Red Hat získal společnost CoreOS

12. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat podepsal dohodu o převzetí společnosti CoreOS, která patří k čelním firmám v oblasti nativních kontejnerových řešení a systému Kubernetes. Cena akvizice je 250 miliónů amerických dolarů. Převzetím společnosti CoreOS posílí Red Hat svoji vizi umožnit zákazníkům vytvářet jakýkoli typ aplikací s možností jejich následné implementace v různých prostředích.

Propojení vlastností produktů CoreOS se širokým portfoliem značky Red Hat z oblasti systému Kubernetes a kontejnerů umožní urychlit i přijetí a vývoj cloudové platformy Red Hat OpenShift.

Kontejnery využívá při přesunu svého aplikačního vybavení do hybridních a multicloudových prostředí stále větší počet organizací. Díky kontejnerům je totiž vytváření, nasazování i přesun aplikací z, do i napříč cloudy mnohem snadnější. Podle analytické firmy IDC „dochází k výraznému pokroku v přijímání cloudů, k celkovému zjednodušování a ke zvyšování přenositelnosti. Poptávka po cloudech neustále roste a podniky očekávají, že v několika následujících letech budou jejich rozpočtům dominovat právě výdaje na cloudové architektury. Kontejnery jsou stále sofistikovanější technologií a zákazníci tak od poskytovatelů aplikačních platforem chtějí, aby jim pomohli s přenosem a rozšířením stávajících aplikací směrem k veřejným i privátním cloudům.“

Společnost CoreOS vznikla v roce 2013. Zaměřuje se na vývoj a poskytování infrastruktury vyhovující náročným softwarovým požadavkům, která umožňuje automatické aktualizace a opravy a pomáhá organizacím všech velikostí řešit typické problémy, jako jsou výpadky a nedostupnost, bezpečnostní incidenty nebo nedostatečná flexibilita. Od počátku svého úsilí o popularizaci odlehčených linuxových operačních systémů optimalizovaných pro kontejnery je společnost CoreOS považována za lídra, který díky svým technologiím umožňuje široké přijetí škálovatelných a flexibilních kontejnerizovaných aplikací.

Mezi produkty společnosti CoreOS patří podnikové kontejnerové řešení CoreOS Quay a podniková Kubernetes platforma CoreOS Tectonic založená na open source technologiích. Ta nabízí vysokou míru automatizace a umožňuje přenositelnost mezi privátními a veřejnými cloudy. Společnost je dobře známá i svojí aktivní podporou open source inovací, které jsou základem kontejnerizovaných aplikací. Mezi ně se řadí projekt Kubernetes a distribuované úložiště pro Kubernetes. Patří sem i kontejnerový nástroj rkt, který CoreOS převedla na nadaci Cloud Native Computing Foundation (CNCF) podílející se i na rozvoji standardu Open Container Initiative (OCI). Za pozornost stojí i odlehčená linuxová distribuce Container Linux, která automatizuje aktualizační procesy a zjednodušuje provoz kontejnerů.

Společnost Red Hat přijala kontejnery i jejich orchestraci velmi brzy za své. Dlouhodobě se podílí na souvisejících open source komunitách, včetně té okolo systému Kubernetes, kde patří spolu s Googlem mezi dva přední přispěvatele.

Transakce by neměla mít žádný vliv na hospodářské výsledky společnosti za čtvrté fiskální čtvrtletí 2017 ani za celý loňský rok, tedy za účetní období, která končí 28. února 2018.

Štítky: 

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Vlastník Datartu může převzít Electro World a NAY

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ÚOHS)
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení, v jehož důsledku získá společnost HP Tronic (majitel Datartu) skupinu NAY, pod kterou mimo jiné spadá také síť Electro World. Rozhodnutí již nabylo právní moci. Čtěte více

Seyfor získal podíl ve společnosti Digitask

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
Seyfor pokračuje v rozšiřování svého portfolia a získává 35% podíl ve společnosti Digitask známého propagátora digitálních inovací Filipa Dřímalky. Tímto krokem Seyfor dále posiluje svou kompetenci v oboru využití umělé inteligence ve firmách. Čtěte více

adastra.one a Acamar jsou součástí Adastry Česká republika

30. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra Česká republika)
Technologická společnost Adastra Česká republika se po fúzi a sloučení firem adastra.one a Acamar opět rozrostla. Čtěte více