 tak začaly firmy do 3D tisku rekordně investovat. Čtěte více

3D tisk, inovace a odolnost dodavatelského řetězce jsou důležitější než kdy předtím

29. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
U příležitosti konference Innovation Summit společnosti HP byla představena studie, která přináší poznatky o digitálních výrobních technologiích a trendech, jako je průmyslový 3D tisk. Na summitu se diskutovalo s vedoucími pracovníky ze společností Additive Integrity, Decathlon, Forecast3D, IDC, Nissan, Solize, Světového ekonomického fóra a dalších. Čtěte více

Nový tiskový materiál od HP nabízí nové způsoby použití 3D tisku

16. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Nový 3D polypropylenový společnosti HP s vysokou mírou opakované použitelnosti, vyvinutý ve spolupráci se společností BASF, je všestranný, trvanlivý a chemicky odolný materiál, vhodný pro systémy 3D tisku společnosti HP určené k masové výrobě. Čtěte více

Absolventi se znalostí 3D tisku se uplatní ve výzkumu, strojírenství i v lékařství

11. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Renishaw)
Výroba prototypů pro automobilový a letecký průmysl, ale i vybrané lékařské obory. Tam všude naleznou uplatnění absolventi škol s technickým zaměřením, kteří během studia rozvíjeli své znalosti a dovednosti v oboru 3D tisku. Na poptávku z pracovního trhu reagují už i vysoké školy v Česku zařazováním odborných předmětů, ale chystá se i spuštění samostatného oboru. Čtěte více