Acronis Cyber Protect 16 přináší nové standardy kybernetické bezpečnosti a ochrany dat

22. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis uvedl na trh nejnovější verzi svého vlajkového produktu podnikové ochrany proti kybernetickým hrozbám. Acronis Cyber Protect verze 16 se chlubí širokými možnostmi zálohování a obnovy dat a nastavuje nový standard pro snadnou a rychlou obnovu po kybernetickém útoku či ztrátě dat, zejména v prostředí distribuovaných organizací.

Nejnovější technologický pokrok umožnil rozvoj integrovaných řešení kybernetické bezpečnosti a ochrany dat na úrovni, která je nezbytná především u distribuovaných společností. Faktory typu práce mimo kancelář a rychlý vývoj bezpečnostních hrozeb zvyšují pravděpodobnost kybernetických útoků a ztráty dat či jejich zneužití. Acronis Cyber Protect 16 proto nabízí nový, centralizovaný dashboard, který dále zlepšuje a zjednodušuje správu s pomocí centralizovaných nástrojů, přičemž poskytuje transparentnost a efektivní řízení celého prostředí. 

Klíčové funkce Acronis Cyber Protect 16:

  • Ochrana proti kybernetickým hrozbám: Využití umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) proaktivně chrání data, aplikace a systémy proti pokročilým kybernetickým útokům včetně ransomwaru a jiného malwaru.
  • Rychlá obnova: Nižší závislost na centrální IT podpoře dovoluje snadno inicializovat obnovu „na jedno kliknutí“ na distribuovaných koncových zařízeních včetně obnovy na nový hardware.
  • Nižší celkové náklady: Široká podpora různých generací operačních systémů umožňuje konsolidaci softwarových systémů.
  • Zjednodušená správa: Centralizovaná správa umožňuje lokální autonomii a integraci s existujícími nástroji třetích stran poskytující jednotný pohled na operace zálohování a obnovy.
  • Soulad s předpisy: Díky existenci široké sítě datových center po celém světě lze zajistit soulad s regionálními předpisy o umístění dat i s dalšími nařízeními.

„Nová verze Acronis Cyber Protect podtrhuje náš závazek chránit veškerá zákaznická data, aplikace a systémy,“ řekl Gaidar Magdanurov, prezident společnosti Acronis. „V dnešní době distribuovaných IT prostředí vyžadují organizace řešení kybernetické ochrany, které poskytuje spolehlivou ochranu a rychlou a snadnou obnovu po bezpečnostních incidentech. Pro mnoho odvětví, které si nemohou dovolit sebemenší výpadky, jako je výroba, finance, zdravotnictví a retail, je klíčové, aby i zaměstnanci s minimálními znalostmi IT byli schopni zvládnout úspěšnou obnovu. A přesně to, tj. obnovu na jedno kliknutí, verze 16 umožňuje.“

Štítky: 

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více