LG zahájí IFA 2018 umělou inteligencí ThinQ

25. 6. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: LG Electronics)
Generální ředitel společnosti LG Electronics Jo Seong-Jin a technický ředitel Dr. I. P. Park zahájí veletrh IFA 2018 společnou hlavní úvodní prezentací, v níž nastíní svou vizi strategie společnosti LG pro využití umělé inteligence s názvem ThinQ.

První úvodní prezentace veletrhu IFA obou vrcholných manažerů s názvem Myslete rozumně, buďte svobodní: svobodnější život s umělou inteligencí se bude konat v pátek 31. srpna v hale 26 b na výstavišti Messe Berlin.

Generální ředitel společnosti LG Electronics Jo Seong-Jin poskytne svůj pohled na to, jak strategie využití umělé inteligence společnosti LG změní životy zákazníků na základě filozofie „otevřené platformy, otevřeného partnerství a otevřené konektivity“. Dr. I. P. Park ukáže, jak je tato technologie reálně implementována ve výrobcích, které každodenně využíváme, jako jsou ledničky, televize a pračky, a jak otevřená strategie umělé inteligence společnosti LG přináší prospěch spotřebitelům díky důrazu na to, aby jim poskytla jak kontrolu, tak pohodlí.

„Společnost LG byla a je klíčový globální hráč na poli umělé inteligence, a proto jsme nadšeni, že pan Jo Seong-Jin a Dr. I.P. Park v srpnu poskytnou zahajovací prezentaci na veletrhu IFA,“ řekl výkonný ředitel Jens Heithecker. „Jsme nadšeni, že tito pánové představí svoji vizi praktických aplikací umělé inteligence transformujících životy spotřebitelů.“

Pan Jo Seong-Jin, veterán působící u společnosti LG již 40 let, byl jedním z prvních, kdo věřili, že by umělá inteligence mohla být nejlépe využita na spotřebitelském trhu prostřednictvím domácích spotřebičů. Vzhledem k tomu, že prošel u společnosti LG řadou vedoucích pozic v oblasti byznysu týkajícího se domácích spotřebičů, velmi brzy pochopil, že díky souvislosti domácích spotřebičů s domácími pracemi jde o oblast zralou pro inovace. Byl prvním, kdo dokázal komerčně využít motory s přímým pohonem (Direct Drive), díky čemuž společnost LG získala vedoucí pozici na světovém trhu s pračkami. Jako vedoucí obchodní divize společnosti LG odpovědné za veškeré domácí spotřebiče a kontrolu klimatu pokračoval v investicích do výzkumu a vývoje tak, aby vylepšil portfolio společnosti LG, přičemž v této praxi pokračoval i jako viceprezident a generální ředitel.

Technický ředitel má Dr. I. P. Park jako hlavní prioritu transformovat společnost LG tak, aby v umělé inteligenci viděla svou hlavní prioritu a zdroj budoucího růstu. Klíčovou součástí toho je role technického ředitele jako osoby budující široká a otevřená partnerství jak na domácí půdě, tak v cizině, což je v souladu se strategií společnosti LG založenou na otevřenosti.

LG vyvinula ThinQ na konci roku 2017, aby identifikovala veškeré své domácí spotřebiče, spotřebitelskou elektroniku a služby, které využívají umělou inteligenci. Výrobky a služby ThinQ společnosti LG mají schopnost používat metodu hlubokého učení („deep learning“) a navzájem mezi sebou komunikovat, přičemž využívají řadu technologií umělé inteligence od jiných partnerů, stejně jako vlastní technologii umělé inteligence společnosti LG s názvem DeepThinQ. Před rokem společnost LG oznámila otevření laboratoře pro výzkum umělé inteligence v Soulu, kde se má sdružit veškerý výzkum v oblasti umělé inteligence ohledně technologií, které rozpoznávají lidský hlas, video a informace ze senzorů, a které z nich dokáží usuzovat a učit se. Tato laboratoř doposud přispěla k vývoji první klimatizace s prostorovým učením na světě nebo inteligentních ledniček, praček a robotických vysavačů.

Podobné články

Celosvětové výdaje na GenAI letos dosáhnou 644 miliard dolarů

7. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
IT ředitelé musí v roce 2025 počítat s rostoucími výdaji na GenAI, které budou podpořeny lepšími základními modely i všeobecně rostoucí poptávkou po produktech AI. Čtěte více
Zleva Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová

Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová (Samsung): Je důležité nezaspat dobu

13. 3. 2025. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Samsung)
Denisa Arslanianová a Veronika Schieblová patří do marketingového a PR týmu společnosti Samsung. Z rozhovoru se například dozvíte, jak všestranná je integrace AI v podání Samsungu, jaké jsou nejnovější funkce v jejich produktech a také se seznámíte s trendy v přijetí AI mezi zákazníky v Česku a na Slovensku. Čtěte více

Celosvětové příjmy z prodeje polovodičů v roce 2024 vzrostly o 18 %

10. 2. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle společnosti Gartner dosáhly celosvětové tržby z prodeje polovodičů v roce 2024 celkem 626 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst o 18,1 %. V roce 2025 se předpokládají příjmy ve výši 705 miliard USD. Čtěte více

V příštím roce bude AI nativně podporovat 43 % počítačů

14. 10. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Společnost Gartner předpovídá, že počítače s nativní podporou AI se budou v roce 2025 na celkových prodejích podílet ze 43 % (oproti letošním 17 %). Pro velké firmy se notebooky s Al stanou jedinou volbou do roku 2026. Čtěte více